x
Myanmar

Vize İşlemleri

Myanmar

Myanmar Hakkında Sorular & Yorumlar

Myanmar ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Soru Sor

Myanmar Vize İşlemleri
D. Yılmaz 11/08/20, 12:59 Cevabı Görüntüle
Selam, adım Duru. 3 aydır kullandığım 1 yıllık bir umuma mahsus pasaportum var. Pasaportumu kullanabileceğim 7 aylık bir kullanım süresi kaldı. Bu yıl Myanmar’a seyahat etmek için aldım ben pasaportumu ama bazı sebeplerden dolayı sürekli ertelemek zorunda kaldım seyahatimi. Pasaportu alırken Myanmar vize işlemleri hakkında bir bilgi edinmemiştim. Şimdi yaptığım araştırmaya göre, pasaportumun geçerli olacağı süre vizemi almak için yeterli değil sanırım. Eğer bu seyahati bir hafta içerisinde gerçekleştirmek gibi bir imkanım olursa, pasaportumu kullanmam mümkün olur mu? Myanmar vize işlemlerinde pasaportun nasıl olması gerektiğini detaylıca açıklayabilir misiniz?
Ayrıca şunu da sormak istiyorum. Eğer ben elimde bulunan şu anki güncel pasaportumu kullanarak başvuru yapma imkanına sahip değilsem nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Pasaportumun süresi bitmeden yeni bir pasaport ama hakkım var mı? Teşekkürler.
Myanmar Vize Başvurusu
G. Çiçek 11/08/20, 12:47 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ismim Gizem. Arkadaşlarımlar birlikte bir Güneydoğu Asya seyahatine çıkacağız. İlk durak olarak Myanmar’a gitmeyi düşündük. Daha sonrasındaki sıralamaya orada karar vereceğiz. Seçtiğimiz diğer ülkelerin vizeleri için gerekli araştırmayı yaptık. Myanmar vizesiyle ilgili detaylara da göz gezdirdik. Elektronik vize yoluyla vizemizi almayı düşünüyoruz. Myanmar vize başvurusu yapmak için ne gibi belgeler hazırlamamız gerekiyor acaba? Altı kişi birlikte seyahat etmeyi düşünüyoruz fakat iki arkadaşımız şu an bulunduğumuz şehirde değil, ailelerinin yanındalar. Vize için başvuru yaparken ayrı ayrı şehirlerden başvuru yapıyor olmamız herhangi bir sıkıntı yaratıyor mu? Kalabalık bir grup olduğumuz için şartlar da değişiyor tabi. Bir arkadaşımızın pasaportu T.C. Hususi pasaport kategorisinden. Onun da vize almasına gerek var mı yoksa muaf tutulma gibi bir durum söz konusu mu? Cevap verirseniz çok sevinirim. İyi günler.
Myanmar’a Ekspres Vize Var Mı?
A. Eser 11/08/20, 12:45 Cevabı Görüntüle
Merhaba, 2 gün sonra Myanmar’a gitmem gerekiyor, ailevi bir kutlama için orada olmam gerek. Durum biraz ani geliştiği için hiçbir hazırlık yapmama zaman kalmadı. En kısa sürede uçak biletimi ve vizemi alıp Myanmar’a gitmeliyim. Hal böyle olunca, daha önce de hiç Myanmar vizesi almadığımdan dolayı ne yapacağımı bilemedim. Bugün başvuru yaparsam yarın ya da en geç ertesi gün vizemi almış olma ihtimalim var mı? Oradaki kuzenim böyle bir uygulama olduğunu duyduğunu söyledi ama tam olarak bir fikir sahibi de değil. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ama orada olamazsam gerçekten çok üzüleceğim. Diğer vizelerdeki gibi uçak biletimi önceden alıp rezervasyonlarımı göstermeme gerek var mı acaba? Hangi belgeleri hazırlamam gerekiyor? Acil dönüş yaparsanız sevinirim, Myanmar’a ekspres vize var mı? Varsa, faydalanmam için ne yapmam gerekiyor?
Myanmar Konsolosluğu
