x
Meksika

Vize İşlemleri

Meksika

Meksika vize istiyor mu

S. Uslu 08/07/20, 16:51
Selam, Meksika’ya gitmeyi ve uzun zamandır orada yaşayan bir akrabamda kalmayı düşünüyorum. Orada geçireceğim süre baya bir az olacak. Ailevi bir mesele üzerine konuşmak maksadıyla orada olacağım. Gidiş biletim hazır fakat dönüş biletimi almadım. Yaklaşık 4 gün kalmayı planlıyorum ama dönüş biletimi almadığım için bu süre biraz daha esneyebilir. Ama yine de yıllık iznim sebebiyle en fazla bir hafta orada olma imkânım var. Size sorum şu olacak, bazı pasaportlara özel olarak Meksika’ya vizesiz gitme hakkı olduğunu duydum. Ben de böyle bir haktan yararlanabilir miyim merak ediyorum. Geçen sene pasaport aldım ve süresi 3 yıl. Pasaportum bordo, umuma mahsus pasaport. Hangi pasaportlar Meksika’ya vize almadan girebiliyor bunu merak ediyorum. Meksika vize istiyor mu? Eğer vize almam gerekiyorsa, bunu acenteniz yardımıyla alabilmem mümkün mü?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Semih Bey,

Bir aile bireyinizin yanında kalacak şekilde Meksika’ya seyahat ediyorsanız, mevcut pasaportunuz sebebiyle ziyaret vizesi almanız gerekecek. Evet, Meksika bazı pasaport sahiplerine vize almaktan muaf tutulma şansını tanıyor. Bu haktan yararlanabilecek pasaport tipleri yeşil, gri ve siyah pasaport olarak bilinen görev pasaportlarına sahip bireylerdir. Hususi, diplomatik ve görev pasaportu sahibi Türk vatandaşları, kısa süreli Meksika ziyaretlerini vize almadan yapma şansına sahiptirler. Sizin sahip olduğunuz pasaport umum mahsus kategorisine dahil olduğundan, bu seyahati gerçekleştirmek için vize almanıza gerek var. Belirttiğiniz bilgiler doğrultusunda, pasaportunuzun 2 senelik bir kullanım süresi mevcut. Bu kullanım süresine sahip olmanız nedeniyle, vize başvurunuzu rahatlıkla gerçekleştirebilme şansına sahipsiniz.

Meksika vizesi, turistik, transit, ziyaret ve ticari amaçlarla alınmak istendiği takdirde, e-vize başvurusu yapılarak internet üzerinden alınabilen bir vizedir. Daha uzun seyahatler planlanıyorsa, konsolosluklara başvuru yapılmalıdır. Euroasia Global Visa Services ailesi olarak, e-vize başvurusu yapmak istemeniz halinde, size tüm yardımı sunmayı amaçlıyoruz. Şubelerimizden size en yakın olan hangisiyse, iletişime geçmeniz halinde, tüm işlemleri sizin adınıza tamamlıyor ve vize onaylanırsa sizlere iletiyoruz. Vize başvurunuzu yaparak e-vizenizi almak, çok kısa bir zamanınızı alacaktır. Yapılan başvurularda istenen tek belge pasaportunuza ait görüntüler olacaktır. Daha önce aldığınız başka ülke vizeleri varsa bunların görüntülerini taratarak referans gösterebilirsiniz. Başvuru dosyasında bulunması gereken mecburi sayfa, kişisel bilgilerinizin yer aldığı ikinci sayfaya ait görüntülerdir. Bunları bir tarayıcı yardımıyla bilgisayara aktarır ve evize@eagvs.com e-posta adresine gönderirseniz, yetkili danışmanlarımız başvuruyu hızlıca yapacak ve vizeniz, sonuç karara bağlandığı gün elinizde olacaktır. Daha kapsamlı bilgi almak için İstanbul merkez ofisimize ait 0 (212) 963 28 10 numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.

Cevap Ver