x
Norveç

Vize İşlemleri

Norveç

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

Norveç Vize İşlemleri, Edirne

Sayın misafirlerimiz, Euroasia Global Visa Services Edirne şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız Norveç vize başvuruları için gerekli, detaylı ve güncel bilgileri içeren sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda Edirne Merkez, Lalapaşa, Enez, Süloğlu, Keşan, İpsala, Uzunköprü, Havsa ve Meriç ilçelerimiz başta olmak üzere Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ gibi komşu şehirlerimizden yapılacak olan vize başvurularına dair tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Norveç Vizesi Kimlere Gerekir? Edirne

Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerden bir diğeri de Norveç’tir. Norveç seyahatinde bulunmak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Gri (Hizmet), Yeşil (Hususi) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahiplerinin Norveç seyahatlerinin öncesinde vize almalarına ihtiyaç olmadan 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak koşulu ile diledikleri gibi seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Önceden herhangi bir Schengen vize uygulamasında bulunan bir ülkeden alınan geçerliliğini ve seyahat süresini koruyan bir vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Norveç ziyaretinde bulunabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Edirne şubemiz tarafından aşağıda sizler için belirttiğimiz kategoriler için Norveç vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahatiniz için gereken evrak listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak sahip olabilirsiniz. Gereken belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda tarafımızca bilgilendirilirsiniz. Belgeleriniz arasında eksik, hatalı veya gerçekliği yansıtmayan belge olması halinde aranarak bilgi sahibi edilirsiniz. Böylece belge hatası nedeniyle seyahatinizde oluşabilecek sorunların önüne geçmekteyiz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0850 241 07 72 numaralı telefonumuzdan ya da edirne@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Norveç Vize Başvuru Formu Edirne

Norveç seyahati yapmak isteyenlerin seyahatleri için doldurması gerekli ve seyahatleri için en önemli belge olan Norveç vize başvuru formu online olarak doldurulur, örneği alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında gerçekleştirilen gerçeği yansıtmayan, eksik ya da hatalı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız size bu konuda yardım ederek sizden alacağı bilgiler sayesinde formunuza gereken girişleri yaparak formunuzu hazır hale getirir ve size sadece imzalamak kalır.

Norveç Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Edirne 

Gerçekleştirilen Norveç vize başvuruları yaklaşık olarak 7 ila 12 iş günü içerisinde sonuca bağlanmaktadır. Vizeniz ise seyahatinizden 15 gün önce teslim edilmektedir. Bu zaman ortalama olmakla beraber konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi, Norveç resmi tatilleri ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişim kurmanızı önermekteyiz.
0850 241 07 72 numaralı telefonumuzu arayarak ya da edirne@eagvs.com adresimize e-posta göndererek yetkililerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Norveç Vizesi Nasıl Alınır? Edirne

Euroasia GVS Edirne şubemiz tarafından yapılacak olan Norveç vize başvuruları 4 adımda sonuçlanmaktadır. Kurumumuz tarafından sizlere bu aşamaları adım adım listeledik:

  • Norveç Vize Başvurusu İçin Gereken Belgelerin Hazır Hale Getirilmesi: Konsolosluk yetkilileri tarafından meslek bilgilerinize göre, seyahat sürenize göre ve seyahat gerekçenize göre sizden talep ettiği belgelerin listesi size sunulur. İstenen belgeleri hazırlama süreciniz sona erdikten sonra isterseniz kargo yoluyla gönderebilir isterseniz de ofisimize gelerek verebilirsiniz.
  • Norveç Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için yapmanız gereken ön koşul başvuru ücretinizi ödemektir. Vize başvuru ücreti danışmanlık hizmet bedelimiz, tüm harçlar, işlem ücretlerimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizin ödenmesini dilerseniz banka hesabımıza transfer ederek isterseniz de ofisimize ziyarette bulunarak gerçekleştirebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Norveç vize başvuruları için parmak izi verme şartı aranmaktadır. Parmak iziniz verildikten dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan işlemler yetkilimiz tarafından tamamlanır
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Konsolosluk yetkilileri tarafından sonuçlandırılan vize başvurunuzun ardından yetkilimiz pasaportunuzu alır ve size haber verir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimize gelerek alabilir isterseniz de kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Edirne

Schengen vize uygulamasında bulunan tüm ülkelerde parmak izi verme şartı arandığı için Norveç vize başvurularının işleme alınması için de parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. Daha önce herhangi bir Schengen vizesi için verilmiş olan parmak iziniz bulunmayanlar ve 12 yaşından büyük bireylerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Daha önce herhangi bir Schengen vizesi için vermiş olduğunuz parmak iziniz varsa ortak bilgi sistemi denilen VIS sistemine kaydedildiğinden yeniden gelmenize gerek olmadan vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman uygulanan bir durum olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Norveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';