x
Norveç

Vize İşlemleri

Norveç

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 25

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

Norveç Vize Başvurusu, Kayseri

Değerli misafirlerimiz sizler için hazırladığımız Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemiz tarafından yapmak istediğiniz Norveç vize başvurularına dair gerekli, güncel ve kapsamlı bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Kayseri Talas, Melikgazi, Akkışla, Felahiye, Bünyan, Develi, Özvatan, Hacılar, Tomarza, Yahyalı, Sarız, İncesu, Yeşilhisar, Sarıoğlan, Pınarbaşı ve Kocasinan ilçelerimiz başta olmak üzere Sivas, Yozgat, Nevşehir ve Kahramanmaraş gibi komşu şehirlerimizden gerçekleştirmek istediğiniz Norveç vize başvurusuna dair tüm kapsamlı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Norveç Vizesi Kimlere Gerekir? Kayseri

Norveç Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden birisidir. Bu yüzden Norveç seyahati yapmak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahiplerinin 6 ay içerisinde 3 ayı aşmamak koşulu ile vize almalarına gerek olmadan seyahatlerini yapabilirler
Önceden herhangi bir Schengen vizesinden alınmış olunan geçerliliği ve seyahat süresi devam etmekte olan bir vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Norveç ziyaretinde bulunabilirsiniz

Norveç Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Kayseri şubemizle gerçekleştirmek istediğiniz Norveç vize başvuruları için aşağıda sizler için belirttiğimiz başlıklar için vize başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan belgelere erişebilmek için ilgili başlık bağlantısına tıklayabilirsiniz. İhtiyaç duyulan belgeleri hazırlarken hangi belgeyi nasıl ve nereden alacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Olası bir belgenizin eksik, gerçeğe aykırı veya hatalı olması halinde aranarak bilgi sahibi edilirsiniz. Bu uygulama sayesinde belge hatası sebebiyle oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmekteyiz. Eğer seyahatinize uygun başlık bulamadıysanız ya da seyahat gerekçenizin hangi başlıkla eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0352 353 30 25 numaralı telefonumuzdan bizi arayarak ya da kayseri@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Norveç Vize Başvuru Formu Kayseri

Norveç seyahati yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge olması nedeniyle en önemli belge olan Norveç vize başvuru formu, belgeleriniz hazırlık halindeyken internetten online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldururken girilen eksik, gerçeği yansıtmayan veya hatalı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız bu konuda sizlere gerekli desteği vererek sizden gelen bilgilerle formunuzu hazırlar ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Norveç Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Kayseri 

Gerçekleştirilen Norveç vize başvuruları ortalama olarak 7 ila 12 iş günü içinde sonuca bağlanmaktadır. Vizeniz seyahatinizden 15 gün kala verilmektedir. Bu süre ortalama olmakla beraber konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve Norveç resmi tatilleri gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizde hiçbir gecikme ve aksaklık yaşamak istemiyorsanız seyahatinizden en az 30 gün önce bizimle irtibata geçebilirsiniz.
0352 353 30 25 numaralı telefonumuzu arayarak veya kayseri@eagvs.com adresimize e-posta göndererek yetkililerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Norveç Vizesi Nasıl Alınır? Kayseri

Kurumumuz aracılığı ile yapılacak olan Norveç vize başvuruları 4 adımda tamamlanır. Euroasia GVS Kayseri şubemiz tarafından sizler için bu aşamalar sırasıyla listeledik:

  • Norveç Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkilileri tarafından seyahat sürenize göre, meslek ayrıntılarınıza göre ve seyahat amacınıza göre sizden talep ettiği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz kargo yoluyla isterseniz de ofisimize uğrayarak teslim edebilirsiniz.
  • Norveç Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için başvuru ücretinizi ödemeniz gerekmektedir. Vize başvuru formu danışmanlık hizmet bedelimizden, tüm harçlardan, işlem ücretlerimizden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi isterseniz ofisimize gelerek isterseniz de banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyalarınızın Sunulması: Norveç vize başvuruları için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak izi verme aşamanız tamamlandıktan sonra yetkilimiz dosyanızı konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürleri tamamlar. 
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu tamamlamasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak alabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Kayseri

Schengen vize uygulamasında bulunması nedeniyle Norveç vize başvurusu için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Herhangi bir Schengen ülkesinden daha önce alınan bir vizesi olmayanlar ve 12 yaşını dolduran bireylerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi vermeniz için bizden alacağınız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberliği sayesinde bu aşamayı tamamlarsınız. Daha önce almış olduğunuz Schengen vizeniz varsa verdiğiniz parmak izi VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek kalmadan Norveç vize başvurusu yapabilirsiniz.

Konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilir. Bu alışılmış bir durum olmamakla beraber nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Norveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';