x
Kamerun

Vize İşlemleri

Kamerun

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 85

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

adana@eagvs.com

Kamerun Vize Başvuru, Adana

Saygı değer ziyaretçilerimiz, Kamerun için yapacağınız vize başvurunuzla ilgili bütün detayları öğrenebileceğiniz Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoşgeldiniz. Öncelik olarak Adana olmak üzere Adana Aladağ, Çukurova, Ceyhan, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Seyhan, Yüreğir, Sarıçam, Pozantı, Yumurtalık, Tufanbeyli, Saimbeyli olan ilçeleri ve Osmaniye, Kahramanmaraş, Kayseri,Niğde,Hatay gibi Adana ya komşu olan tüm civar illerimizden yapacağınız Kamerun vize başvurunuz için gereken bilgi ve detaylara erişebilir kafanızda oluşan sorulara cevap bulabilirsiniz bu sayede seyahatinize uygun vize hakkında gerekli evrak ve belgeleri bulabilirsiniz. Kamerun seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusuna ait daha detaylı bilgileri sahip olmak isterseniz danışman hizmeti için +90 (322) 245 01 04 numaralı telefondan ve Adana@eagvs.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Kamerun vizesi Kimlere Gerekir? - Adana 

Kamerun vizesi, Diplomatik(siyah), Hizmet(gri), Hususi(yeşil) pasaport sahiplerinin vize alma işleminden muaf edilmişlerdir. Yalnızca Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri Kamerun seyahatleri için vize almaları zorunluluk içermektedir. 

Kamerun Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - 2023

Kamerun vize başvurunuz için sahip olmanız gereken evraklar ilk olarak seyahat sebebinize daha sonra veri sunum muafiyet halinize ve pasaportunuza göre farklılık ve çeşitlilik gösterir. Kamerun vizenizi seyahatinizin uygun tanımlamanız vize başvurunuzun olumlu yani pozitif sonuçlanması yönünden oldukça önemlidir.Vize başvurunuz için gerekmekte olan evrakları üç madde halinde hazırladık. Seyahatinize uygun olan evrakları en güncel haliyle aşağıdaki maddeler de bulabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz maddeler Kamerun Vize başvurunuz için sizlere yetersiz geldi ise sizlere daha çok yardımcı olmamız için +90 (212) 963 33 85 numaralı telefondan ve Adana@eagvs.com e-posta adresinden ulaşarak danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Kamerun Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Adana

Kamerun vize başvurunuz için bir kaç önemli husus vardır. Bunlardan ilki banka hesabınızda yeterli miktarda para bulunmasıdır. Diğer bir husus ise başvuran kişinin mesleki pozisyonudur bu vize almak için oldukça önemli bir husustur. Başvuru yapan kişiden mesleğine dair belgeler istenmektedir. Kişi eğer bir şirket bünyesinde çalışıyor ise şirket belgeleri de istenilen belgeler arasında yer alır. Kamerun seyahati için yapmanız gerekenleri sizler için dört başlık da toparladık.

  1. Gerekli olan belgelerin hazırlanması: Kamerun vize başvurusu için gerekli olan belgeler pasaportunuza ve seyahat durumunuza ve sunum muafiyet durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Kamerun seyahatiniz için gerekli olan evrakları danışman arkadaşımıza ulaşıp daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi hazırladığınız süre zarfında uzman ekip arkadaşımız bu hususta sizlere gereken bütün yardımı sağlayacaktır. Başvuru belgelerinizi tamamladığınız takdirde sizlere en yakın şubemizi ziyaret ederek bizlere elden ulaştırabilir veyahut kargo aracılığı ile belgeleri bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgelere tarafımıza iletildiği zaman uzman ekip arkadaşlarımız tarafından herhangi bir hata olmaması için detaylı bir şekilde incelenir ve tarafınıza bildirilir.
  2. Başvuru ücretinin ödenmesi: Kamerun seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunun ücreti ilk seyahat nedeninize sonra ise pasaportunuza ve veri sunum kaydınıza göre değişiklik gösterebilmektedir. Kamerun vize başvuru ücreti ile ilgili detaylar için danışman arkadaşımız ile iletişime geçebilirsiniz. Kamerun vize başvuru ücreti hakkında bilgi almak için danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Kamerun vize başvuru ücretini size en yakın şubemize yönelerek nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilir ya da EFT/Havale seçeneklerini kullanarak da ödeyebilirsiniz. 
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: Değerli yolcularımız Kamerun vize başvurusunda bulunan kişilerden biyometrik veri sunumu istendiğinde şahsi olarak bulunması gerekmektedir. Ancak bu alanda vize başvurunuz için hazırladığınız evrakları onaylatmanız gerekmektedir. Uzman ekip arkadaşlarımız bu alanda sizlere gereken yardımı sağlayacaktır.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu yaptığınız ilk andan itibaren uzman ekip arkadaşlarımızın rutin kontrollerle başvurunuzun durumunu  kontrol altında tutar.Başvurunuz onaylandığında pasaportunuzu bizlere vermiş olduğunuz ulaşım adresine kargo aracılığıyla yollayabilir ya da sizlere en yakın şubemizi ziyaret ederek elden teslim alabilirsiniz.

Kamerun Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Adana

Kamerun vize başvurusunda, başvuruda bulunan kişilerin herhangi bir aşamada konsolosluklarda bizzat bulunması gerekli değildir. Vize başvurusu için gerekli olan evrakları uzman ekip arkadaşlarımız sizler için ulaştırılması gereken kurumlara bizzat ileterek onaylatacaktır ve vize başvurunuz devam edecektir.

Kamerun Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Adana

Kamerun vizesi genelde, 15 günlük, 3 aylık, 6 aylık olarak çıkarılır. Kamerun vize başvurusunu sonuçlar diğer vizelerden farklı olarak 5 iş günü içerisinde sonuca varmaktadır. Fakat Kamerun Konsolosluğu’ nun resmi tatil günleri, yoğunluk gidişatının ve tamamlanmayan evrakların bulunmasıyla, yolculuk nedeninizde ve pasaportunuza en makul olarak belirlenen bu süre değişiklik gösterebilir. vize çıkışınız birkaç gün önce veya sonra gerçekleşebilir. 

Kamerun seyahatiniz için en güncel bilgilere sahip olmak isterseniz +90 (212) 963 33 85 numaralı telefondan veya Adana@eagvs.com e-posta adresimizde dilediğiniz zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

Kamerun ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';