x
Norveç

Vize İşlemleri

Norveç

MALATYA'DAN YAPILACAK NORVEÇ TİCARİ VİZE BAŞVURULARI

H. ADIGÜZEL 17/12/18, 08:58
Merhaba Malatya da kurduğumuz balık çiftliği için ticari ilişkilerimizi yürüttüğümüz Norveç te ki iş ortaklarımıza ticari anlamda bir ziyaret gerçekleştirmek istiyoruz . Konu ile ilgili ne yapacağımızı hangi evrakları hazırlayacağımızı bilmiyoruz. Gerekli evraklar nelerdir? Başvurumuzu Malatya dan yapabiliyor muyuz? Yardımlarınızı rica eder teşekkür ederiz.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Sayın Yazıcı öncelikle Euro Asia GVS'ye ulaştığınız için çok teşekkür ederiz.

Aşağıda sorularınızı bütün detaylarını göz önünde bulundurarak cevaplamaya çalışacağız .Sizden ricamız sorularınıza cevap bulamadığınız, anlatamadığımız bir kısım olursa lütfen bizi uyarınız. Geri dönüşleriniz bizim için çok değerlidir.

Öncelikle üzelerek belirtmeliyiz ki Norveç' e yapacağınızı ticari vize başvurularınızı Norveç Hükümetinin Malatya ilinde bir temsilcisi olmadığı için bu şehirden vize başvurularınızı ne yazık ki yapamıyorsunuz. Ancak şöyle bir bilgiyi size hatırlatmak isteriz ki Norveç vize başvurularında konsolosluğun yetki alanı sınırlaması bulunmamaktadır. Bu sebeble vize başvurularınızı dilerseniz İstanbul dilerseniz de Ankaradan tamamlayabiliriz. Ayrıva bir iyi haber 2015 yılı itibariyle herhangi bir Schengen ülkesine parmak izi beyanında bulundıysanız başvuru sırasında hazır bulunmnıza gerek kalmayacaktır. Bu gibi durumlarda Norveç vizenizi başvuru evraklarınızı pfilerimize kargo yaparak alabileceksiniz.  Peki Malatyadan yapacağınız Norveç vize başvurularında  nelere dikkat etmelisiniz?

1) Öncelike vize başvuruları Malatyadan tamamlayamıyorsunuz

2) Vize başvuruları için randevu ile seyahart tarihi arasında en az 15 takvim gününün bulıunması kzorunludur.

3)Ziyaret edeceğiniz iş ortağınızdan , ziyaretin tarihi, sebebi, şirket adres ve telefonlarının belirtildiği, firmanın kaşesi ve yetkilisinin tam ismi ile imzası olan UDI isimli davetiye olmalıdır. Eğer davet eden kişi ve ya kurum masrafları karşılamıyor ise ticari seyahatler için antetli kağıda yazılı olan davet mektubu sunulması yeterli olacaktır.Bu arada  Başvuru yapabilmeniz için davetiyelerin fotokopileri yeterlidir. Davetiyelerinizi mail yada fax yolu ile temin edilebilirsiniz.Firma tarafından gönderilen davetiyelerde imzalayan kişinin adı soyadı, firma adres bilgisi, telefon numarası ve e-mail adresi bilgilerinin mutlaka yer alması gerektiğini unutmayınız.

4) Kendi şirket evraklarınızı ivedilikle hazırlamanızı tavsiye ederiz. Bu şirket evraklarının neler olduğunu web sayfamızda ki Norveç bölümünde çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Yada Müşteri temsilcilerimizi arayarak durumunuza en uygun evrak listesini temin etmelerini ve tarafınıza mail atmalarını isteyebilirsiniz. 

Şirket evraklarınzı hazırladıktan sonra ingilizce yazılacak şirket dilekçeleriniz ve seyehat edecek kişilerin hazırladığı iyi niyet dilekçeleri ile Ankara'dan başvurunuzu yapabilirsiniz.Umuyoruz ki bu yazı sizin için aydınlatıcı bir yazı olmuştur. İlginiz için tekrar çok teşekkür eder mutlu yarınlar dileriz.Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES