x
Kamerun

Vize İşlemleri

Kamerun

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 85

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

Kamerun Vize Başvurusu, Edirne

Sevgili ziyaretçilerimiz Kamerun vize başvurunuzu Edirne şubemizden yapacağınız işlemler hakkında güncel ve ayrıntılı bilgilere sahip olmak için ve gerekli belgeler hakkında bilgi almak için Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoş geldiniz. Edirne’nin Havsa, İpsala, Keşan, EnezLalapaşa, Merkez, Meriç, Süloğlu, Uzunköprü olan ilçelerinden ve Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Çanakkale gibi komşu ve çevre illerden vize başvurunuz hakkında gereken tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Kamerun seyahatiniz için bilgi edinmek ve aklınıza takılan soruların cevabını öğrenebileceğiniz danışmanlık hizmetinden faydalanmak için +90 (212) 963 33 85 numaralı telefondan ve Edirne@eagvs.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz. 

Kamerun Vizesi Kimlere Gerekir? - Edirne

Kamerun vize başvurusunda eğer Umuma Mahsus (bordo), Hizmet (gri) ve Hususi (yeşil) pasaportlara sahipseniz yolculuğunuz için vize almanız zorunlu değildir.

Fakat Diplomatik (siyah) pasaport sahiplerinin yolculuğunu gerçekleştirme Kamerun vize almaları zorunludur.

Kamerun Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - 2023

Kamerun vize başvurunuz için gerekli evraklar genellikle başvuruda bulunanın mesleğine, neden seyahat ettiğine göre çeşitlilik gösterir. Vizenizin istekleriniz doğrultusunda olumlu sonuçlanması için vize türünüzü seyahat nedeninize göre belirlemeniz size oldukça avantaj kazandırmış olur. Kamerun vize başvurunuz için sayfamızda sizler için hazırlamış olduğumuz maddeler aşağıda sizlere yol gösterecektir.

Yukarıda bulundurduğumuz maddelerden Kamerun vize başvurunuz için kendinize uygun olanı bulamadıysanız veya merak ettiğiniz sorular için +90 (212) 963 33 85 numaralı telefondan ya da Edirne@eagvs.com adresinden bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Kamerun Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Edirne

Kamerun vize başvurunuz da göz önünde bulunması gereken birkaç durum vardır. Bunlardan ilki başvuru yapan kişiye ait banka hesabında yeterli miktarda para bulunması gerekmektedir. Diğeri ise kişinin sahip olduğu mesleğidir. Kişinin mesleği hakkında dokümanları ve herhangi bir şirkette çalışıyor ise ona ait belgeler de ek olarak istenmektedir. Kamerun vize başvurunuz için gerçekleştirmeniz gerekenleri maddeler halinde sizler için hazırlayıp aşağıda sunduk.​

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Pasaportunuz, seyahat nedeniniz ve veri sunum muafiyet durumunuza göre Kamerun vize başvurunuz için gerekli olan belgeler değişiklik gösterebilir. Kamerun seyahatiniz için olması gereken belgeleri yetkili danışmanlarımız ile iletişime geçerek anında öğrenebilirsiniz. Başvuru belgelerinin tamamlamaya çalışırken  yetkili danışmanımız sizlere yardımcı olacaktır. Başvuru belgelerinizin hepsi tamamlandığında dilediğiniz gibi size en yakın şubemize giderek kendiniz belgelerinizi teslim edebilir ya da kargo yoluyla da bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz bize ulaştığında yetkili danışmanlarımız ayrıntılı bir şekilde eksik veya hata olmaması için dikkatle denetleyerek şahsınıza bildirilir. 
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Kamerun seyahatiniz için vize başvurusunun ücreti öncelikle seyahat sebebinizi daha sonra ise pasaportunuza ve veri sunumu kaydınıza göre değişkenlik gösterir. Kamerun vize başvuru ücreti hakkında bilgi almak için yetkili danışmanlarımız ile  iletişim kurabilirsiniz. Kamerun vize başvuru ücretini size yakın şubemize giderek nakit veya kredi kartı ile ödeyebilir ya da EFT/havale vasıtasıyla da ödeyebilirsiniz.
  3. Biyometrik Veri Sunumu: Değerli Kamerun yolcuları Kamerun vize başvurularında başvuru yapan kişilerden biyometrik veri sunumunda bulunulmaz. Yalnız bu bölümde vize başvurunuz için tamamlamış  olduğunuz evrakları onaylatmanız gerekmektedir. Uzman yetkililerimiz evraklarınızı onaylatma prosedüründe sizlere gerekli desteği sağlayacaktır. 
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz anda uzman ekip çalışanlarımız her gün disiplinli bir şekilde  incelemelerle başvuru akıbetini takipte tutarlar. Başvurunuz olumlu sonuçlandığında pasaportunuzu sizlere yakın şubemize gelerek şahsen elden teslim alabilirsiniz veya bizlere bildirilmiş olan adrese pasaportunuzun kargo aracılığı ile sizlere iletilebilir. 

Kamerun Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Edirne

Kamerun vize başvurusunda, başvuruda bulunanların herhangi bir bölümünde  konsolosluklarda şahsen bulunması gerekli değildir. Vize başvurunuz da uzman yetkili çalışanlarımız temin ettiğiniz  evrakları gerekli kurumlara onaylatacaktır. Vize başvurunuzun süreci devam edecektir.

Kamerun Vizesi Kaç Günde Çıkar - Edirne

Kamerun vizeleri 15 günlük, 90 (3 ay) günlük ve 180 (6 ay) günlük olarak verilmektedir. Kamerun vize çıkış süresi diğer vizelerden değişik olarak 5 iş günü içerisinde sonuca varmaktadır. Fakat Kamerun Fahri Konsolosluğu’nun resmi tatil günleri, yoğunluk durumu ve olması gereken evrakların teslim edilmemesi durumunda, seyahat amacına ve pasaportunuza göre belirlenen bu süre farklılık gösterebilir, vizenizin çıkması gereken günden birkaç gün erken veya geç olabilmektedir. 

 

Kamerun seyahatiniz hakkında daha kapsamlı ve güncel bilgiler almak ve aklınıza takılabilecek olan sorular için +90 (212) 963 33 85 numaralı telefondan veya Edirne@eagvs.com e-posta adresinden bizlerle iletişime geçebilir Euroasia Global Visa Services aracılığı ile danışmanlık hizmetinden destek alabilirsiniz.

Kamerun ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES