x
Kamerun

Vize İşlemleri

Kamerun

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 85

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

balıkesir@eagvs.com

Kamerun Vize Başvuru, Balıkesir

Değerli ziyaretçilerimiz, Kamerun ülkesi için gerçekleştireceğiniz vize başvuru sürecinde gereken bilgileri yenilenmiş ve bütün detaylarıyla bulabileceğiniz Euroasia  Global Visa Services sayfamıza hoşgeldiniz. Sayfamızın devamında, ilk Balıkesir ilimiz olmakla birlikte;Altıeylül, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Karesi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı, Susurluk olan ilçeleri ve Kütahya, Bursa, Çanakkale, Manisa, İzmir olarak bilinen komşu iller ve Aydın, Denizli, Uşak, Eskişehir, Bilecik, Afyonkarahisar gibi çevre   illerimizden başvuru yapacağınız Kamerun vize başvurunuz da sizler için gerekli ve önemli olan bilgileri bulabilirsiniz.

Kamerun seyahatiniz için daha detaylı ve güncel bilgilere erişmek isterseniz ve seyahat amacınıza uygun şekilde danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız +90 (212) 963 33 85 numaralı telefondan veya balikesir@eagvs.com  e-posta adresinden bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Kamerun Vizesi Kimlere Gerekir?

Türkiye’ den rahatlıkla Kamerun vize başvurusunda bulunabilir, dilediğiniz gibi seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kamerun’a yapacağınız seyahatler için Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) Pasaport sahipleri vizesiz olarak Kamerun'a seyahat edebileceklerdir. Ancak Umuma Mahsus(bordo) pasaport sahiplerinin vize almaları gerekmektedir.

Kamerun Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar-2023

Kamerun vize işlemleri için gerekli olan evraklar başvuru yapan bireylerin mesleki pozisyonuna, pasaport ve seyahat durumlarına  göre değişiklik gösterebilir. Vize başvurunuzu yaparken seyahat nedeninize uygun vize türü ve vize süresini belirlemeniz vize başvurunuzun arzularınız doğrultusunda olumlu neticelenmesine hayli yardımcı olmaktadır. Kamerun vize başvurunuz için elinizde bulunması gerekli olan evrakların tümünü aşağıda sizin için sağladığımız alternatifler arasından etkin bir tutumda inceleyerek bulabilirsiniz.

Kamerun seyahatiniz için gerekli olan evraklara ilişkin teferruatlı ve aklınıza takılan soruların cevabını öğrenmek isterseniz +90 (212) 963 33 85 numaralı telefondan ya da balikesir@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Kamerun Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Balıkesir

Kamerun vize başvurunuzda itina ile üzerinde durulması gereken önemli birkaç husus mevcuttur bu hususlardan ilki banka hesabınızda yeterli miktarda para bulunması ikincisi ise başvuru yapan bireyin yaptığı mesleğidir. Başvuruda bulunan bireylerden mesleki dökümanları incelikli bir tarzda istenir ve bir şirkette çalışıyor ise şirket belgeleri de ek olarak istenmektedir. Kamerun vize başvurunuz için yapmanız gerekenleri sizler için dört başlık altında topladık ve aşağıda sizlere sunduk.

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması:Kamerun vize başvurunuz için gerekli olan belgeler pasaportunuza, seyahat amacınıza ve verim sunum muafiyetine göre farkındalık gösterilebilir. Kamerun seyahatiniz için sahip olunması gereken belgeleri danışman çalışanlarımız ile iletişim kurarak ayrıntılı bir biçimde bilgi sahibi olabilirsiniz. Başvuru belgelerini tamamlama sırasında danışman çalışanımız tarafından sizlere destek sağlanacaktır. Başvuru belgeleriniz tümüyle tamamlandığında ise arzularınız doğrultusunda sizlere en yakın şubemize gelerek bizzat sizden teslim edilebilir ya da kargo yoluyla belgelerinizi bizlere iletebilirsiniz. Belgeleriniz bizim elimize ulaştığı ilk fırsatta uzman ekip arkadaşlarımız aracılığı ile göz ardı edilen bir hatalı ve yarım olmaması için mutlaka denetlenir ve şahsınıza bilgi ulaştırılır.
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Kamerun seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunun ücreti öncelikle seyahat nedeninizi sonrasında ise pasaportunuza ve veri sunumu kaydına bakılarak çeşitlilik göstermektedir. Kamerun vize başvuru ücretini öğrenmek için danışman görevlilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.Kamerun vize başvuru ücretini sizlere en yakın şubemize giderek nakit ya da kredi kartı ile ödeyebilir veya EFT/havale aracılığı ile de ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Veri Sunumu: Sevgili Kamerun seyahatçileri Kamerun vize başvurularında bulunan bireylerden biyometrik veri sunumu isteğinde bulunamaz. Yalnızca bu kısımda vize başvurunuz için tamamlamış olduğunuz evrakları onaylatmanız gerekmektedir. Uzman ekip çalışanlarımız evraklarınızı onaylatma işlemlerinde sizlere gerekli desteği sağlayacaklardır. 
  • Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu yaptığını andan itibaren uzman ekip arkadaşlarımız hergün, muntazam olarak incelemelerle başvuru sonucunu izlemede tutarlar. Başvurunuz sizlere yararlı bir şekilde sonuca kavuştuğunda pasaportunuzu size en yakın şubemize buyurarak şahsen elden kabul ederek ya da bizlere tayin etmiş olduğunuz adrese pasaportunuzun kargo aracılığı ile sizlere iletilmesini dileyebilirsiniz.  

Kamerun Vize  Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Balıkesir

Kamerun vize başvurusunda, başvuru yapan bireylerin herhangi bir kademede konsolosluklarda hususi olarak olması gerekmektedir. Vize başvurusu için sağlamış olduğunuz gerekli evrakları uzman ekip çalışanlarımız sizler için ulaşılması gereken kurumlara ulaşarak onaylayacaktır ve vize başvurunuz devam edecektir.

Kamerun Vizesi Kaç Günde Çıkar - Balıkesir 

Kamerun vizeleri 15 günlük, 3 aylık ve 6 aylık çıkarak verilmektedir. Kamerun vize çıkış süresi öteki vizelerden değişik olarak 5 iş günü içerisinde neticelenmektedir. Ancak Kamerun Konsolosluğu’nun resmi tatil günleri, yoğunluk boyutunun ve eksik evrakların olması, seyahat amacına ve pasaportunuza uygun olarak belirlenen bu süre farkındalık gösterebilir, vize çıkışınız birkaç gün önceden ya da birkaç gün sonradan olabilir. 

Kamerun seyahatiniz için daha fazla bilgilere ulaşabilmek için ve aklınıza takılan soruların cevabını bulmak için +90 (212) 963 33 85 numaralı telefondan ya da balikesir@eagvs.com e-posta adresinden bizlerle iletişim kurabilir Euroasia Global Visa Services aracılığı ile danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Kamerun ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';