x
 • 10 Yıllık Bilgi, Tecrübe, Uzmanlık.

  10 Yıllık Bilgi, Tecrübe, Uzmanlık.

  Vize sektörünün öncü kuruluşu Euroasia Global Visa Services ile başvurular daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde tamamlanır. Deneyimli uzman kadromuz ile her zaman hizmetinizdeyiz.

  Devamı
 • Eve servis, kurye hizmeti, pür rahatlık!

  Eve servis, kurye hizmeti, pür rahatlık!

  Kapınızdayız! Euroasia Global Visa Services ile vize işlemlerinizi yerinizden kalkmadan tamamlayın. Evraklarınızı evinizden alıp vizeli pasaportunuzu evinize teslim edelim.

  Devamı
 • Sınırsızsınız. 7 Kıta, 117 Ülke.

  Sınırsızsınız. 7 Kıta, 117 Ülke.

  Euroasia Global Visa Services ile tüm dünya ülkeleri için yapacağınız vize başvurularını başlatmak yalnızca telefonunuz kadar uzağınızda.

  Devamı
 • Yüksek kalite hizmet anlayışı, VIP Servisler.

  Yüksek kalite hizmet anlayışı, VIP Servisler.

  Değerlisiniz. Euroasia Global Visa Services ile en özel başvuru hizmetlerinden yararlanın.

  Devamı
 • Dubai Vizeniz 24 Saat İçerisinde Hazır!

  Dubai Vizeniz 24 Saat İçerisinde Hazır!

  Dubai VIP vize ayrıcalığından faydalanın! Vizenizi tek evrakla alın. VIP vize başvurularının takibi öncelikli olarak sağlanılarak maksimum 24 saat içinde sonuçlandırılır. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

  Devamı

Kamerun Vize İşlemleri

Euroasia Global Visa Services’e Hoş geldiniz…

Değerli ziyaretçilerimiz, Orta Afrika ülkesi Kamerun'a yapacağınız seyahatleriniz için Kamerun vizelerinizi Türkiye'den alarak seyahat etmeniz gerekmektedir. Ancak Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) Pasaport sahipleri vizesiz olarak Kamerun'a seyahat edebileceklerdir. 

Kamerun Vizesi Nasıl Alınır?

Kamerun Vizelerinizi başvuru sırasında hazır bulunmanıza gerek kalmadan Euroasia Global Visa Services ofisleri ile kolayca alabilirsiniz. Yetkililerimiz şahsen gelmenize gerek kalmadan Kamerun vize başvuru işlemlerinizi tamamlayacaklardır. Bunun için yapmanız gereken help@eagvs.com Kamerun vize başvurularınıza dair sorularınızı ve merak ettiklerinizi yazmak olacaktır. Yetkililerimiz sizleri ön bir bilgilendirme maili gönderecektir ve bu bilgilendirme mailinde Euroasia GVS çalışma koşulları hakkında da bilgi sahibi olabileckesiniz. Evraklarınızı hazırladıktan sonra Eagvs’nin size en yakın ofisine belgelerinizi kargo yoluyla ulaştırabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services olarak sizlere İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Tekirdağ, Bursa, Antalya ve Gaziantep’te ofislerimizle detek vermekten mutluluk duyduğumuzu bilmenizi isteriz. Yetkilimiz evraklarınız eline ulaşır ulaşmaz tüm kontrolleri yapacak ve eksikleriniz varsa sizleri bilgilendirecektir. Evraklarınız tamamlandığında ise Kamerun Vize başvurunuz için randevunuzu alacak ve başvurunuzu gerçekleştirecektir. Vizeniz onaylandığında da pasaportunuzu teslim alıp adresinize ulaştıracaktır.

Acil Durumlarda Kamerun Vizes

Acil durumlarda Kamerun vizesi almanız gerekmesi halinde Kamerun Vizelerinizi Ekspres yani hızlandırılmış hizmetle başvuru tarihi sonrası maksimum 48 saatte alabiliyorsunuz. Ekspres vize başvuru hizmet katma değerli bir servis olurp konu hakkında yetkililerimizden bilgi alabilirsiniz. 

Kamerun Vizesi İstanbul

Kamerun vizesine İstanbul, Çanakkale, Bolu, Bursa,Yalova, Düzce, Sakarya, Kocaeli, İzmit gibi şehirlerde ikamet ediyor ve Kamerun vizesine başvuru yapmak istiyorsanız, evraklarınızı İstanbul’daki Eagvs ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızı kontrol ettikten sonra başvurunuzu gerçekleştirecektir.  Ofisimizi arayarak ya da mail göndererek yetkilimizden Kamerun vizesi 2023 yılı güncel evrak listesini isteyebilirsiniz.

