x
Kamerun

Vize İşlemleri

Kamerun

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 85

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

Kamerun Vize Başvuru, Ankara

Sevgili ziyaretçilerimiz, 

Orta Afrika ülkesi Kamerun için yapacağınız vize başvurunuz da gerekli olan tüm bilgiyi güncel ve ayrıntılı bir şekilde bulabileceğiniz Euroasia Global Visa Services Ankara sayfamıza hoş geldiniz. 

Sayfa devamına, başta Ankara ilimiz olmakla birlikte; Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle olarak bilinen ilçeleri ve Eskişehir, Çankırı, Bolu, Konya, Aksaray gibi komşu olan ve Adıyaman, Bilecik, Balıkesir, Burdur, Çorum, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan, Giresun, Gümüşhane çevre illerimizden başvuru yapacağınız Kamerun vize başvurunuz için gerekli bütün bilgileri size gerekli bir şekilde bulabilirsiniz.

Kamerun seyahatiniz için daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak ve seyahat nedeninize uygun şekilde danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız +90 (212) 963 33 85 numaralı telefondan veya Ankara@eagvs.com e-posta adresinden bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Kamerun Vizesi Kimlere Gerekir? - Ankara

Kamerun vizelerinizi kolaylıkla Türkiye’den başvuru yaparak alabilir, arzularınız doğrultusunda seyahat edebilirsiniz. Kamerun’a yapacağınız seyahatler için Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) Pasaport sahipleri vizesiz olarak Kamerun'a seyahat edebileceklerdir.Fakat Umuma Mahsus(bordo) pasaport sahiplerinin vize almaları gerekli kılınmıştır. 

Kamerun Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - Ankara

Kamerun vize işlemleri için olması gereken evraklar başvuru yapan kişinin mesleki durumuna, pasaport ve seyahat durumlarına  göre farklılık gösterebilir.Vize başvurunuzu yaparken vize türü ve vize süresini seyahat amacına göre seçmeniz vize başvurunuzun istekleriniz çerçevesinde olumlu sonuçlanmasına oldukça yardımcı olmaktadır. Kamerun vize başvurunuz için sahip olmanız gereken evrakların tümünü aşağıda sizin için hazırladığımız seçenekler arasından aktif ve yenilenmiş bir şekilde inceleyerek bulabilirsiniz.

Kamerun seyahatiniz için olması gereken evraklar hakkında daha ayrıntılı bilgilere sahip olmak ve merak ettiklerinizin cevabını öğrenmek isterseniz +90 (212) 963 33 85 numaralı telefondan veya Ankara@eagvs.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Kamerun Vize Başvuru Nasıl Yapılır? - Ankara

Kamerun vize başvurunuzda dikkatle üzerinde durulması gereken ehemmiyetli bir kaç konu vardır, bu konulardan ilk olarak banka hesabınızda yeterli miktarda para bulunması gerekmektedir. İkinci olarak başvuru yapan kişinin sahip olduğu mesleği de önem taşımaktadır. Başvuruda bulunan kişilerden mesleki dökümanları ayrıntılı bir şekilde istenir ve herhangi bir şirkette çalışıyor ise şirket belgeleri de ek olarak istenmektedir.Kamerun vize başvurunuz için uygulamanız için gerekenleri sizler için dört başlık altında derledik ve alt kısımda sizlere sunduk.

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Kamerun vize başvurunuz için olması gereken belgeler pasaportunuza, seyahat nedeninize ve verim sunum muafiyet durumunuza göre değişiklik gösterebilmektedir. Kamerun seyahatiniz için olması gereken belgeleri danışman görevlimiz ile irtibata geçerek ayrıntılı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Başvuru belgelerinizi tamamlama esnasında danışman görevli sizlere yardımcı olacaktır. Başvuru belgeleriniz eksiksiz tamamlandığında ise istekleriniz doğrultusunda size en yakın şubemize gelerek şahsen sizden elden teslim edebilir veya kargo aracılığı ile belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz bizim elimize ulaştığı anda uzman ekip arkadaşlarımız tarafından gözden kaçırılan bir yanlışlık ve eksiklik olmaması için önemle denetlenir ve şahsınıza bilgi iletilir.
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Kamerun seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunun ücreti ilk olarak seyahat sebebinizi daha sonra ise pasaportunuza ve veri sunumu kaydınıza göre varyasyon göstermektedir.Kamerun vize başvuru ücretini öğrenmek için danışman arkadaşlarımız ile iletişim kurabilirsiniz. Kamerun vize başvuru ücretini size en yakın şubemize giderek nakit veya kredi kartı ile ödeyebilir veya EFT/havale vasıtasıyla da ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Veri Sunumu: Saygıdeğer Kamerun seyahatçileri Kamerun vize başvurularında başvuruda bulunan kişilerden biyometrik veri sunumu isteğinde bulunulmaz. Sadece bu bölümde vize başvurunuz için sağlamış  olduğunuz evrakları onaylatmanız gerekmektedir. Uzman ekip arkadaşlarımız evraklarınızı onaylatma prosedüründe sizlere gerekli yardımlarda bulunacaktır.
  • Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu yaptığınız dakikadan itibaren uzman ekip çalışanlarımız günlük, düzenli olarak incelemelerle başvuru akıbetini takipte tutarlar. Başvurunuz pozitif sonuçlandığında pasaportunuzu size en yakın şubemize gelerek şahsen elden teslim alabilirsiniz veya bizlere belirtmiş olduğunuz adrese pasaportunuzun kargo aracılığı ile sizlere ulaştırılmasını isteyebilirsiniz.

Kamerun Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Ankara

Kamerun vize başvurusunda, başvuru yapan kişilerin herhangi bir aşamada konsolosluklarda özel olarak bulunması gerekli kılınmamıştır. Vize başvurunuz için hazırlamış olduğunuz gerekli evrakları uzman ekip çalışanlarımız sizler için gerekli kurumlara onaylatacaktır ve vize başvurunuz ve vize başvurunuz devam edecektir.

Kamerun Vizesi Kaç Günde Çıkar - Ankara

Kamerun vizeleri 15 günlük, 3 aylık ve 6 aylık olarak verilmektedir.Kamerun vize çıkış süresi diğer vizelerden farklı olarak 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.Fakat

Kamerun Fahri Konsolosluğu’nun resmi tatil günleri, yoğunluk durumu ve eksik evrakların bulunması, seyahat amacına ve pasaportunuza göre belirlenen bu süre farklılık gösterebilir, vize çıkışınız birkaç gün erken veya birkaç gün geç olabilmektedir. 

Kamerun seyahatiniz için daha ayrıntılı bilgilere sahip olmak ve merak ettiklerinizin cevabını öğrenmek isterseniz +90 (212) 963 33 85 numaralı telefondan veya Ankara@eagvs.com e-posta adresinden bizlerle iletişime geçebilir Euroasia Global Visa Services aracılığı ile danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.  

Kamerun ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';