x
Meksika

Vize İşlemleri

Meksika

Meksika Vize Başvurusu

O. Soykan 29/07/20, 12:52
Merhabalar, ben 6 yıl önce Meksika vize başvurusu yapmıştım. İlk yaptığım vize başvurusu reddedildi, daha sonra gerekli düzeltmeler yapıldı ve tekrar denedim, sonucunda vizemi alarak Meksika’ya bir seminere katılmak üzere seyahat ettim. Bu yıl, tekrar bir seminere katılmak için Meksika’ya gitmek istiyorum. İşim için zorunlu olarak bu seminere katılmam gerekiyor. Tekrar bir vize başvuru yapmak istiyorum fakat daha önce başvurumun reddedilmiş olması beni biraz tedirgin ediyor. Vize almak için başvuru yaparken, daha önce başıma gelmiş bu durum, yeni başvurumun sonucunu olumlu/ olumsuz etkiler mi? Vize başvurumun reddedilme ihtimali, bu seminere katılımımın zorunlu olması sebebiyle beni biraz tedirgin ediyor. Daha önce vize alarak Meksika’ya gitmiş ve hiç vize ihlali yapmamıştım. Başvuru değerlendirilirken bu da göz önünde bulundurulur ve olumlu bir etken olur mu?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Onur Bey,

Daha önce Meksika vize başvurusu yapmış ve bir kere olumlu, bir kere de olumsuz yanıt aldığınızı belirtmişsiniz. E-vize şeklinde yapacağınız bu seferki vize başvurusu, daha önce olumlu sonuç alarak Meksika’ya gitmiş olmanızdan etkilenecektir. Vize başvurularını değerlendirme ve karara bağlama yetkisi, aracı kurumların etki sağlayacağı bir unsur değildir. Dolayısıyla başvuru sonucu hiçbir zaman olumlu ya da olumsuz olacak diye bir garanti söz konusu olmaz. Başvuru için doğru kurumu tercih etmeniz, başvurunun olumlu sonuçlanma ihtimalini arttıracaktır. Genellikle şahsen yapılan başvurularda ret sonucuyla karşılaşılmaktadır. Bunun sebebi, başvururken kullanılan pasaportun uygunluğunun yeterli olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Pasaportlar, başvuru yapılan Meksika vizesinden daha uzun süren bir kullanım vadesine sahip olmalıdır. Daha önceki bir başvurunuzun reddedilme sebebi, bu durumdan kaynaklanıyor olabilir.

Daha önce hiç vize ihlali yapmamış ve Meksika’da vize alarak bulunmuş olmanız başvuru için size olumlu bir referans sağlayacaktır.

Euroasia Global Visa Services vasıtasıyla yapacağınız başvurular, titizlikle kontrol edilir, başvurunun her aşamasında başvuru sahibine bilgi verilir ve sonucu çıktığı anda bilgisi iletilir. Sizden tek talep edilen, vize işlemlerinin başlatılması amacıyla pasaportunuzu, başvuru işlemlerini yürüteceğiniz ofise iletmektir. Bu aşamada, isterseniz görüntüleri kendiniz taratarak bizlere e-posta ile gönderebilir, dilerseniz pasaportunuzu şubemizi ziyaret ederek getirebilir ve tarayıcı işleminden burada geçirtilebilirsiniz. Daha sonrasında, pasaportunuzun görüntüsünün sisteme yüklenmesiyle başvurunuzun durumu, yetkili makamlar tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirilme işlemi, başvurunun sisteme yüklendiği saat itibariyle 1 gün içerisinde yapılarak sonuca ulaştırılır.

Vize işlemlerinizi size ne yakın olan dilediğiniz şubemizle gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 0 (212) 963 28 10 arayarak bilgi alabilirsiniz. Evden başvuru yapmak için evize@eagvs.com adresine mail atabilir ve gerekli belgeleri ulaştırarak derhal işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Cevap Ver