x
Meksika

Vize İşlemleri

Meksika

Meksika Kapıda Vize

A. Aslan 08/07/20, 16:48
Merhaba, haftaya Meksika’ya gitmeyi planlıyorum. Arkadaşlarımla birlikte ani bir şekilde bu planı yaptık. Aklımıza takılan sorular var, iletişim numaranızı alabilir miyiz? Bir de sorum olacak. Çok kısa zamanda böyle bir karar verdik ve şimdi de Meksika’ya vize almak için yeterli vaktimizin olup olmadığını bilmiyoruz. Bir hafta içerisinde hepimizin vize alması mümkün mü? Yoksa uçak bileti almayı ertelememiz mi gerekiyor? Ayrıca bazı ülkelere giriş esnasında vize alınabildiğini duymuştum. Meksika kapıda vize uygulamasını kullanıyor mu, bu şekilde vize alabilmemiz mümkünse seyahatimizi haftaya gerçekleştireceğiz. Ayrıca şunu da belirtiyim, beş arkadaş olarak bu tatili yapmaya karar verdik, dördümüzün pasaportu bordo, birimizinkiyse yeşil pasaport. Yeşil pasaport sahibi arkadaşımın da vize alması gerekiyor mu? Yanıt için hızlı dönüş yapar ve bir de telefon numaranızı verebilirseniz çok sevinirim. İyi günler, iyi çalışmalar.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

İlk sorunuzdan itibaren sırasıyla cevap vermek isteriz. Öncelikle, 0 (212) 963 28 10 telefon numarası EAGVS merkez şubemize aittir. Bu numarayı arayarak yetkili kişilere ulaşabilirsiniz. Sonrasında, Meksika’ya uçak bileti alacağınızı ve bu yolla ülkeye gideceğinizi söylediğinizi görüyorum. Meksika’ya havayolu ulaşımıyla gidecekseniz, e-vize alarak kısa sürede bir vize sahibi olabilirsiniz. Muhtemelen vize başvurusu yapmak için yeterli zamanınız olacaktır. E-vize başvuruları yalnızca pasaport kullanılarak yapılır. Bu sebeple, başvuru yapma işlemi oldukça kısa sürer. Sonuçlarsa başvuruyla aynı gün ya da 1 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Seyahatinizin tarihinden önce vize alabilmenizi sağlayan bu uygulama, EAGVS vasıtasıyla gerçekleştirildiğinde son derece zahmetsizdir. Dolayısıyla şube telefonumuzu arayarak ya da evize@eagvs.com adresine pasaportunuzun taratılmış sayfaların görüntüsünü ileterek hemen başvuru yapabilir, uçak biletinizi ertelemeye gerek kalmadan vizenizi alabilirsiniz.

Bir konuya daha değinmek istiyorum. Meksika e-vize başvurusu, bilgisayar ortamında ve internet üzerinden gerçekleştirilir. Bu vizeyi almak maksadıyla başvuru yaparken sadece pasaport görüntünüzü taratarak sisteme yüklemek gereklidir. Başvurunun tek değerlendirme kriteri pasaporttur. Bu sebeple, pasaportun sağlaması gereken bazı şartlar vardır. Sizin ve umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi diğer arkadaşlarınızın, pasaport kullanım sürelerinizi gözden geçirmeniz gerekecektir. Pasaport, alacağınız vizeden 6 ay daha fazla geçerliliğe sahip olmalıdır. Örnek vermek gerekirse, almayı planladığınız vizenin tahmini geçerlilik tarihi bugünden itibaren 3 ay sonra sona erecekse, pasaportunuzun geçerliliğinin dolma süresi bugün itibariyle en az 9 ay sonra olmalıdır.

Yeşil pasaport sahibi olan arkadaşınızın vize başvurusu yapmasına gerek olmadığını söyleyebiliriz. Meksika e-vize başvurularında vize muafiyeti uygulanmakta ve gri (hizmet pasaportu), yeşil (hususi pasaport) ve siyah (diplomatik) pasaport sahibi bireyler e-vize başvurularından muaf tutulmaktadır. İyi günler dileriz.

Cevap Ver