x
Norveç

Vize İşlemleri

Norveç

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Norveç Vize Başvurusu, Ankara

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services tarafından sizler için hazırladığımız Norveç vizesi hakkında gerekli, güncel ve detaylı bilgilerin sunulduğu sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Ankara Mamak, Sincan, Polatlı, Etimesgut, Ayaş, Çankaya, Elmadağ, Şereflikoçhisar, Çamlıdere, Çubuk, Akyurt, Bala, Pursaklar, Nallıhan, Yenimahalle, Haymana, Beypazarı, Gölbaşı, Kahramankazan, Evren, Güdül, Keçiören, Kızılcahamam ve Kalecik gibi çevre illerimizden yapmak istediğiniz Norveç vize başvurusuna dair birçok ön bilgiye sahip olabilirsiniz.

Norveç Vizesi Kimlere Gerekir? Ankara

Schengen vize uygulamasına üye ülkelerden birisi de Norveç’tir. Bu nedenle Norveç seyahati yapmak isteyen Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile seyahatlerini diledikleri gibi gerçekleştirebilirler. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi iseniz Norveç seyahatinizden önce mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almanız gerekmektedir. 

Daha önce herhangi bir Schengen ülkesinden aldığınız geçerliliğini ve seyahat süresini koruyan bir vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Norveç seyahatinde bulunabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Ankara şubemiz tarafından hizmet verdiğimiz Norveç’e dair tüm vize kategorilerini aşağıda bulabilirsiniz. 

Seyahatinin için ihtiyaç duyulan belge listelerine ilgili başlık bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yetkililerimiz ihtiyaç duyulan belgelerin özelliklerini, geçerlilik sürelerini ve hangi belgeye nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda sizi bilgilendirir. Seyahat amacınıza uygun başlık bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi başlığa girdiğini bilmiyorsanız aklınıza takılan tüm sorular için, 0312 963 05 09 numaralı telefonumuzdan veya ankara@eagvs.com adresimizden bize ulaşarak uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Norveç Vize Başvuru Formu Ankara

Norveç seyahati yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en gerekli belge niteliği taşıyan Norveç vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık durumundayken internetten online olarak doldurulur, örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında girilen gerçeğe uymayan, hatalı veya eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği sağlayarak formunuzu doldurur ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Norveç Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Ankara

Başvurusu yapılan Norveç vizeleri yaklaşık olarak 7 ila 12 iş günü içerisinde sonuca bağlanmaktadır. Ancak Norveç vizesi seyahatinizden 15 gün önce teslim edilmektedir. Bu süre yaklaşık zaman belirtmekle beraber konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi, Norveç dönemsel yoğunlukları ve konsolosluk dönemsel yoğunluklarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle seyahatinizde herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız seyahatinizden en az 30 gün önce bizimle irtibata geçmenizi öneriyoruz.

Norveç Vizesi Nasıl Alınır? Ankara

Diğer ülkelerin uygulamış olduğu gibi Norveç’in de vize başvuruları için uyguladığı bazı aşama ve prosedürler vardır. Bu aşamalar EAGVS aracılığı ile yürütülüp tamamlanmaktadır. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları teker teker listeledik:

  • Norveç Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Seyahat gerekçenize göre konsolosluk yetkililerince sizden istenen belgeler bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri hazır hale getirdikten sonra evraklarınızı dilerseniz kargo ile ulaştırabilir dilerseniz de ofisimize uğrayarak teslim edebilirsiniz.
  • Norveç Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön koşul vize başvuru ücretinizi ödemektir. Vize başvuru ücreti tüm harç bedellerinden, danışmanlık hizmet bedelimizden, işlem ücretlerimizden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Başvuru ücretinizi dilerseniz banka hesabımıza yatırabilir dilerseniz de ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi Norveç vize başvurularının da işleme alınabilmesi için parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. Parmak izi verme aşamanız tamamlandıktan sonra yetkilimiz dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm gerekli prosedürleri tamamlar.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Norveç konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu tamamlanmasının ardından vizeniz hazır hale gelir. Görevli olan bir yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir dilerseniz de ofisimize gelerek teslim alabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Ankara

Norveç vize başvurularının işleme alınabilmesi için parmak izinizin verilmiş olma şartı bulunmaktadır. 12 yaşından büyük bireylerin ve daha önce hiçbir Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkeler için verilmiş parmak iziniz bulunmuyorsa başvuru merkezine şahsen gelmeniz gerekmektedir. Parmak izi verme aşamasında size bir yetkilimiz eşlik eder ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz.

Daha önce verilmiş olan parmak iziniz varsa verilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek kalmaz.

Norveç konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu alışılmış bir durum olmamakla beraber ender karşılaşılan bir durumdur.

Norveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';