x
Norveç

Vize İşlemleri

Norveç

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 15

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

ask@eagvs.com

Norveç Vize Başvurusu, İstanbul

Sayın ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services İstanbul şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız Norveç vize başvurularına dair gerekli, kapsamlı ve güncel bilgileri paylaştığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta İstanbul Pendik, Beyoğlu, Kadıköy, Ümraniye, Fatih, Sarıyer, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Avcılar, Çatalca, Arnavutköy, Adalar,  Kartal, Ataşehir, Bahçelievler, Gaziosmanpaşa, Bağcılar, Bakırköy, Beykoz, Esenler, Esenyurt, Başakşehir, Eyüp, Güngören, Kağıthane, Maltepe, Bayrampaşa, Beşiktaş, Çekmeköy, Beylikdüzü, Silivri, Zeytinburnu, Tuzla, Şişli, Maltepe, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile ve Üsküdar gibi ilçelerimiz başta olmak üzere Kocaeli, Yalova ve Tekirdağ gibi komşu illerden yapılacak olan Norveç vize başvurusuna dair tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Norveç Vizesi Kimlere Gerekir? İstanbul

Norveç, Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerden biridir. Bu nedenle Norveç seyahatinde bulunmak isteyen Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 60 günü geçmemek şartı ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin ise Norveç seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Daha önce Schengen ülkelerinden birinden almış olduğunuz seyahat süresini ve geçerliliğini koruyan bir vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Norveç seyahati yapabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS İstanbul şubemiz tarafından yapmak istediğiniz Norveç vize başvuruları için aşağıda iletilen kategorileri için başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için gereken evrak listelerine erişebilmek için ilgili kategori bağlantısına tıklayınız. Bu süreçte ihtiyaç duyulan belgeler hazırlanırken hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Belgelerinizde eksik, hatalı ya da gerçeğe uymayan belge olması halinde aranarak bilgi sahibi edilirsiniz. Yapmış olduğumuz bu uygulama sayesinde belge hatası nedeniyle ortaya çıkacak olumsuzlukların önüne geçmekteyiz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0212 963 50 15 numaralı telefonumuzdan ya da ask@eagvs.com adresimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Norveç Vize Başvuru Formu İstanbul

Norveç vize başvurusu yapmak isteyenlerin doldurması gerekli ve başvuruları için en gerekli belge olan Norveç vize başvuru formu, evraklarınız hazırlık halindeyken internetten online olarak doldurulur, örneği alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, gerçeğe uymayan ya da hatalı belge girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız bu konuda size gerekli desteği sağlayarak formunuzu sizden gelen bilgilerle doldurur ve sizi bu zahmetten kurtarır. 

Norveç Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? İstanbul

Başvurusu yapılan Norveç vizeleri ortalama olarak 7 ila 10 iş günü içerisinde karar bağlanmaktadır. Seyahatinizden 15 gün önce vizeniz teslim edilmektedir. Bu zaman ortalama gün belirtmekle birlikte konsolosluk dönemsel yoğunlukları, konsolosluk yetkilileri tarafından sizden talep edilen belge ve Norveç resmi tatilleri gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir gecikme veya sorun yaşamamanız adına seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.
0212 963 50 15 numaralı telefonumuzdan veya ask@eagvs.com adresimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Norveç Vizesi Nasıl Alınır? İstanbul 

Euroasia GVS İstanbul şubemiz tarafından gerçekleştirilecek olan Norveç vize başvuruları 4 adımda sonuca bağlanmaktadır. Sizler için bu adımları teker teker listeledik:

  • Norveç Vize Başvuruları için Gereken Evrakların Hazırlanması: Norveç konsolosluk yetkililerinin konaklama sürenize göre, meslek bilgilerinize göre ve seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgeleri hazırlamanızın ardından belgelerinizi isterseniz kargo ile gönderebilir isterseniz de ofisimize gelerek teslim edebilirsiniz.
  • Norveç Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvuru ücreti işlem ücretlerimiz, tüm harç bedelleri, danışmanlık hizmetimiz ve diğer giderleri içermektedir. Başvuru ücretinizi isterseniz banka hesabımıza yatırabilir isterseniz de ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilirsiniz.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Norveç vize başvurularının işleme alınabilmesi için parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. Parmak izi verme aşamanız tamamlandıktan sonra yetkilimiz dosyanızın teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan prosedürleri tamamlar. 
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Norveç konsolosluk yetkililerinin başvuru değerlendirmenizi tamamlamasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzun kargo ile gönderilmesini talep edebilir veya ofisimize uğrayarak teslim alabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? İstanbul

Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerde olduğu gibi Norveç vize başvurusu için de parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. 12 yaşını aşmış bireylerin ve daha önce hiç bir Schengen ülkesi için verilmiş parmak iziniz bulunmuyorsa başvuru merkezine şahsen gelerek parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izinizin verilme sürecinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yaparak bu aşamayı sorunsuzca halletmeniz sağlanır. Daha önce Schengen vizesi için vermiş olduğunuz parmak iziniz varsa ortak bilgi sistemi adı verilen VIS kaydedildiğinden yeniden gelmenize gerek kalmadan Norveç vize başvurusunda bulunabilirsiniz.
Norveç konsolosluğu yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu alışılmış bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

Norveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';