x
Norveç

Vize İşlemleri

Norveç

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Norveç Vize Başvurusu, Adana

Sayın ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Adana şubemiz tarafından sizler için tasarladığımız Norveç vize başvurularına dair güncel, detaylı ve gerekli bilgileri içeren sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Adana Seyhan, Ceyhan, Çukurova, Yumurtalık, Feke, Pozantı, İmamoğlu, Kozan, Aladağ, Karaisalı, Karataş, Sarıçam, Yüreğir, Saimbeyli ve Tufanbeyli ilçelerimiz başta olmak üzere Osmaniye, Mersin ve Hatay gibi komşu şehirlerimizden yapmak istediğiniz Norveç vize başvuruları için tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Norveç Vizesi Kimlere Gerekir? Adana

Norveç Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden biridir. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin Norveç seyahatleri öncesinde vize almalarında gerek olmadan 180 gün içerisinde 3 ayı aşmamak koşulu ile seyahatlerini yapabilirler. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibiyseniz Norveç seyahatinizden önce geçerli bir Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Daha önce aldığınız Schengen vizeniz varsa geçerliliğini ve seyahat süresini koruyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Norveç seyahatinizi dilediğiniz gibi gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Vizesi Kimlere Gerekir? Adana

Euroasia GVS Adana şubemiz tarafından yapmak istediğiniz Norveç vize başvuruları için aşağıda sizin için listelediğimiz kategoriler için vize başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine erişmek için ilgili kategori bağlantılarına tıklayabilirsiniz. Gerekli olan belgeleri hazırlarken hangi belgeye nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Gerekli olan belgeler arasında gerçeğe aykırı, hatalı veya eksik belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Yapmış olduğumuz bu uygulama sayesinde evrak hatası nedeniyle seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçmekteyiz. Seyahat amacınıza uygun kategori seçeneği bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0322 245 01 03 numaralı telefonumuzu arayarak ya da adana@eagvs.com adresimize e-posta atarak bize ulaşabilirsiniz.

Norveç Vize Başvuru Formu Adana

Norveç seyahati için başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması ve seyahatiniz için doldurmanızın zorunlu olduğu Norveç vize başvuru formu, belgeleriniz hazırlık sürecindeyken internet üzerinden online olarak doldurulur, bir tane örneği alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, hatalı veya gerçeğe aykırı belge girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği vererek sizden alacağı bilgilerle tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar ve sizi bu dertten kurtarır.

Norveç Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Adana

Gerçekleştirilen Norveç vize başvuruları ortalama olarak 7 ila 12 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Vizeniz seyahatinizden 15 gün önce teslim edilmektedir. Bu zaman ortalama olmakla beraber Norveç resmi tatilleri, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.
0322 245 01 03 numaralı telefonumuzu arayarak veya adana@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Norveç Vizesi Nasıl Alınır? Adana

Kurumumuz aracılığı ile yapmak istediğiniz Norveç vize başvuruları 4 adımda sonuçlanmaktadır. Euroasia GVS Adana şubemiz tarafından sizler için bu adımları sırasıyla listeledik:

  • Norveç Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkililerinin konaklama sürenize, meslek bilgilerinize ve seyahat gerekçenize göre sizden talep ettikleri evrakların listesi bilginize sunulur. Talep edilen evrakları hazır hale getirdiğinizde isterseniz kargo yoluyla bize ulaştırabilir isterseniz de ofisimize uğrayarak teslim edebilirsiniz. Kurumumuza ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatlice kontrol edilir ve incelenir.
  • Norveç Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun işleme alınması için gereken ön koşul başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti hizmet bedelimiz, işlem ücretlerimiz, tüm harç bedelleri ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvurunuzun ödenmesini dilerseniz banka hesabımıza yatırarak dilerseniz de ofisimize uğrayarak gerçekleştirebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Teslim Edilmesi: Norveç vize başvurularının konsolosluk yetkilileri tarafından işleme alınabilmesi için parmak izi verme şartı vardır. Parmak iziniz verildikten sonra başvurunuzun işleme alınması ve dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi gibi geriye kalan tüm işlemler yetkilimiz tarafından tamamlanır.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Norveç konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu karara bağlaması ile birlikte yetkilimiz pasaportunuzu konsolosluktan teslim alır ve sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz bu aşamada size kalmış. İsterseniz ofisimizi ziyaret ederek alabilir isterseniz de kargo ile gönderilmesini tercih edebilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Adana

Norveç konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa yüzyüze görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Daha önce Schengen ülkelerinden alınan vizesi almayanların ve 12 yaşını aşmış bireylerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanızda bizden alacağınız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlamış olursunuz. Önceden almış olduğunuz Schengen vizesi için verilen parmak izleri, VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden gelmenize gerek olmadan başvuru yapabilirsiniz.

Norveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';