x
Norveç

Vize İşlemleri

Norveç

Adres

İsmet Kaptan Mahallesi Gazi Osman Paşa Bulvarı D:No : 3/C, 35220 Konak

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 26

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Norveç Vize Başvurusu, İzmir

Sayın ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services İzmir şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız Norveç vize başvurularına dair tüm güncel, gerekli ve detaylı bilgileri aktardığımız sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta İzmir Bayraklı, Konak, Buca, Çeşme, Balçova, Aliağa, Bergama, Karaburun, Kınık, Urla, Kemalpaşa, Çiğli, Torbalı, Bornova, Karşıyaka, Beydağ, Güzelbahçe, Narlıdere, Foça, Kiraz, Ödemiş, Selçuk, Menderes, Gaziemir, Çiğli, Bayındır, Seferihisar, Tire, ve Karabağlar gibi ilçelerimiz başta olmak üzere Manisa, Aydın ve Çanakkale gibi komşu şehirlerimizden yapmak istediğiniz Norveç vizesi için tüm ön bilgilere sahip olabilirsiniz.

Norveç Vizesi Kimlere Gerekir? İzmir

Norveç Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerden birisidir. Bu yüzden Norveç seyahati yapmak isteyen Hizmet (Gri), Yeşil (Hususi) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 6 ay içinde 90 günü aşmamak şartı ile seyahatlerini gerçekleştirebilir. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahipseniz Norveç seyahatinizden önce geçerli bir Schengen vize alma şartınız vardır.
Daha önce Schengen uygulamasında bulunan ülkelerden birinden almış olduğunuz vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Norveç seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2022

Euroasia GVS İzmir şubemiz tarafından danışmanlık sunduğumuz Norveç vize başvuruları için aşağıdaki kategoriler için vize başvurusu yapabilirsiniz:

Seyahatiniz için gereken belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Gereken belgeleri hazır hazır hale getirirken hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda tarafımızca bilgi sahibi edilirsiniz. Herhangi bir belgenin eksik, gerçeğe aykırı veya hatalı olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Böylece belge hatası nedeniyle başvurunuzun uzaması ya da iptal olması olasılığı en aza iner. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor veya seyahat gerekçenizin hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0232 335 04 26 numaralı telefonumuzdan ya da izmir@eagvs.com adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Norveç Vize Başvuru Formu İzmir

Norveç seyahati gerçekleştirmek isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en gerekli belge olan Norveç vize başvuru formu, evraklarınız hazırlık sürecindeyken internetten online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında girilen gerçeğe uymayan, hatalı veya eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız size bu konuda gerekli desteği vererek gereken bilgi girişlerinizi sizlerden aldığı bilgilerle yaparak formunuzu hazırlar ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Norveç Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? İzmir

Başvurusu yapılan Norveç vize başvuruları 7 ila 12 iş günü içerisinde sonuca bağlanmaktadır. Vizeniz seyahatinize 15 gün kala teslim edilmektedir. Bu zaman ortalama zaman belirtmekle beraber konsolosluk dönemsel yoğunlukları, Norveç resmi tatilleri ve konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.
0232 335 04 26 numaralı telefonumuzu arayarak veya izmir@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Norveç Vizesi Nasıl Alınır? İzmir

Euroasia GVS İzmir şubemiz ile gerçekleştireceğiniz Norveç vize başvuruları 4 adımda sonuçlanmaktadır. Kurumumuz aracılığı ile size bu aşama ve süreçleri tek tek listeledik:

  • Norveç Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Norveç konsolosluk yetkililerinin seyahatiniz için meslek bilgilerinize göre, seyahat sürenize göre ve seyahat gerekçenize göre sizden istedikleri belgelerin listesi size sunulur. Hazırlamış olduğunuz belgeleri isterseniz kargo ile gönderebilir isterseniz ofisimize gelerek teslim edebilirsiniz.
  • Vize Başvuru Ücretinizin Ödenmesi: Vize başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön şart vize başvuru ücretinizi ödemektir. Başvuru ücreti tüm harçlardan, işlem ücretlerimizden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi dilerseniz banka hesabımıza yatırarak dilerseniz de ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilirsiniz. 
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Teslim Edilmesi: Norveç vize başvuruları için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak izi verme aşamanız tamamlandıktan sonra yetkilimiz dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürleri tamamlar.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Vize başvurunuzun sonuçlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu dilerseniz kargo ile gönderilmesini talep ederek dilerseniz de ofisimize gelerek teslim alabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? İzmir

Schengen vize uygulamasına dahil olan tüm ülkelerde olduğu gibi Norveç için de parmak izi verme şartı aranmaktadır. 12 yaşını tamamlayan bireylerin ve daha önce hiçbir Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden alınan vizeniz bulunmuyorsa parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanızda kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik eder. Yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlamış olursunuz. Daha önce Schengen vizesi aldıysanız vermiş olduğunuz parmak izi VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Norveç konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

Norveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES