x
Norveç

Vize İşlemleri

Norveç

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 43

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

Antalya@eagvs.com

Norveç Vize Başvurusu, Antalya

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Antalya şubemiz tarafından sizler için tasarladığımız Norveç vize başvurularına dair kapsamlı, gerekli ve güncel bilgilerin bulunduğu sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında başta Antalya Serik, Aksu, Konyaaltı, Kaş, Kemer, Serik, Demre, Alanya, Elmalı, Döşemealtı, Gazipaşa, Kepez, Akseki, Korkuteli, Gündoğmuş, Manavgat, Kumluca, Muratpaşa, Finike ve İbradı ilçelerimiz başta olmak üzere Mersin, Isparta ve Burdur gibi komşu şehirlerimizden yapılmak istenen Norveç vize başvurusuna dair tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Norveç Vizesi Kimlere Gerekir? Antalya

Norveç’in Schengen vize uygulamasına üye olması nedeniyle daha önce herhangi bir Schengen ülkesinden alınan geçerliliğini ve seyahat süresi yeterliyse yeniden vize almanıza gerek olmadan Norveç seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin ise Norveç seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 3 ayı aşmamak kaydıyla Norveç seyahatlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2022

Euroasia GVS Antalya şubemiz tarafından başvuracağınız Norveç vize başvurusu için aşağıda sizler için belirttiğimiz kategoriler için vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak sahip olabilirsiniz. Seyahatiniz için ihtiyaç duyulan belgeler hazırlanırken hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Hazırlanan belgeler arasında eksik, hatalı veya gerçeğe aykırı belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Yapmış olduğumuz bu uygulama sayesinde belge hatası sebebiyle oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçmekteyiz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulamadıysanız ya da seyahat amacınızın hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0242 255 01 43 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir ya da antalya@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Norveç Vize Başvuru Formu Antalya

Norveç seyahati yapmak isteyenlerin doldurması gerekli ve seyahatleri için en gerekli belge olan Norveç vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık halindeyken internet üzerinden online olarak doldurulur, bir adet örnek çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, hatalı veya gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Bu yüzden uzmanlarımız sizden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirirler ve sizi bu zahmetten kurtarır. 

Norveç Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Antalya

Başvurusu gerçekleştirilen Norveç vize başvuruları yaklaşık olarak 7 ila 12 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Vizeniz ise seyahatinizden 15 gün önce verilmektedir. Bu süreler ortalama olmakla beraber konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve Norveç resmi tatilleri gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.
0242 255 01 43 numaralı telefonumuzu arayarak ya da antalya@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Norveç Vizesi Nasıl Alınır? Antalya

Euroasia GVS Antalya şubemiz aracılığı ile gerçekleştireceğiniz Norveç vize başvurusu 4 adımda gerçekleşmektedir. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları sırasıyla listeledik:

  • Norveç Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkilileri tarafından sizden istenen belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz kargo ile gönderebilir isterseniz de ofisimize gelerek teslim edebilirsiniz. Yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir.
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için yapmanız gereken ön şart başvuru ücretinizi ödemektir. Başvuru ücreti tüm harç bedelleri, danışmanlık hizmet bedelimiz, işlem ücretlerimiz ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizin ödenmesini dilerseniz banka hesabımıza yatırarak dilerseniz de ofisimize gelerek gerçekleştirebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Norveç vize başvuruları için parmak izi verme zorunluluğu bulunmaktadır. Parmak izi verme işleminiz sona erdikten sonra dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm işlemler yetkilimiz tarafından yürütülür.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu tamamlanması ile birlikte yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzun kargo ile gönderilmesini talep edebilir ya da isterseniz ofisimize gelerek alabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Antalya

Schengen vize uygulamasına dahil olduğu için Norveç vize başvuruları için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Daha önce Schengen ülkerinden alınmış bir vizesi olmayanların ve 12 yaşını tamamlayan bireylerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verilme sürecinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. Önceden almış olduğunuz Schengen vizesi için verdiğiniz parmak izleri VIS adı verilen ortak bir bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Norveç seyahatinde bulunabilirsiniz.

Konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu alışılmış bir durum olmamakla beraber ender karşılaşılan bir durumdur.

Norveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES