x
  • norveç

    norveç

    Norveç vizesi başvurularında biyometri işlemi (parmak izi taraması) uygulanmaktadır. Son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz olmaması durumunda parmak izi taraması yaptırmalısınız.

  • norveç

    norveç

    Norveç ve Macaristan devletleri arasında “Ortak Vize Merkezi” anlaşması bulunmaktadır. Dolayısıyla, Norveç Schengen vizesi başvurularınızı Macaristan Konsolosluğu’na da yapabilirsiniz.

Norveç Vize İşlemleri

Euroasia Global Visa Services’ e Hoş Geldiniz,

Değerli ziyaretçilerimiz, Norveç vize işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizde yer alan içerikleri okuyabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services’in vize danışmanlık hizmeti sunduğu ülkelerden birisi de Norveç’tir. Norveç, Avrupa Birliği üyesi olmamasına rağmen Schengen bölgesine dahildir. Dolayısıyla kısa süreli Norveç seyahatleriniz için Norveç Schengen vizesi (Norveç C Vize) alabilirsiniz.

Seyahatiniz için Norveç vize belgeleri 2023 ve Norveç vize başvuru ücreti 2023 ile ilgili Norveç Schengen departmanımızdan bilgi maili talep edebilirsiniz. Seyahat amacınızı ve mesleki durumunuzu bizlere aktardıktan sonra uygun evrak listesini ve bu evrakları nerelerden, nasıl temin etmeniz gerektiğini sizlere tek tek anlatmaktayız. Norveç kısa süreli c vize için kişisel evraklarınızı (pasaport, biometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, davetiye, vukuatlı nüfus kağıt örneği vb.) ofisimize kargo ile ulaştırmanız halinde vize başvurunuzu başlatmakta ve süreç hakkında sizleri bilgilendirmekteyiz. Norveç kısa süreli c vize ve Norveç uzun süreli d vize ile ilgili sormak istediklerinizi bizlere help@eagvs.com adresinden yazabilirsiniz.

Ek Hizmetlerimiz: Norveç vize başvurunuz için gerekli olan konaklama, ulaşım rezervasyonları ve seyahat sağlık sigortasını talep etmeniz halinde ek hizmetimiz olarak sizlere sunmaktayız. Detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşın.

Euroasia Global Visa Services aracılığı ile,

Norveç Kültürel, Eğitim, Sanatsal Vize işlemlerinizi kaliteli hizmet farkıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Vizesi Alacak Kişilerin Dikkatine!

Norveç vizesine İstanbul’dan başvuru yapacak kişilerin vizesini anlaşmalı konsolosluk olan Macaristan Konsolosluğu vermektedir.

12 yaşından küçük çocukların başvuru esnasında bulunma zorunlulukları yoktur.

Bölge farkı olmadan Euroasia Global Visa Services aracılığıyla Türkiye’nin her yerinden Norveç vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Norveç aile ziyaret vizeleri için Norveç Göçmenlik Ofisi (UDI) onaylı davetiye sunulmalıdır. Detaylı bilgi almak için +90 212 963 03 43 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz.

Norveç vizesine başvuran yabancılar, seyahat sonrası en az 6 ay daha geçerli ikametgah belgesi sunmalıdır.

Seyahatine 15 günden daha az bir zaman kalmış olan kişilerin vize başvuruları kabul edilmeyebilir. Lütfen seyahat tarihinizden en az 1 ay önce başvuru işlemlerini başlatınız.

Daha önceden Schengen ülkeleri için Vize Bilgi Sistemine kayıtlı parmak iziniz mevcutsa şahsen gelmenize gerek kalmadan kurumumuz aracılığıyla Norveç Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Norveç’e yapacağınız seyahatlerde kısa süreli turistik, ticari, aile ziyaret, kültürel ve sportif faaliyetler, uzun süreli çalışma, eğitim, oturum vb. vize talebinde bulunabilirsiniz. Turla gezi, bireysel gezi gibi turistik amaçlarla seyahat etmeyi planlıyorsanız Norveç Turistik Vizesine, iş toplantısı, seminer, konferans, fuar vb. katılacaksanız Norveç Ticari Vizeye, Norveç’te ikamet eden bir yakınınızı ziyaret için Norveç Aile Ziyaret Vizesine başvurmalısınız.

Seyahatiniz için her vize türüne göre ayrı evraklar hazırlamanız gerekebilir. Hazırlayacağınız evrakların güncel tarihli olmasına özen göstermelisiniz!

