x
Norveç

Vize İşlemleri

Norveç

Adres

Telefon/Faks

+90 224 322 01 59

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Norveç Vize Başvuru, Bursa

Sayın ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Bursa şubemiz tarafından sizin için hazırladığımız Norveç vize başvurularına dair detaylı, gerekli ve güncel bilgileri paylaştığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Mustafakemalpaşa, Gemlik, İnegöl, Harmancık, Keles, Karacabey, İznik, Orhaneli, Büyükorhan, Mudanya, Nilüfer, Orhangazi, Kestel, Yıldırım, Osmangazi, Gürsu ve Yenişehir gibi ilçelerimiz başta olmak üzere Kütahya, Bilecik ve Yalova gibi çevre illerimizden yapmak istediğiniz Norveç vize başvurusuna dair tüm ön bilgilere sahip olabilirsiniz.

Norveç Vizesi Kimlere Gerekir? Bursa

Norveç, Schengen uygulamasında yer alan ülkelerdendir. Bu nedenle Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibiyseniz Norveç seyahatinizden önce mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Norveç seyahati gerçekleştirmek isteyen Siyah (Diplomatik), Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 180 gün içinde 3 ayı geçmemek koşulu ile seyahatlerini yapabilirler.

Daha önce Schengen ülkelerinden aldığınız seyahat süresi ve geçerliliği bulunan bir vizeniz varsa yeniden vize almanıza ihtiyaç olmadan Norveç seyahati yapabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Bursa şubemiz aracılığı ile yapmak istediğiniz Norveç vize başvurularınızı aşağıdaki kategoriler için gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyaç duyulan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak sahip olabilirsiniz. Seyahatiniz için gereken belgeleri nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda uzmanlarımız tarafından bilgi sahibi edilirsiniz. Belgeleriniz arasında eksik, hatalı veya gerçeğe aykırı belge olması halinde bilgilendirilirsiniz böylece belge hatası nedeniyle oluşan seyahat sorunlarınızın önüne geçmekteyiz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0224 322 01 59 numaralı telefonumuzdan veya bursa@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Norveç Vize Başvuru Formu Bursa

Norveç seyahatinde bulunmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en gerekli belge olan Norveç vize başvuru formu, başvuru dosyanız hazırlık halindeyken internet üzerinden online olarak doldurulur, bir örneği alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, gerçeğe aykırı veya hatalı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği vererek başvuru formunuzu sizden gelen bilgilerle hazır hale getirir ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Norveç Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Bursa

Norveç vize başvuruları yaklaşık olarak 7 ila 12 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Vizeniz seyahatinizden 15 gün önce teslim edilmektedir. Bu zaman ortalama olmakla beraber Norveç resmi tatilleri, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir gecikme ya da aksaklık yaşamak istemiyorsanız, seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.
0224 322 01 59 numaralı telefonumuzdan arayarak veya bursa@eagvs.com adresimizden e-posta yollayarak yetkililerimizle iletişim kurabilirsiniz.

Norveç Vizesi Nasıl Alınır? Bursa

Bursa şubemiz tarafından gerçekleştireceğiniz Norveç vizesi 4 adımda karara bağlanır. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları adım adım listeledik:

  • Norveç Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Seyahat gerekçeniz, meslek bilgileriniz ve konaklama sürenize göre konsolosluktan istenen belgeleri hazırlamanızın ardından belgelerinizi isterseniz kargo ile gönderebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak bize ulaştırabilirsiniz. 
  • Norveç Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvuru ücreti tüm harçlardan, işlem ücretlerimizden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Başvuru ücretinizi dilerseniz banka hesabımıza yatırarak dilerseniz de ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilirsiniz.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Norveç vizesi için parmak izi verme zorunluluğu bulunmaktadır. Parmak izi verme süreciniz tamamlandıktan sonra görevli olan yetkilimiz dosyanızı konsolosluğa teslim etme ve başvurunuzu işleme aldırma gibi geriye kalan tüm prosedürleri tamamlar. 
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu işleme alıp vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır. Pasaportunuzu isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak şahsen teslim alabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Bursa

Schengen vize uygulamasına dahil olan tüm ülkelerde olduğu gibi Norveç için de parmak izi verme şartı aranmaktadır. 12 yaşının üstündeki tüm bireylerin ve daha önce parmak izi vermemiş olanların şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izinizin verilme aşamasında bizden alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı kusursuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. Daha önce alınan bir Schengen vizeniz varsa vermiş olduğunuz parmak izi VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan başvurunuzu yapabilirsiniz.

Norveç konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir olaydır.

Norveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';