x
Kamerun

Vize İşlemleri

Kamerun

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 85

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

Kamerun Vize Başvuru, Trabzon

Değerli ziyaretçilerimiz Kamerun için yapacağınız vize başvurunuza ait tüm detaylı bilgilerden yararlana biliceğiniz ve yeni bilgiler edineceğiniz Euroasia Global Visa Services Trabzon sayfamıza hoş geldiniz öncelikle yapmış olduğunuz ziyarette memnun kalmanızı temenni ederiz. Başta Trabzon olmakla beraber Kuzey Karadeniz bölgesi, Gümüşhane, Bayburt, Rize,Giresun komşu illerimiz akabinde Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı,Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, KöprübaşıMaçka, Of, Ortahisar, Sürmene, Şalpazarı, Tonya, Vakfıkebir, Yomra gibi birden fazla ilçesi Kamerun vize başvurusu için tüm bilgilere sahip olabilir aynı zamanda seyahat durumunuza uygun evrak ve belgelere sahip olabilirsiniz. Daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız danışman hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti için +90 (212) 963 33 85 numaralı telefondan ve trabzon@eagvs.com e-posta adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Kamerun Vizesi Kimlere Gerekir? - Trabzon

Kamerun vizesi, Diplomatik(siyah), Hizmet(gri), Hususi(yeşil) pasaport sahiplerinin vize alma işleminden muaf edilmişlerdir. Yalnızca Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri Kamerun seyahatleri için vize almaları zorunluluk taşır.

Kamerun Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - 2023

Kamerun vize başvurunuz için gerekli olan evraklar ilk olarak seyahat nedeninize daha sonra veri sunum muafiyet halinize ve pasaportunuza göre farklılık ve çeşitlilik gösterir. Kamerun vizenizi seyahatinizin uygun tanımlamanız vize başvurunuzun olumlu yani pozitif sonuçlanması yönünden oldukça önemlidir. Vize başvurunuz için gerekmekte olan evrakları üç madde halinde hazırladık. Seyahatinize uygun olan evrakları en güncel haliyle aşağıdaki maddeler de bulabilirsiniz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz maddeler yeterince faydalı olmadı ise daha iyi bilgi almak için danışman hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Danışman hizmeti almak için; 
+90 (212) 963 33 85 numaralı telefondan ve trabzon@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Kamerun Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Trabzon

Kamerun vize başvurusu için yapılması gereken maddeler vardır. Bu maddeler oldukça önem taşır. Bunlardan ilki banka hesabınızda bir miktar paranın bulunması şartıdır. Bir diğeri ise başvuru yapmak isteyen bireyler mesleki pozisyonudur. Bu konuda vize başvurusu için oldukça önem taşır başvuru yapan kişi eğer bir şirkete bağlı olarak çalışıyor ise şirketten alınması gereken bazı belgeler vardır. Kamerun seyahati için önem taşıyan bazı hususları dört başlık altında işledik.

  1. Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Kamerun vize başvurusu için gerekli olan belgeler pasaportunuza, seyahat amacınıza ve veri sunum muafiyet durumunuza göre değişkenlik arz edebilir. Kamerun seyahatiniz için gerekli olan belgeleri danışmanlarımızın yardımı ile tahsis edebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi hazırlarken uzman ekip arkadaşlarımız sizinle alakadar olacak ve gereken özeni gösterecektir Başvuru belgeleriniz hazır olduğu süreçte belgelerinizi tercih ederseniz kişiye konum olarak en yakın şubemize getirerek kendiniz birinci elden teslim edebilir, isterseniz de kargo aracılığı ile belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz elimize ulaştığında uzman ekip arkadaşlarımız tarafından herhangi bir sorun yaşanmaması için dikkatle incelenir ve tarafınıza iletilir.
  2. Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Kamerun seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunun ücreti ilk seyahat nedeninize sonra ise pasaportunuza ve veri sunum kaydınıza göre değişiklik gösterebilmektedir. Kamerun vize başvuru ücreti hakkında bilgi almak için danışman arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Tercihinize göre Kamerun vize başvuru ücretini size en yakın şubemize giderek nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilir ya da EFT/Havale seçenekleri ile de ödeyebilirsiniz. 
  3. Biyometrik Verilerin Sunulması: Sevgili yolcularımız Kamerun vize başvurusunda bulunan bireylerden biyometrik veri sunumu istendiğinde kişinin kendisinin bizzat bulunması gerekir. Ancak bu bölümde vize başvurunuz için tamamlamış olduğunuz evrak ve belgeleri gerekli mercilere onaylatmanız gerekmektedir. Uzman ekip arkadaşlarımız bu alanda size danışmanlık hizmeti sunarak gerekli tüm yardımları sağlayacaktır.
  4. Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurusu yaptığınız ilk dakika itibariyle uzman ekip arkadaşlarımız bu alanda titizlikle çalışarak başvurunun gidişatını takip etmektedir. Başvurunuz kabul edildiğinde pasaportunuzu bizlere vermiş olduğunuz adrese kargo iş birliğinde iletebiliriz ya da size en yakın şubemize misafir ederek pasaportunuzu elden güvenle teslim alabilirsiniz.

Kamerun Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Trabzon

Kamerun vize başvurusu için başvuru yapan kişinin Kamerun Konsolosluğunda bulunması gerekmemektedir. Vize başvurusu sırasında bulunması gereken tüm evrakları görevli uzman arkadaşlarımız tarafından gerekli yerlere ulaştırılacaktır ve onaylatılacaktır ve vize başvurunuz aynı şekilde devam edecektir.

Kamerun Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Trabzon 

Kamerun vizeleri genellikle 15 günlük,3 aylık ve 6 aylık olarak çıkarılır ve yolculara verilir. Kamerun vize çıkış süreci diğer vizelerden farklı olarak 5 günde sonuçlanır.

Ancak bu süre bir takım sebeplerden dolayı farklılık gösterebilir.Kamerun konsolosluğunun tatil günleri,yoğunluk tamamlanmayan evrakların bulunması, yolculuk nedeniniz, ve pasaportunuza en uygun olarak belirlenen süre bu gibi sebeplerden dolayı süreç değiştirebilir. Bu süre bazen daha erken bazen ise daha geç sonuç bulabilir. Vize çıkışınız bir kaç gün önce veya sonra olarak değişiklik gösterebilir.

Kamerun seyahati için farklı ve gerçek bilgilere ihtiyaç duyuyorsanız merak ettiğiniz ve yanıt aradığınız bütün sorularınız için danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız +90 (212) 963 33 85 numaralı telefondan ve trabzon@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilir ve bütün sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Kamerun ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';