Seyahat amacınızı belirledikten sonra çağrı merkezlerimizi arayıp mesleki durumunuz ile bilgi vermelisiniz. Temsilcilerimiz verdiğiniz bu bilgiler doğrultusunda hangi evrakları hazırlamanız gerektiği konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Norveç vize evraklarının arasında pasaport, Norveç vize başvuru formu, Schengen ölçülerine uygun çekilmiş 2 adet biometrik fotoğraf, (Schengen fotoğraf ölçülerini görmek için tıklayınız.) şirket yazısı, şirket evrakları, banka hesap özeti, SGK işe giriş bildirgesi nüfus cüzdan fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kağıt örneği vb. bulunmaktadır. Mesleki durumunuza göre de temin etmeniz gereken evraklar vardır. Örneğin çiftçi iseniz çiftçilik belgesi, emekli iseniz emeklilik belgesi, çalışan ya da işverenseniz güncel şirket evrakları ve SGK hizmet dökümü gibi durumunuza uygun belgeleri Norveç Konsolosluğuna beyan etmelisiniz. Daha önceden alınmış VIS ibareli Schengen vizeniz varsa parmak izi beyanı için gelmenize gerek olmayabilir. Kişisel evraklarınızı kargo ile ofisimize ulaştırmanız durumunda Norveç vize başvurunuzu yapmaktayız.

Norveç Vizesi Nasıl Alınır?

Öncelikle Norveç seyahatinizin amacını belirlemelisiniz. Seyahat amacınıza uygun evrak listelerini Norveç Schengen departmanımızdan talep edebilirsiniz. Seyahat amacınıza ve kalış sürelerine göre değişen Norveç vize başvuru ücretini ofis yetkililerimizden öğrenebilirsiniz. Sitemizde var olan Norveç içeriklerini okuduktan sonra evraklarınızı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Sizler için derlediğimiz Norveç vize evrakları Norveç Konsolosluğu referans alınarak hazırlanmıştır. Ancak hazırlıklarınızı tamamlamadan evvel Norveç Konsolosluğunu arayarak seyahat amacınıza ve mesleğinize uygun evrak listeleri hakkında bilgi almanızı öneririz.

Daha önceden Schengen ülkelerine seyahat etmişseniz ve kayıtlı VIS ibareli Schengen vizeniz varsa tekrar parmak izi prosedürlerini yerine getirmenize gerek olmayabilir. Ancak, Vize Bilgi Sisteminde var olan bilgileriniz okunmuyorsa  ya da herhangi bir nedenden dolayı silinmişse tekrar parmak izi vermeniz gerekebilir. Bilgilerinizin güncel olup olmadığını ofisimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Seyahat amacınıza uygun evraklarınızı hazırlayıp kargo ile ofisimize gönderin. Alanında uzman vize yetkililerimiz evraklarınız ofisimize ulaşır ulaşmaz başvurunuzu başlatacaktır. Bize ulaştırmış olduğunuz evrakların ilk etapta kontrolleri yapılır, sonrasında eksik ya da yanlış evrak mevcutsa başvuru sahibi bilgilendirilerek doğru evrakların temini konusunda bilgi verilir. Vize başvuruları eksiksiz ve doğru evraklarla yapılmalıdır. Norveç Konsolosluğuna sunulan evraklar çerçevesinde başvurunuz işleme alınacağından evrak hazırlama konusunda gereken özeni göstermelisiniz. Norveç vize başvurunuzun takibini yapmakta ve sonuçlanır sonuçlanmaz başvuru sahibine haber vermekteyiz. Norveç vize türleri, başvuru şartları ve gerekli evraklar konusunda detaylı bilgi almak için bizlere +90 212 963 03 43 telefon numarasından ulaşabilir ya da help@eagvs.com adresinden yazabilirsiniz.

Norveç Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Seyahat amacına göre doğru evraklarla hazırlanmış Norveç vize başvuruları yaklaşık 7 ile 10 gün içinde sonuçlanmaktadır. Norveç vizesine başvuruda bulunmuş yabancı uyruklu başvuru sahipleri için verilen bu süreler uzayabilmektedir. Eksik evraklarla başvuruda bulunmuş olursanız vize sonucunuz seyahat tarihinize yetişmeyebilir. Norveç Konsolosluğu vize başvurunuz için eksik olan evraklarınızı tamamlamanız için süre verir. Bu süre içinde sizden talep edilen evrakları teslim etmelisiniz. Norveç Konsolosluğu başvuru sahiplerini mülakata tabi tutabilir.

Norveç vize başvurularını onaylama veya reddetme yetkisi sadece Norveç Konsolosluğuna aittir. Vize başvurunuz herhangi bir nedenden dolayı ret yanıtı almışsa evraklarınızı hazırlayarak yeniden başvuru yapma hakkınız vardır. Vizeniz olumlu sonuçlanırsa Norveç vizesi işlenmiş olan pasaportunuzu bulunduğunuz yere kargoyla göndermekteyiz. Norveç Konsolosluğu başvuru evraklarınız haricinde sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Norveç Konsolosluğunun sizden istemiş olduğu evrakları zamanında temin etmelisiniz. Türkiye ve Norveç resmi gün ve haftalarda Norveç Konsolosluğu hizmet vermemektedir. Başvuru aşamalarınızı konsolosluk yoğunluklarına ve resmi tatillere göre planlamanızı tavsiye ederiz.

