x
Norveç

Vize İşlemleri

Norveç

Telefon/Faks

0 342 255 50 63

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Norveç Vize Başvurusu, Gaziantep

Sayın misafirlerimiz, Euroasia Global Visa Services tarafından sizler için hazırladığımız Norveç vize başvuruları için gerekli, detaylı ve kapsamlı bilgileri içeren sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında başta Gaziantep Nizip, Şahinbey, Oğuzeli, İslahiye, Şehitkamil, İslahiye, Nurdağı, Araban, Karkamış ve Yavuzeli ilçelerimiz başta olmak üzere Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis gibi komşu şehirlerimizden yapılmak istenen Norveç vize başvurusuna dair tüm ön bilgilere erişebilirsiniz.

Norveç Vizesi Kimlere Gerekir? Gaziantep

Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerden birisi de Norveç’tir. Bu nedenle daha önce Schengen ülkelerinden almış olduğunuz seyahat süresi bulunan ve geçerliliği devam eden bir vizenizin olması halinde dilediğiniz gibi Norveç seyahatinde bulunabilirsiniz. Norveç seyahati yapmak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin Norveç seyahatleri öncesinde geçerli bir Schengen vizesine sahip olmaları gerekir. Diplomatik (Siyah), Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet) pasaport sahiplerinin ise vize almalarına gerek olmadan 180 gün içerisinde 3 ayı aşmamak kaydı ile Norveç seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Norveç Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Gaziantep şubemiz tarafından yapacağınız Norveç vizeleri için aşağıdaki kategoriler için başvuru yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyaç duyulan evrak listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız olan belgeleri hazırlarken hangi belgeye nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Hazırladığınız belgeler arasında gerçeğe uymayan, hatalı ya da eksik belge olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz. Bu sayede belge hatası nedeniyle meydana gelebilecek olumsuz durumları önlemiş olmaktayız. Seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyor ya da seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyorsa, aklınıza takılan tüm sorular için 0342 255 50 63 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da gaziantep@eagvs.com adresimize e-posta atarak bize ulaşabilirsiniz.

Norveç Vize Başvuru Formu Gaziantep

Norveç seyahati yapmak isteyenlerin başvuruları için doldurması zorunlu ve seyahatleri için en önemli belge olan Norveç vize başvuru formu dosyalarınız hazırlık halindeyken internetten online olarak doldurulur, bir adet örnek çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında yapılacak olan eksik, gerçeği yansıtmayan veya hatalı belge girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle uzmanlarımız sizden alacağı bilgilerle sizin için formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve size sadece imzalamak kalır.

Norveç Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Gaziantep

Gerçekleştirilecek olan Norveç vize başvuruları yaklaşık olarak 7-12 iş günü içerisinde sonuca bağlanmaktadır. Vizeniz seyahatinizden 15 gün önce teslim edilmektedir. Ancak bu süre ortalama zaman vermektedir. Norveç resmi tatilleri, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle irtibata geçmenizi öneriyoruz.
0342 255 50 63 numaralı telefonumuzu arayarak ya da gaziantep@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bizimle görüşme sağlayabilirsiniz.

Norveç Vizesi Nasıl Alınır? Gaziantep

Euroasia GVS Gaziantep aracılığıyla gerçekleştirmek istediğiniz Norveç vize başvuruları 4 aşamada gerçekleşmektedir. Sizler için bu aşamaları adım adım listeledik: 

  • Norveç Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Seyahat amacınıza göre, konaklama sürenize göre ve meslek bilgilerinize göre konsolosluk tarafından sizden istenen belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeler hazır hale getirildikten sonra belgelerinizi isterseniz kargo ile gönderebilir isterseniz de ofisimize gelerek teslim edebilirsiniz. Bize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatle incelenir ve kontrol edilir.
  • Norveç Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için başvuru ücretinizi ödemeniz gerekmektedir. Vize başvuru ücreti tüm harç bedellerinden, işlem ücretlerimizden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Ücretinizi isterseniz banka hesabımıza transfer ederek isterseniz de ofisimize uğrayarak ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyalarınızın Sunulması: Norveç vize başvuruları için parmak izi vermek gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanız sona erdikten sonra dosyanızın konsolosluğa iletilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm işlemler arka planda yetkilimiz tarafından yürütülür.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu tamamlamasının ardından yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzun kargo ile gönderilmesi talep edebilir ya da ofisimize ziyarette bulunarak kendiniz alabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Gaziantep

Norveç’in Schengen vize uygulamasında bulunmasından dolayı parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. Daha önce herhangi bir Schengen ülkesinden almış olduğunuz bir vizeniz bulunmuyorsa ve 12 yaşını tamamlamış bireylerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinizde sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik eder. Yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. Daha önce Schengen ülkeleri için aldığınız vizeniz varsa verilen parmak izleri ortak bilgi sistemi adı verilen VIS sistemine kaydedildiği için yeniden parmak izi vermenize ihtiyaç olmadan Norveç vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Konsolosluk yetkililerinin gerek görmeleri halinde konsolosluğa yüz yüze görüşmeye davet edilebilirsiniz. Bu sürekli karşılaşılaşılan bir durum olmayıp nadiren rastlanan bir durumdur. 

Norveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';