x
Norveç

Vize İşlemleri

Norveç

Telefon/Faks

+90 266 225 50 02

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

Norveç Vize Başvurusu, Balıkesir

Sayın misafirlerimiz Euroasia Global Visa Services Balıkesir şube sayfamıza hoş geldiniz. Balıkesir şubemiz tarafından yapılacak olan Norveç vize başvuruları için detaylı, güncel ve gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Balıkesir Gönen, Ayvalık, Bigadiç, Altıeylül, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Marmara, İvrindi, Balya, Havran, Gömeç, Susurluk, Savaştepe, Karesi, Sındırgı, Erdek, Manyas ve Kepsut ilçelerimiz başta olmak üzere Kütahya, Çanakkale ve Manisa gibi çevre illerimizden gerçekleştirilmek istenen Norveç vize başvurusuna dair tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Norveç Vizesi Kimlere Gerekir? Balıkesir

Norveç, Schengen uygulamasına üye ülkelerden birisidir. Bu nedenle Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahiplerinin Norveç seyahatlerinin öncesinde vize almalarına ihtiyaç olmadan 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek kaydı ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin ise Norveç seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. 

Daha önce herhangi bir Schengen’e üye olan ülkelerden alınmış bir vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan dilediğiniz gibi Norveç seyahati gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Balıkesir şubemiz tarafından sizler için aşağıda listelediğimiz kategoriler için Norveç vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için gereken belge listelerine ilgili bağlantılara tıklayarak erişebilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0266 225 50 20 numaralı telefonumuzu arayarak veya balikesir@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gerekli olan belge listelerine nereden ve nasıl sahip olacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Gereken belgeler arasında eksik, gerçeğe aykırı ya da hatalı belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Bu sayede belge eksikliği veya fazlası nedeniyle meydana gelebilecek olumsuz durumların önüne geçmiş olmaktayız.

Norveç Vize Başvuru Formu Balıkesir

Norveç vize başvurusu yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en önemli belge özelliğine sahip olan Norveç vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık halindeyken online olarak doldurulur, örneği alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında girilen gerçeğe aykırı, hatalı veya eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız bu konuda size gerekli desteği sağlayarak sizden edindiği bilgilerle formunuzu doldurur ve sizi bu dertten kurtarır.

Norveç Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Balıkesir

Gerçekleştirilecek olan Norveç vize başvurusu ortalama olarak 7 ila 12 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Ancak vizeniz seyahatinizden 15 gün öncesinde verilmektedir. Bu süre ortalama zaman ifade etmekle beraber konsolosluk dönemsel yoğunlukları, konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi ve Norveç resmi tatilleri gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz. 
0266 225 50 20 numaralı telefonumuzu arayarak ya da balikesir@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak yetkililerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Norveç Vizesi Nasıl Alınır? Balıkesir

Euroasia GVS Balıkesir şubemizle yapmak istediğiniz Norveç vize başvurusu 4 aşamada gerçekleşir. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları sırasıyla listeledik:

  • Mısır Vize Başvurusu İçin Gereken Belgelerin Hazırlanması: Seyahat gerekçenize göre ve daha birçok bilgi ayrıntılarınıza göre konsolosluk yetkililerinin sizden istediği belgeleri hazır hale getirdikten sonra, hazırlanan belgeleri isterseniz kargo ile gönderebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak teslim edebilirsiniz.
  • Mısır Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvuru ücreti tüm harç bedelleri, işlem ücretlerimiz, danışmanlık hizmet bedelimiz ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Başvuru ücretinizin ödenmesini dilerseniz banka hesabımıza yatırarak veya ofisimize ziyarette bulunarak gerçekleştirebilirsiniz.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Norveç vize başvurularının işleme alınabilmesi için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanız bittikten sonra yetkilimiz dosyanızı konsolosluğa teslim eder ve başvurunuzun işleme alınmasını sağlar.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu tamamlanmasının ardından yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak kendiniz teslim alabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Balıkesir

Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerde olduğu gibi Norveç içinde parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi vermeniz için şahsen başvuru merkezine gelmeniz gerekir. 12 yaşını tamamlayan ve daha önce Schengen vize uygulamasında bulunmayan ziyaretçilerimizin parmak izi verme zorunluluğu bulunmaktadır. Parmak izi verme sürecinizde kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmet kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği aracılığıyla bu aşamayı sorunsuz şekilde halledersiniz. Daha öncesinde vermiş olduğunuz parmak iziniz varsa ortak bilgi sistemine (VIS) kaydedildiği için yeniden parmak izi vermeniz gerekmez.

Norveç konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa yüzyüze görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli karşılaşılan bir durum olmayıp nadiren karşılaşılan bir olaydır.

Norveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES