x
Meksika

Vize İşlemleri

Meksika

Yeşil Pasaporta Meksika vizesi

A. Armaz 08/07/20, 16:55
Merhaba, çalıştığım şirket, ortaklığımız olan farklı bir ülkeye ait kurumla, Meksika’da bir toplantı yapacak. Toplantıyı çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmeyi düşünüyorlar. Yaklaşık bir hafta içerisinde şirketimizden birinin Meksika’da olması gerekecek. Patronum vize işlemleri için yeteri kadar zamanımız olmadığını ve Meksika’ya vizesiz gitme hakkına sahip birinin gönderilmesini talep etti. Ben son 2 yıldır yeşil pasaport sahibiyim ve vizesiz şekilde bazı Schengen ülkelerini ziyaret ettim. Meksika’da da böyle bir muafiyetten yararlanıp yararlanamayacağımı öğrenmek istiyorum. Çok fazla vaktimiz olmadığı için, eğer vize muafiyetim varsa ben gideceğim, böyle bir hak söz konusu değilse ve her iki türlü de vize başvurusu yapmamız gerekecekse, başka bir çalışanımızı görevlendireceğiz. Daha önce Meksika’da bulunmadığım için vize başvurularıyla ilgili hiç bilgi sahibi değilim. Yeşil pasaporta Meksika vizesi alınması gerekiyor mu? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Arda Bey,

İş üzerine Meksika’ya gidecekseniz ve orada kısa süre geçirmeniz planlanıyorsa, Meksika ticari vize başvurusu yapılması gereklidir. Elektronik vize uygulaması kapsamında olan bu vize türü için yapılan başvurular internet üzerinden alınmakta ve online olarak değerlendirilmektedir. Meksika e- vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti, Ukrayna ve Rusya vatandaşları için sağlanmış bir kolaylıktır. Şirketinizden bir çalışanın umuma mahsus (bordo) pasaportu olması halinde, bu uygulamadan faydalanabilmektedir. E-vize başvuruları yalnızca pasaport görüntüleri kullanılarak yapılır ve sonuçlar bir gün içerisinde açıklanır. Bu sebeple, seyahat tarihiniz ne kadar yakın olursa olsun Meksika vize başvurusunu hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu vize uygulamasından yalnızca uçakla seyahat edilmesi halinde fayda sağlanmaktadır.

Eğer bu toplantıya katılacak kişi sizseniz ve yeşil (hususi) pasaport sahibiyseniz, vize başvurusu yapma gereğinde bulunmadan ve vize almadan Meksika’ya gitme imkanına sahip olabilirsiniz. Daha önce Meksika’ya gitmemeniz, görev pasaportu sahiplerine özel olarak 6 ayda 90 günlük konaklama hakkını doldurmamış olduğunuz anlamına gelir. Dolayısıyla, hususi pasaport sahibi olmanızdan kaynaklı olarak vize almadan seyahat gerçekleştirme hakkına sahipsiniz. Pasaport geçerlilik süreniz devam ediyorsa ve 6 aylık zaman sınırında 90 gün Meksika’da konaklama hakkınızı doldurmadıysanız, seyahati vize almadan gerçekleştirmeniz mümkündür. Yardımcı olabileceğimiz farklı vize konularınız varsa, bizlere evize@eagvs.com e-posta adresinden ya da 0 (212) 963 28 10 telefon numaramızdan İstanbul’da bulunan merkez ofisimize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz, sayfamızın sol kısmında yer alan şubeler listesinden oturduğunuz şehre en yakın olan EAGVS şubesini seçerek vize başvuru işlemlerinizi oradan yürütebilirsiniz. Euroasia Global Visa Services olarak tüm seyahatlerinizde sizlere kolayca vize almanızı sağlamak amacıyla hizmet sağlamaktayız. İyi günler, iyi çalışmalar dileriz.

Cevap Ver