Kamerun Vizesi Ankara

Ankara, Adıyaman, Aksaray, Bilecik, Balıkesir, Burdur, Çorum, Çankırı, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kastamonu, Kayseri, Kars, Manisa, Mardin, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Trabzon, Van, Zonguldak gibi illerde yaşıyor ve Kamerun Vizesine başvuru yapmak istiyorsanız evraklarınızı Ankara’daki Eagvs ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimizle iletişime geçmek için help@eagvs.com adresimize mail gönderebilir, Kamerun vize prosedürüyle ilgili merak ettiğiniz tüm soruları yetkilimize sorabilirsiniz.

Kamerun Vizesi Antalya

Kamerun vizesine Antalya, Alanya, İzmir, Hatay, Mersin gibi şehirlerde ikamet ediyorsanız ve Kamerun vizesi başvuru yapmak isterseniz, evraklarınızı Antalya’daki ofisimize göndermenizi tavsiye ederiz. Yetkilimiz evraklarınızın kontrollerini yapıp, eksikleriniz varsa sizi bilgilendirecektir. Evraklarınız tamamlandığında ise randevunuzu alıp Kamerun vize başvurunuzu gerçekleştirecektir. Yetkilimizle iletişime geçip Kamerun vize evraklarını öğrenmek için Eagvs ofislerimizi arayabilir ya da mail gönderebilirsiniz.

Kamerun Vizesi Randevu

Kamerun vize başvurularını değerlendirme ve karara bağlama yetkisi İstanbul’daki Kamerun Fahri Konsolosluğu’ndadır. Kamerun turistik, ticari ve aile ziyaret vizesi için  başvuru yapmak istediğinizde Kamerun Fahri Konsolosluğu’ndan randevu alınması gerekmektedir. Ancak yoğunluk nedeniyle randevu almak biraz uzun zaman alabilmektedir. Kamerun vizenizi vakit kaybetmeden almak isterseniz ve randevu işlemleriniz için ayıracak vaktiniz yoksa Euroasia Global Visa Services ofisimizi arayarak yetkilimizden danışmanlık alabilirsiniz.

Kamerun Vize Başvuru Formu

Kamerun vize işlemleriyle ilgili ilk ve önemli aşama Kamerun Vize Başvuru formunun doldurulmasıdır. Kamerun vize başvuru formu İngilizce olarak, büyük harflerle, okunaklı ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Kamerun vize başvuru formu, vize yetkilisinin başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağladığı için formu doldururken eksiksiz, gerçeğe uygun ve doğru bilgiler vermeye özen gösteriniz. Unutmayınız ki; vize yetkilileri bilgilerinizi ispat etmeniz için sizden belgeler isteyecektir. Eğer bilgilerinizi teyit edemezseniz vizenizin olumsuz sonuçlanabileceğini hatırlatırız. Vize başvuru formunda adınız, soyadınız, cinsiyetiniz, yaşınız, uyruğunuz, mesleğiniz gibi kişisel bilgilerin yanı sıra, pasaport numaranız, seyahat tarihleriniz, seyahat amacınız gibi sorularda sorulur. Bu soruları eksiksiz doldurduktan sonra başvuru formunuzun ilgili bölümüne fotoğrafınızı yapıştırıp, imzanızı atarak formu başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz.

Kamerun Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kamerun vize işlemleri için hazırlanması gereken evraklar başvuru sahibinin mesleki durumu, vize türü ve vize süresine göre farklılık göstermektedir. Kamerun vizesi şu şekilde kategorize edilmektedir.

Turistik Vize

Ticari Vize

Aile Ziyaret Vizesi

Yazımızın devamında Kamerun vizesi için gerekli evraklarla ilgili detaylı bilgi okuyabilirsiniz. Ancak seyahat amacınıza karar verdikten sonra kişisel durumunuza uygun olarak hazırlayacağınız 2023 güncel evrak listesini öğrenmek için Euroasia Global Visa Services ofislerimizi arayabilir ya da yetkililerimize mail gönderebilirsiniz.

