x
Norveç

Vize İşlemleri

Norveç

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Norveç Vize Başvurusu, Tekirdağ

Sayın ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services tarafından sizler için hazırladığımız Norveç vize başvurularına dair gerekli, kapsamlı ve güncel bilgileri paylaştığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Tekirdağ Çerkezköy, Marmaraereğlisi, Kapaklı, Hayrabolu, Muratlı, Ergene, Çorlu, Şarköy, Malkara, Saray ve Süleymanpaşa ilçelerimiz başta olmak üzere Çanakkale, Edirne ve Kırklareli gibi çevre illerimizden yapmak istediğiniz Norveç vize başvurularına dair tüm ön bilgilere sahip olabilirsiniz.

Norveç Vizesi Kimlere Gerekir? Tekirdağ

Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden birisi de Norveç’tir. Bu yüzden Yeşil (Hususi), Siyah (Diplomatik) ve Gri (Hizmet) pasaport sahiplerinin Norveç seyahatleri öncesinde vize almalarına gerek olmadan 6 ay içinde 3 ayı aşmamak kaydı ile diledikleri gibi seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ancak Norveç seyahati yapmak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesine sahip olmaları gerekmektedir.

Daha önce herhangi bir Schengen ülkesinden alınmış olan bir vizeniz varsa seyahat süresi ve geçerliliğini koruyorsa vize almanıza gerek olmadan Norveç seyahatinde bulunabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz tarafından sizler için aşağıda listelediğimiz kategoriler için vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahat amacınız için gerekli olan belge listelerine erişmek için ilgili kategori bağlantılarına tıklayabilirsiniz. Hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda tarafımızca bilgilendirilirsiniz. Herhangi bir belgenin eksik, hatalı veya gerçeği yansıtmaması halinde aranarak bilgi sahibi edilirsiniz. Böylece belge hatası nedeniyle seyahatinizde oluşabilecek aksaklıkların önüne geçmekteyiz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor veya seyahat gerekçenizin hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız aklınıza takılan tüm sorular için, 0282 255 50 37 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da tekirdag@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bize ulaşabilirsiniz.

Norveç Vize Başvuru Formu Tekirdağ

Norveç seyahati yapmak isteyenlerin doldurması gereken ve seyahatleri için en önemli belge olan Norveç vize başvuru formu, belgeleriniz hazırlık halindeyken internet üzerinden online olarak doldurulur, bir örneği alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında girişi yapılan eksik, gerçeği yansıtmayan ya da hatalı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız bu konuda size yardımcı olarak sizden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve size sadece imzalamak kalır.

Norveç Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Tekirdağ

Başvurusu yapılan Norveç vize başvuruları yaklaşık olarak 7 ila 12 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Vizeniz seyahatinizden 15 gün önce teslim edilmektedir. Bu süre yaklaşık zaman ifade etmekle birlikte konsolosluk Norveç resmi tatilleri, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilir. Bu nedenle seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.
0282 255 50 37 numaralı telefonumuzdan veya tekirdag@eagvs.com adresimizden yetkililerimizle iletşim kurabilirsiniz.

Norveç Vizesi Nasıl Alınır? Tekirdağ

Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz tarafından yapılacak olan vize başvuruları 4 adımda gerçekleşmektedir. Sizler için bu adımları sırasıyla listeledik.

  • Norveç Vize Başvurusu İçin Gereken Belgelerin Hazırlanması: Seyahat sürenize göre, mesleki ayrıntılarınıza göre ve seyahat gerekçenize göre sizden talep edilen belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Hazırlanan belgeleri isterseniz kargo ile gönderebilir isterseniz de ofisimize gelerek teslim edebilirsiniz. Teslim edilen belgeleriniz uzmanlarımız tarafından dikkatle kontrol edilir ve incelenir.
  • Norveç Vize Başvuru Ücretinizin Ödenmesi: Norveç vize başvurusu için yapmanız gereken ön şart başvuru ücretinizi ödemektir. Vize başvuru ücreti tüm işlem ücretlerimiz, tüm harçlar, danışmanlık hizmet bedelimiz ve diğer giderleri kapsamaktadır. Başvuru ücretinizi dilerseniz banka hesabımıza transfer ederek ya da isterseniz ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyalarınızın Sunulması: Norveç vize başvurusu için parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. Parmak izi verme süreciniz tamamlandıktan sonra dosyalarınızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm işlemler yetkilimiz tarafından arka planda tamamlanır.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Norveç konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu sonuçlandırmasının ardından yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır ve arayarak sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu isterseniz kargo ile gönderilmesini talep ederek teslim edebiliriz isterseniz de ofisimize uğrayarak kendiniz teslim alabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Tekirdağ

Schengen vize uygulamasına dahil olan Norveç için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. 12 yaşını aşan bireylerin ve daha önce hiçbir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Daha önce herhangi bir Schengen vizesi için vermiş olduğunuz parmak iziniz varsa verilen parmak izleri VIS denilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa yüzyüze görüşmeye davet edebilirler. Bu alışılmış bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

Norveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';