Norveç Vize İşlemleri İzmir

İzmir ve çevre illerde ikamet eden vatandaşlarımız kurumumuz aracılığıyla Norveç vize başvurusunda bulunabilirler. Bölge sınırlaması olmadan Türkiye’nin her bir yanından vize başvurunuz için sizlere hizmet vermekteyiz. Norveç seyahatiniz için amacınıza uygun evrak listesi ve vize ücretine yetkililerimizle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Başvuru için şahsen gelmenize gerek kalmadan evraklarınızı bize kargoyla ulaştırabilir, Norveç vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Daha önceden Schengen ülkeleri için verilmiş parmak iziniz varsa tekrar Norveç vizesi için parmak izi vermenize gerek kalmayabilir. Pasaportunuzu, biometrik fotoğrafınızı, vukuatlı nüfus kağıt örneğinizi ve diğer başvuru evraklarınızı bizlere ulaştırmanız durumunda başvurunuzu sizin adınıza başlatmaktayız. Daha önceden verilmiş parmak iziniz olmasa bile yetkililerimiz sizin adınıza Norveç Konsolosluğundan randevu alarak randevu gününde sizlere eşlik etmektedir. Norveç vizesi ile ilgili sorularınızı bize help@eagvs.com adresinden yazarak ya da +90 (232) 335 50 25 numaralı hattı arayarak sorabilirsiniz.

Norveç Vize İşlemleri Ankara

Norveç vizesine Ankara ve çevresinden başvuru yapacak olan kişiler başvurularını Euroasia Global Visa Services ile tamamlayabilirler. Başvuru için gerekli evraklar konusunda çağrı merkezlerimizi arayarak bilgi alabilir, seyahat amacınızı ve kalış süresiniz detaylı bir şekilde anlatarak gerekli evrak listesi talep edebilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda tarafınıza Norveç vize belgeleri 2023 ile ilgili bir e-posta gelecektir. Gönderilen içeriklere göre vize evraklarınızı hazırlayabilir, aklınıza takılan her soruyu ofisimizi arayarak sorabilirsiniz. Vize Bilgi Sistemine kayıtlı parmak izinizin olması durumunda başvuru için şahsen gelmenize gerek kalmadan kurumumuz aracılığıyla işlemlerinizi halledebilirsiniz. Evraklarınız bize ulaştığı anda kontrollerini tamamlayıp vize başvuru sürecinizi başlatmaktayız. Norveç Konsolosluğu gerek görürse bu evraklar haricinde yeni evraklar talep edebilir. Norveç Konsolosluğu tarafından başvuru sürecinde aranırsanız bu durumu yetkililerimizle paylaşmayı unutmayınız. Norveç vize türleri ve varsa özel durumlarınız için sormak istediklerinizi +90 (312) 963 30 23 numaralı hattan arayarakveya help@eagvs.com adresinden bize yazabilirsiniz.

Norveç Vize İşlemleri Bursa

Türkiye’nin her bölgesinden, her şehrinden Norveç vize başvurunuzu kurumumuz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Sitemizdeki Norveç içeriklerini okuyarak Norveç vizesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Başvuru yapmak için gerekli belgeleri yetkilerimizle konuşup tarafınıza mail olarak gönderilmesini talep edebilirsiniz. Sizlere gönderilen mail bilgilerin referans alarak Norveç vize evraklarınızı hazırlayabilir, başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Daha önceden Schengen ülkelerine seyahat etmişseniz, verilmiş güncel parmak iziniz Vize Bilgi Sisteminde mevcutsa başvuru için şahsen bulunmanıza gerek kalmayabilir. Norveç Konsolosluğu vize başvurularını yetkili kurumlar aracılığıyla kabul etmektedir. Euroasia Global Visa Services yetkili kurumlardan birisidir. Siz de kaliteli ve güvenilir hizmet farkıyla Norveç vizenizi kurumumuz vasıtasıyla alabilirsiniz. Norveç vize için gerekli evrakları ofisimize ulaştırmanız durumunda vize başvuru sürecinizi başlatmaktayız. Norveç vize başvuru süreci ve Norveç vize ücreti hakkında sormak istediğiniz soruları help@eagvs.com adresinden  ya da +90 (224) 322 20 25 numaralı hattı arayarak sorabilirsiniz.

Norveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

MALATYA'DAN YAPILACAK NORVEÇ TİCARİ VİZE BAŞVURULARI
H. ADIGÜZEL 17/12/18, 08:58 Cevabı Görüntüle
Merhaba
Malatya da kurduğumuz balık çiftliği için ticari ilişkilerimizi yürüttüğümüz Norveç te ki iş ortaklarımıza ticari anlamda bir ziyaret gerçekleştirmek istiyoruz . Konu ile ilgili ne yapacağımızı hangi evrakları hazırlayacağımızı bilmiyoruz. Gerekli evraklar nelerdir? Başvurumuzu Malatya dan yapabiliyor muyuz? Yardımlarınızı rica eder teşekkür ederiz.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';