Kamerun vize işlemleri için ilk hazırlanması gereken belge, başvuru sahibi tarafından eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış Kamerun Vize Başvuru Formu’dur. Ayrıca en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, 2 adet güncel tarihli fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, Otel ve uçak bileti rezervasyonu, sarı humma aşı kartı fotokopisi,  Kamerun seyahatinizi gerçekleştirmenize yetecek para miktarının yer aldığı banka hesap özeti sunulmalıdır. Ticari vize başvurularında başvuru sahibi çalışan ise, çalıştığı şirketin antetli kağıdına İngilizce olarak yazılmış ve şirket yetkilisi tarafından imzalanmış Vize Talep Dilekçesi, şirket evrakları ( faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi fotokopisi) Maaş bordrosu, işe giriş bildirgesi ibraz edilmeli. Aile ziyaret vizesi için ise davetiye mektubu sunulmalıdır.

Bu arada  Kamerun vize başvurunuz sırasında vize yetkilisi gerekli gördüğü takdirde başvuru sahibini görüşmeye çağırabilir ya da ek evraklar talep edebilir. Bu nedenle randevunuza giderken evraklarınızın birer adet fotokopinizi yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Kamerun Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kamerun vize işlemleri vizenizin türü ve vize sürenize göre değişiklik gösterecektir. Kamerun vizesine başvuran Umuma Mahsus pasaport sahipleri tek girişli ve çok girişli vize alabilmektedirler. Eğer vizenizi uzatmak isterseniz Kamerun’daki İç İşleri Bakanlığı’na başvurmanız gerekecektir. Kamerun  vizesi 15 günlük,  3 aylık ve 6 aylık olarak verilmektedir. Vize işlemleriniz normal şartlarda 5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre Kamerun Fahri Konsolosluğu’nun resmi tatil günleri, yoğunluk ve eksik evraklarınız olduğunda uzayabilmektedir. Bu nedenle Kamerun vize başvurunuzu gerçekleştirmeden önce Kamerun Konsolosluğunun resmi tatil günlerini kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Kamerun vizenizin planladığınız tarihten önce elinizden olmasını isterseniz seyahatinizden en az 1 ay önce başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kamerun Vize Ücreti 2023

Kamerun vize işlemlerinin tamamlanabilmesi için önemli bir aşama da Kamerun vize ücretinin ödenmesidir. Vize ücreti vize türü, vize süresine ve giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Çok girişli vizeler için vize harç bedeli değişir.  Vize türünüze göre ne kadar vize ücreti ödemeniz gerektiğini öğrenmek için help@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimizden bilgi isteyebilirsiniz. Yetkilimizin size göndereceği bilgilendirme mailindeki tutar, vize ücreti, konsolosluk harcı ve bizim servis bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretinizi ofisimize şahsen bırakabileceğiniz gibi hesap numaramıza havale ile de gönderebilirsiniz.  Yetkilimiz vize ücretinizi yatırıp dekontunuzu başvuru dosyanıza ekleyecektir.

Kamerun Vizesi Reddi

Kamerun vize işlemlerinizle ilgili karar verme yetkisi sadece İstanbul’daki Kamerun Fahri Konsolosluğu’ndadır. Vize evraklarınızı göndermeniz, vize ücretinizi ödemiş olmanız Kamerun vizenizin kesin olarak onaylanacağı anlamına gelmez. Vize yetkilisi, evraklarınızın eksik olması, maddi imkanınızın yetersiz bulunması gibi nedenlerle vizenize red verebilir. Vizeniz red edildiğinde eksiklerinizi tamamlayarak itiraz edebilirsiniz. İkinci başvurunuzda benzer hataları yapmamak için danışmanlık almanızı tavsiye ederiz.

Kamerun Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kamerun vize başvurusu sırasında pasaportunuzun yeni, yırtık ve yıpranmamış olmamasına özen gösteriniz. Kamerun vizeniz onaylanmış olsa bile pasaportunuz yırtık ise ülkeye girişinize izin verilmeyebilir.
 • Kamerun vizeniz onaylandıktan sonra seyahate çıkmadan önce mutlaka sarı humma aşısı yaptırmanız gerekir. Ülkeye girişiniz sırasında uluslar arası aşı sertifikanızı göstermeniz isteneceğinden aşı kartınızı yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Ayrıca Kamerun seyahati öncesi zorunlu olmamakla birlikte Hepatit A, Hepatit B, Menenjit, Kolera, Polio, Tetanoz ve Difteri gibi aşıları yaptırmanızı da öneririz.

Kamerun ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';