x
Norveç

Vize İşlemleri

Norveç

Telefon/Faks

+90 252 275 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Bodrum@eagvs.com

Norveç Vize Başvuru, Bodrum

Sayın ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Bodrum şubemiz tarafından yapmak istediğiniz Norveç vize başvurularına dair gerekli, güncel ve detaylı bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımıza başta Muğla Bodrum, Urla, Datça, Dalaman, Marmaris, Fethiye, Seydikemer, Kavaklıdere, Yatağan, Ortaca, Milas, Köyceğiz ve Menteşe ilçelerimiz başta olmak üzere Denizli, Aydın ve Burdur gibi çevre illerimizden gerçekleştirmek istediğiniz Norveç vize başvurularına dair tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Norveç Vizesi Kimlere Gerekir? Bodrum

Norveç Schengen uygulamasına dahil olan ülkelerden birisidir. Norveç vizesi almak isteyen Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) vize sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan Norveç seyahati yapabilirler. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi olanların Norveç seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir. Daha önce Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden birinden almış olduğunuz geçerliliği ve seyahat süresi halen devam etmekte olan bir vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Norveç seyahati gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Bodrum şubemiz aracılığı ile sizler için aşağıda ilettiğimiz kategoriler için Norveç vize başvurusu yapabilirsiniz.

Norveç seyahatiniz içinn gerekli olan belge listelerine ulaşmak için ilgili kategori bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahatiniz için gerekli olan belgeleri hazırlarken hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Belgelerinizin arasında hatalı, gerçeğe aykırı ya da eksik belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Böylece belge hatası ya da eksikliği nedeniyle seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuz durumların önüne geçmiş olmaktayız. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0252 275 01 04 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da bodrum@eagvs.com adresimize e-posta yollayabilirsiniz.

Norveç Vize Başvuru Formu Bodrum

Norveç konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve Norveç seyahati için doldurulması zorunlu olan Norveç vize başvuru formu, internet üzerinden online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen hatalı, gerçeğe aykırı veya eksik belge girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği vererek sizden gelen bilgilerle gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar ve size sadece imzalamak kalır.

Norveç Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Bodrum

Başvurusu yapılan Norveç vize başvuruları ortalama olarak 7 ila 12 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Ancak vizeniz seyahatinize 15 gün kala verilmektedir. Bu süre ortalama olmakla beraber Norveç resmi tatilleri, konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamak istemiyorsanız seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle irtibata geçmenizi önermekteyiz. 
0252 275 01 04 numaralı telefonumuzu arayarak ya da bodrum@eagvs.com adresimize e-posta göndererek yetkililerimizle görüşme yapabilirsiniz.

Norveç Vizesi Nasıl Alınır? Bodrum

Kurumumuz aracılığı ile yapmak istediğiniz Norveç vize başvuruları 4 aşamada gerçekleşmektedir. Euroasia GVS Bodrum şubemiz tarafından sizler için bu aşamaları adım adım listeledik:

  • Norveç Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması: Konsolosluk yetkililerinin seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenilen belgeleri hazır hale getirdikten sonra isterseniz kargo ile teslim edebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak kendiniz teslim edebilirsiniz. Belgeleriniz kurumumuza ulaştırıldıktan sonra uzmanlarımız tarafından tek tek incelenir ve kontrol edilir
  • Norveç Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için yapmanız gereken ön şart vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harçlardan, işlem ücretlerimizden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Başvuru ücretinizin ödenmesini banka hesabımıza yatırarak ya da ofisimize ziyarette bulunarak gerçekleştirebilirsiniz
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Norveç vize başvuruları için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak iziniz verildikten sonra dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan prosedürler yetkilimiz tarafından tamamlanır.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu tamamlamasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış. İsterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir isterseniz de ofisimize gelerek teslim alabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Bodrum

2016 yılından sonra alınmış olan Schengen vizesi olmayanların ve 12 yaşını tamamlamış bireylerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izinizin verilme sürecinde sizi bir yetkilimiz sizi karşılar ve rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. 2016 Yılından sonra alınan Schengen vizeleri için verilmiş olan parmak izleri ortak bilgi sistemi adı verilen VIS sistemine kaydedildiği için yeniden vize almanıza gerek olmadan başvurunuzu yapabilirsiniz.

Konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında sizi konsolosluğa yüzyüze görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp çok az karşılaşılan bir durumdur

Norveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';