O. Akar 11/08/20, 12:43 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, ben ağustos ayının başından ortasına kadar, yaklaşık 14-15 günlük bir yolculuk programı yaptım. Bu yolculukta ilk olarak Myanmar’da bir hafta geçirip, oradan Tayland’a seyahat edeceğim. Güncel olarak hiçbir hazırlığım yok ve açık söylemek gerekirse Myanmar’dan Tayland’a geçip geçmeyeceğime bütçeme göre karar vermek istiyorum. Bu sebeple önce Myanmar’a gidip, daha sonra duruma göre bakacağım. O yüzden ilk olarak Myanmar vizemi almak istiyorum. Vize almak için neler yapmam gerek? Henüz gidiş için bir uçak bileti almadığım gibi, dönüş tarihim net olmadığından dönüş için bir ulaşım bileti de almadım. Myanmar Konsolosluğu, vize için başvuru belgeleri arasında uçak ve konaklama rezervasyonu görmeyi talep ediyor mu? Schengen vizelerinde, daha önce birden fazla Schengen ülkesine gittiğimden dolayı böyle bir uygulama olduğunu biliyorum. Myanmar’da da bu gibi bir durum geçerliyse, vizemi başka bir şekilde alma ihtimalim var mı? Myanmar Konsolosluğu hangi belgeleri talep ediyor?
Myanmar Vize Ücreti 2020
M. Akman 11/08/20, 12:40 Cevabı Görüntüle
Merhaba, 3 hafta sonra Myanmar’a gideceğim iş için. Orada bulunan bir firmayla ortaklık için anlaşma imzalayacağız. Şirketin yurt dışı temsilcisi ben olduğumdan dolayı orada bulunmam gerekecek. Bir grupla birlikte seyahat edeceğiz. İş arkadaşlarım gerekli araştırmaları yapmış fakat net bir fiyat bilgisine ulaşamamışlar. Sanırım vize başvuruları türden türe değişiklik gösteriyor. Vize için ödeyeceğimiz başvuru ücretleri şirket bünyesi tarafından karşılanacak. Bu sebeple belli bir bütçe öne sürmemiz ve buna göre hazırlıkların yapılması gerekiyor. Şu an için herhangi bir vize şirketiyle çalışmıyoruz. Dört kişi seyahat edeceğiz, hepimizin bordo pasaportu var. Eğer vize işlemleri için gerekliyse pasaport yenileme işlemi de yapacağız. Şahsımın pasaportunun geçerlilik süresinin bitmesine 3 yıl var. Diğer arkadaşlarımın da bu şekilde olduğunu tahmin ediyorum. Vize için kişi adına ödememiz gereken ücreti belirtirseniz sevinirim. Myanmar vize ücreti 2020 yılında ne kadarlık bir tutar olarak belirlendi? İyi çalışmalar.
Yeşil Pasaporta Myanmar vizesi
C. Çakmak 11/08/20, 12:37 Cevabı Görüntüle
Selam, önümüzdeki ayın sonunda, 25 Temmuz ve civarı bir tarihte Myanmar’da olmak istiyorum. Geçen seneki Yunanistan seyahati dahil olmak üzere birkaç ülkeye yolculuğumda vize almam gerekmemişti. Yeşil pasaportum var, bundan dolayı bazı ülkelere giderken vize almama gerek kalmıyor. Tabi bundan 4 sene önceki bir yurt dışı seyahatimde vize almak zorunda kalmıştım. Sanırım bazı ülkeler vize muafiyeti uygularken, bazıları da uygulamıyor. Peki Myanmar’da bu durum nasıl işliyor? Seyahatimin sıkıntıya girmesini istemiyorum çünkü uçuşumu ayarladım ve biletimi aldım. Bu sebeple, herhangi bir aksaklık yaşarsam uçak biletlerim de yanacak. Yeşil pasaporta Myanmar vizesi almam gerekiyor mu? Eğer vize başvurusu yapmam gerekiyorsa ne gibi adımlar izlemeliyim? Myanmar vizesi kaç günde çıkar acaba? Ayrıca pasaport sürem vize almamı etkiliyor mu? Eğer etkiliyorsa bunu nasıl engellerim ya da nasıl bir çözüm bulabilirim? Hızlı geri dönüş alabilirsem çok sevinirim. İyi çalışmalar.
