x
Meksika

Vize İşlemleri

Meksika

Meksika E-vize

C. Caymaz 08/07/20, 16:53
Selamlar, babam hizmet pasaportu sahibi olduğu için benim de bu pasaporta başvurma hakkım olduğunu öğrendim. Henüz 21 yaşındayım, çalışmıyorum ve ailemle yaşıyorum. Dolayısıyla hizmet pasaportu için başvuru yapma hakkına sahibim. Uzun zamandır Meksika’ya seyahat etmek istiyordum. Şimdi Meksika’ya gri pasaportla vizesiz giriş yama hakkının da bulunduğunu öğrendim. Eğer pasaport başvurum onaylanırsa mutlaka gitmeyi planlıyorum. Eğer çocuk hakkından yararlanarak gri pasaport alamazsam, umuma mahsus pasaport çıkartmayı da planlıyorum. Umuma mahsus pasaportla da vize almam gerekiyor mu Meksika için? E-vize uygulaması diye bir şey duydum. Umuma mahsus pasaportla Meksika e-vize başvurusu mu yapmam gerekecek? Seyahatim sadece Meksika’yı görmek ve tatil üzerine odaklı olacak. Bunun için e-vize başvurusu mu yapmam gerekiyor? Eğer hizmet pasaportu olan gri pasaportu alabilirsem yine de başvuruda bulunmam gerekir mi yoksa başvurudan muaf mı tutulurum? Bilgi verirseniz sevinirim. İyi günler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Cansu Hanım,

Evet, edindiğiniz bilgi doğru. Ebeveynlerinizden biri Hizmet (gri) pasaport sahibiyse ve sizde birtakım koşulları yerine getirebiliyorsanız, hizmet pasaportu almak için başvuruda bulunma hakkına sahipsiniz. Henüz 25 yaşını geçmediyseniz ve çalışmayarak ailenizle birlikte yaşıyorsanız, bu pasaport için başvuru yapma hakkına sahipsiniz. Gelelim Meksika e-vize konusuna. Hizmet pasaportu sahibi olacak olursanız, Meksika e-vize kategorisi kapsamına giren turistik, aile ziyareti, ticari ve transit geçiş gibi amaçlarla Meksika’ya giderek orada 90 gün kalma şansınız olacaktır. Belirtilen bu 90 günlük süre, 6 aylık bir zaman dilimi içerisinde olmalıdır.

Meksika’ya kısa süreli seyahat edecek Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları, Meksika’nın Rusya, Türkiye ve Ukrayna vatandaşları için sağladığı e-vize başvurusu sistemi kolaylığı sayesinde rahatça vize alabilirler. E-vize başvurusu yapmak için atılacak adımlar oldukça basittir. İlk olarak 0 (212) 963 28 10 telefon numarası üzerinden Euroasia Global Visa Services İstanbul şubesiyle iletişime geçmeniz ve vize almak istediğinizi belirtmeniz gereklidir. Görüşme yapacağınız yetkilimiz, sizden başvuru için pasaport sayfalarınızı talep eder. Bu sayfalar, e-vize başvuru sistemine PDF olarak yükleneceğinden, yapmanız gereken sayfa görüntülerini taratarak evize@eagvs.com e-posta adresine göndermektir. E-postayı alan danışmanımız, içeriğindeki görselleri PDF formatına dönüştürerek vize başvuru sistemi resmi internet sitesine yükler ve başvurunuzu oluşturur. Vize başvurusunu değerlendirecek kurumun yetkilileri, genelde başvuru sonuçlarını 1 gün içerisinde karara bağlar. Sonuç eğer olumlu yöndeyse, vizenizi yine e-posta üzerinden alırsınız.

E-vize başvurusu yaparak aldığınız Meksika vizesi, alındığı tarih itibariyle 30 gün geçerlidir. İlk 30 gün içerisinde Meksika’ya gitmediğiniz takdirde vizeniz geçersiz olacaktır. Tek giriş hakkına sahip Meksika e-vizesi, 180 gün orada konaklama hakkı sağlar. Pasaportunuzu edindikten sonra vize başvurusu yapmayı düşünüyorsanız 0 (212) 963 28 10 numarasını arayarak işlemlere başlayabilirsiniz. İyi günler dileriz.

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';