x
Kamerun

Vize İşlemleri

Kamerun

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 85

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Kamerun Vize Başvurusu, Tekirdağ

Sevgili ziyaretçilerimiz,

Kamerun için yapacağınız vize başvurunuzda dair bütün malumatlardan haberdar olabileceğiniz Euroasia Global Visa Services Tekirdağ sayfamıza hoş geldiniz. 
Sayfa devamında, başta Tekirdağ ilimiz olmak üzere Süleymanpaşa, Çerkezköy, Kapaklı, Çorlu, Ergene, Hayrabolu, Malkara, Marmaraereğlisi, Muratlı, Saray, Şarköy ilçelerimiz ve Edirne, Kırklareli, İstanbul gibi komşu illerimiz ve Kocaeli, Yalova, Bursa, Çanakkale, Balıkesir çevre illerimizden yapacağınız Kamerun vize başvurunuz için gerekli tüm bilgilere sahip olabilir ve seyahatinize elverişli vize hakkında gerekli evrak ve belgeleri bulabilirsiniz. Kamerun seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusuna ait tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz danışman hizmeti için +90 (282) 255 50 38 numaralı telefondan ve tekirdag@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz. 

Kamerun Vizesi Kimlere Gerekir? - Tekirdağ 

Kamerun vizesi, Diplomatik(siyah), Hizmet(gri), Hususi(yeşil) pasaport sahiplerinin vize alma işleminden muaf edilmişlerdir. Yalnızca Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri Kamerun seyahatleri için vize almaları zorunluluk içermektedir. 

Kamerun Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - Tekirdağ

Kamerun vize başvurunuz için gerekli olan evraklar ilk seyahat nedeninize daha sonra ise veri sunum muafiyet halinize ve pasaportunuza göre çeşitlilik göstermektedir. Kamerun vizenizi seyahatinize uygun olarak tanımlamanız vize başvurunuzun pozitif sonuçlanması açısından bayağı önemlidir. Vize başvurunuz için gerekli olan evrakları maddeler halinde hazırladık ve sizler için aşağıda belirttik. Seyahatinize uygun olan vize için gerekli bütün evrakları en yeni haliyle maddelerde bulabilirsiniz.

Kamerun vize başvurunuz için yukarıdaki maddeler sizler için yeterli olmadıysa ve aklınıza takılan soruları sormak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için +90 (212) 963 33 85 numaralı telefondan ve tekirdag@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşarak kolaylıkla danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Kamerun Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Tekirdağ

Kamerun vize başvurunuzda göz ardı edilmemesi gereken önemli birkaç konu vardır. Bahsettiğimiz konulardan ilki banka hesabınızda yeterli miktarda para bulunması gerekmektedir. Diğer konu ise başvuru yapan kişinin mesleki konumudur ve bu  vize için önemli bir detaydır. Başvuruda bulunan kişilerden mesleğine ait belgeler istenir ve şirkette çalışıyor ise şirket belgeleri de ek olarak istenir. Kamerun seyahatiniz yapmanız gerekenleri sizler için dört başlıkta topladık ve maddeler halinde sizlere aşağıda sunduk.

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Kamerun vize başvurusu için gerekli olan belgeler pasaportunuza, seyahat amacınıza ve veri sunum muafiyet durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Kamerun seyahatiniz için gerekli olan belgeleri danışman arkadaşımız ile haberleşerek teferruatlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi hazırlarken uzman ekip arkadaşımız sizlere gereken desteği sağlayacaktır. Başvuru belgelerinizi dilerseniz Tekirdağ Şubemizi ziyaret edip elden teslim edebilir, dilerseniz de ofisimize kargo yolu ile teslim edebilirsiniz. Belgeleriniz bizlere iletildiği takdirde uzman ekip arkadaşlarımız tarafından herhangi eksiklik ve hata olmaması için dikkatle denetlenir ve tarafınıza bildirilir. 
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Kamerun seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunun ücreti  ilk seyahat nedeninize sonra ise pasaportunuza ve veri sunum kaydınıza göre değişiklik gösterebilmektedir. Kamerun vize başvuru ücreti hakkında bilgi almak için danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Kamerun vize başvuru ücretini size en yakın şubemize yönelerek nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilir ya da EFT/Havale seçeneklerini kullanarak da ödeyebilirsiniz. 
  • Biyometrik Verilerin Sunulması: Sayın yolcularımız Kamerun vize başvurusunda bulunan kişilerden biyometrik veri sunumu istendiğinde şahsi olarak bulunması gerekmemektedir. Fakat bu bölümde vize başvurunuz için tamamlamış olduğunuz evrakları onaylatmanız gerekmektedir. Uzman ekip arkadaşlarımız bu bölümde sizlere gerekli yardımı sağlayacaklardır. 
  • Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu yaptığınız o andan itibaren uzman ekip arkadaşlarımız günlük, rutin kontrollerle başvuru akıbetini takipte tutar. Başvurunuz akıbete kavuştuğunda ise pasaportunuzu bizlere verdiğiniz ulaşım adresine kargo vasıtasıyla iletebiliriz ya da size en yakın şubemize gelerek pasaportunuzu elden teslim alabilirsiniz. 

Kamerun Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Tekirdağ

Kamerun vize başvurusunda, başvuruda bulunan bireylerin herhangi bir aşamada konsolosluklarda şahsen bulunması gerekmemektedir. Vize başvurusu için sağlamış olduğunuz gereken evrakları uzman ekip arkadaşlarımız sizler için iletilmesi gereken kurumlara ulaştırarak onaylatacaktır ve vize başvurunuzun devam edecektir.

Kamerun Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Tekirdağ

Kamerun vizeleri genellikle 15 günlük, 3 aylık, 6 aylık olarak çıkarılır ve yolculara verilir. Kamerun vize çıkış süresi diğer vizelerden farklı olarak 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak Kamerun Konsolosluğu’nun resmi tatil günleri, yoğunluk gidişatının ve tamamlanmayan evrakların bulunmasıyla, yolculuk nedeninizde ve pasaportunuza en makul olarak belirlenen bu süre farklılık gösterebilir. vize çıkışınız birkaç gün önce veya sonra gerçekleşebilir. 

Kamerun seyahatiniz için en yeni ve güncel bilgiler elde etmek isterseniz +90 (212) 963 33 85 numaralı telefondan veya tekirdag@eagvs.com e-posta adresinden dilediğiniz zaman bizlerle irtibata geçebilirsiniz. Euroasia Global Visa Services vasıtası ile danışmanlık hizmetinden istifade edebilirsiniz.

Kamerun ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';