Myanmar E-vize
Y. Sezen 11/08/20, 12:28 Cevabı Görüntüle
Selam, ben daha önce Myanmar’a vize başvurusu yapmış ve gitmiştim. Bu seyahatimin üzerinden yaklaşık 3 sene kadar geçti. Ben tek yaptığım seyahatte ülkeyi çok beğenmiştim, bu seneki tatilimde de bir arkadaşımı götürmek istiyorum. Vize işlemlerinde bir değişiklik var mı yoksa aynı prosedür mü işliyor? Arkadaşım gri pasaport sahibi, çoğu ülkeye vizesiz gittiğini söylüyor. Myanmar’a da vize almadan gidebilir mi? Benim bordo pasaportum var ve daha önce 10 yıllık olarak almıştım bu pasaportu. Almamın üzerinden 5 sene geçti, hali hazırda 5 sene daha bu pasaportumu kullanmayı düşünüyorum. Bu sıralar elektronik vize sistemi diye bir durumdan haberim oldu. Myanmar e-vize uygulaması var mı? Böyle bir durum varsa nasıl faydalanabiliriz? Balıkesir’de yaşıyorum, bu başvuruyu yapmak için arkadaşımla birlikte bir yere gitme, konsolosluğa başvurma gibi bir imkânımız yok. Bu yüzden e-vize üzerinden vize alma imkânımız varsa bundan faydalanacağız. Yardımcı olabilir misiniz?
Myanmar Vize İstiyor Mu?
D. Aktosun 11/08/20, 12:23 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, Kurban Bayramı’nda izinli olacağım için Myanmar’da çalışan erkek kardeşimin yanına ziyarete gideceğim. Yolculuğuma çok kısa bir zaman kaldı fakat gerekliliklerle ilgili araştırma yapmaya çok fazla vaktim olmadı. Çok yoğun çalışıyorum, tatil için de yalnızca bayram tarihlerini ayarlayabildim zaten. Kardeşim 6 aydır orada çalışıyor. Bayramda yanına giderek sürpriz yapmak istiyorum. Pasaportum bordo ve 3 yıllık. Yaklaşık 8 ay önce pasaportumu aldım ve birkaç ülkeye vize alarak gittim. Myanmar’a giderken de vize almam gerekiyor mu acaba? İşim sebebiyle vize başvurusuna ayıracak vaktim neredeyse yok. Dolayısıyla en hızlı ve en çabuk nasıl vize alabileceksem o şekilde başvuru yapmam gerekiyor. Ya da vize almadan direkt olarak seyahat gerçekleştirmeliyim. Myanmar vize istiyor mu acaba? Eğer vize almam gerekiyorsa hangi konsolosluğa gitmeliyim ya da başka bir çözüm var mı bunun için? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, iyi çalışmalar.
Myanmar Kapıda Vize
K. Uymaz 11/08/20, 12:21 Cevabı Görüntüle
Merhaba, bu yaz sonunda Myanmar’a tatil yapmaya gitmek gibi bir planım var. Ülkede gezilecek pek çok turistik yer olduğunu, önemli tarihi yapıların bulunduğunu duymuştum. Bu tatili eşimle birlikte planladık ve yanımızda çocuğumuzu da götüreceğiz. Henüz hiçbirimizin pasaportu yok, bu hafta içinde hepimiz için pasaport başvurusu yapacağım. Alacağımız pasaport yüksek ihtimalle Umuma mahsus pasaport olacak. Kaç yıllık pasaport için başvuru yapacağım önem teşkil ediyor mu acaba? Bir sorum daha olacak. Myanmar vizesi almak için yapılacak başvurular Türkiye’de mi tamamlanıyor yoksa oraya giderek vize almak gibi bir şansımız var mı? Bazı ülkelerin havaalanında vize alma uygulamasını kullandıklarını daha önce yurt dışına çıkan arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla biliyorum. Myanmar için de böyle bir durum söz konusu mu acaba? Myanmar kapıda vize uygulamasını kullanıyor mu? İyi günler dilerim.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';