x
Norveç

Vize İşlemleri

Norveç

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 20

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

konya@eagvs.com

Norveç Vize Başvurusu, Konya

Sayın misafirlerimiz Euroasia Global Visa Services Konya şubemiz tarafından sizler için hazırlanan Norveç vize başvuruları için güncel, gerekli ve kapsamlı bilgileri içeren sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Konya Selçuk, Ahırlı, Ilgın, Seydişehir, Ereğli, Hüyük, Sarayönü, Akşehir, Taşkent, Yalıhüyük, Tuzlukçu, Karapınar, Halkapınar, Derbent, Cihanbeyli, Altınekin, Beyşehir, Çumra, Yunak, Hadim, Akören, Meram, Karatay, Kulu, Derebucak, Doğanhisar, Sarayönü, Kadınhanı, Çeltik, Güneysınır ve Emirgazi gibi ilçelerimiz başta olmak üzere Aksaray, Karaman ve Niğde gibi çevre şehirlerimizden yapılacak olan Norveç vize başvurusuna dair gereken tüm ön bilgilere sahip olabilirsiniz.

Norveç Vizesi Kimlere Gerekir? Konya

Norveç’in Schengen vize uygulamasında bulunması nedeniyle daha önce herhangi bir Schengen ülkesinden alınmış seyahat süresini ve geçerliliğini koruyan bir vizenizin olması halinde yeniden vize almanıza gerek olmadan Norveç seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip olanların Norveç seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir. Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahiplerinin 180 gün içinde 3 ayı aşmamak şartı ile Norveç seyahatleri öncesinde vize almalarına gerek olmadan diledikleri gibi seyahatinizi yapabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Konya şubemiz tarafından yapmak istediğiniz Norveç vize başvuruları için aşağıda ilettiğimiz kategoriler için vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Norveç seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ulaşmak için ilgili kategori bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Gerekli belgelere nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda yetkililerimiz tarafından bilgi sahibi edilirsiniz. Gereken belgeler hazır hale getirildikten sonra uzmanlarımız tarafından incelenir ve kontrol edilir. Olası bir belgenin hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Böylece belge hatası nedeniyle meydana gelecek olumsuz durumların önüne geçmiş olursunuz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0332 225 40 20 numaralı telefonumuzu arayarak ya da konya@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bize ulaşabilirsiniz.

Norveç Vize Başvuru Formu Konya

Norveç seyahati gerçekleştirmek isteyenlerin seyahatleri için doldurması zorunlu ve en önemli belge olan Norveç vize başvuru formu, evraklarınız hazırlık halindeyken internetten online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girişi yapılan eksik, hatalı veya gerçeğe aykırı bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği sağlayarak sizden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Norveç Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Konya

Başvurusu yapılan Norveç vize başvuruları yaklaşık olarak 7 ila 12 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Ancak vizenize seyahatinizden 15 gün önce teslim edilmektedir. Bu zaman ortalama belirtmekle beraber konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi, Norveç resmi tatilleri ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizden en az 1.5 ay önce bizimle irtibata geçmenizi önermekteyiz.
0332 225 40 20 numaralı telefonumuzu arayarak veya konya@eagvs.com adresimize e-posta göndererek yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz

Norveç Vizesi Nasıl Alınır? Konya

Euroasia GVS Konya şubemizden gerçekleştirmek istediğiniz Norveç vize başvuruları 4 aşamada tamamlanmaktadır. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları adım adım listeledik:

  • Norveç Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Seyahat sürenize göre, mesleki detaylarınıza göre ve seyahat amacınıza göre sizden talep edilen belgelerin listesi tarafımızca bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri hazırladıktan sonra kargo ile göndererek ya da isterseniz ofisimize gelerek teslim edebilirsiniz. Bize ulaştırdığınız evraklar uzmanlarımız tarafından dikkatle incelenir ve kontrol edilir. 
  • Norveç Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için yapmanız gereken ön şart başvuru ücretinizi ödemektir. Başvuru ücreti danışmanlık hizmet bedelimizden, tüm işlem ücretlerimizden, tüm harçlardan ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi dilerseniz ofisimize ziyarette bulunarak dilerseniz de banka hesabımıza yatırarak ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyalarınızın Sunulması: Norveç vize başvurularının işleme alınabilmesi için parmak izi verme zorunluluğu bulunmaktadır. Parmak iziniz verildikten sonra dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm işlemler yetkilimiz tarafından yürütülüt.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu değerlendirmeye alup tamamlamasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış isterseniz kargo ile gönderilmesini isteyebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak alabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Konya

Schengen vize uygulamasında bulunması nedeniyle Norveç vize başvuruları için de parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. Daha önce Schengen ülkesinden alınan bir vizeye sahip olmayanların ve 12 yaşını aşmış bireylerin parmak izi verme zorunlulukları bulunmaktadır. Parmak izi verilmesi için şahsen başvuru merkezine gelmeniz gerekmektedir. Parmak izi verilme sürecinde bizden alacağınız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberliği aracılığı ile bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. Daha önce başka bir Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerden alınmış olunan bir vizeniz varsa verilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilir. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Norveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';