x
Norveç

Vize İşlemleri

Norveç

Telefon/Faks

+90 (462) 215 60 10

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

Norveç Vize Başvurusu, Trabzon

Sayın misafirlerimiz Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız Norveç vize başvurularına dair gerekli, güncel ve detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Vakfıkebir, Of, Şalpazarı, Araklı, Ortahisar, Arsin, Çaykara, Dernekpazarı, Tonya, Çarşıbaşı, Akçaabat, Yomra, Sürmene, Beşikdüzü, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Yomra ve Maçka ilçelerimiz başta olmak üzere Bayburt, Rize ve Giresun gibi çevre şehirlerimizden yapılacak olan Norveç vize başvuruları için tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Norveç Vizesi Kimlere Gerekir? Trabzon

Norveç Schengen vize uygulaması kapsamında bulunan ülkelerden birisidir. Bu nedenle herhangi bir Schengen ülkesinden almış olduğunuz seyahat süresini ve geçerliliğini koruyan bir vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Norveç seyahatinde bulunabilirsiniz. Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 6 ay içinde 90 günü geçmemek şartı ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Norveç seyahati yapmak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin ise seyahatlerinden önce mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Norveç Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Trabzon şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirtilen kategoriler için Norveç vize başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Gerekli olan belgelere nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Belgelerinizin arasında gerçeğe aykırı, hatalı ya da eksik belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Bu sayede belge hatası veya eksikliği nedeniyle seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuz durumların önüne geçmiş olmaktayız. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0462 215 60 10 numaralı telefonumuzu arayarak ya da trabzon@eagvs.com adresimizden bize e-posta göndererek ulaşabilirsiniz.

Norveç Vize Başvuru Formu Trabzon

Konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve Norveç seyahati yapmak isteyenlerin doldurması gereken Norveç vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık halindeyken internetten online olarak doldurulur, bir adet örneği alınır ve evraklarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, hatalı veya gerçeğe aykırı bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Bu neden uzmanlarımız size gereken desteği sağlayarak sizden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve size sadece imzalamak kalır.

Norveç Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Trabzon

Başvurusu gerçekleştirilen Norveç vize başvuruları ortalama olarak 7 ila 12 iş günü içerisinde sonuca bağlanmaktadır. Ancak vizeniz seyahat tarihinden 15 gün önce teslim edilmektedir. Bu süre ortalama olmakla beraber konsolosluk dönemsel yoğunlukları, Norveç resmi tatilleri ve konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamak istemiyorsanız seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz. 
0462 215 60 10 numaralı telefonumuzdan ya da trabzon@eagvs.com adresimizden e-posta yollayarak yetkililerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Norveç Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Kurumumuz aracılığı ile yapacağınız vize başvuruları 4 aşamada gerçekleşmektedir. Euroasia GVS Trabzon şubemiz aracılığı ile sizler için bu aşamaları sırasıyla belirttik:

  • Norveç Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkilileri tarafından konaklama sürenize göre, meslek ayrıntılarınıza göre ve seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgeler tarafınıza sunulur. İstenen belgeleri hazır hale getirdikten sonra isterseniz kargo ile bize ulaştırabilir isterseniz de ofisimize gelerek kendiniz teslim edebilirsiniz.
  • Norveç Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için gereken ön koşul başvuru ücretinizi ödemektir. Başvuru ücreti tüm harçlardan, işlem ücretlerimizden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi isterseniz banka hesabımıza yatırabilir isterseniz de ofisimize gelerek ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Norveç vizenizin işleme alınabilmesi için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak iziniz verildikten sonra dosyanızın teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan prosedürler yetkilimiz tarafından yürütülür.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir isterseniz de ofisimize ziyarette bulunarak teslim alabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? Trabzon

Schengen vize uygulamasına taraf olan diğer ülkelerde olduğu gibi Norveç için de parmak izi verme şartı aranmaktadır. Daha önce Schengen vizesine sahip olmayanların ve 12 yaşını tamamlamış bireylerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izinizin verilme sürecinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik eder. Yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. Daha önceden Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden almış olduğunuz vizeniz varsa vermiş olduğunuz parmak izleri ortak bilgi sistemi denilen VIS sistemine kaydedildiğinden yeniden vize almanıza gerek olmadan Norveç vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir olaydır.

Norveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';