x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

İtalya Vizesi Muvafakatname

S. Çakıroğulları 23/11/19, 13:31
Kızım ile birlikte turistik amaçlı italya gezisi yapmak istiyorum kızımın velayeti bende eşimden İtalya vizesi için muvaffakiyet almak zorunda mıyım eşimle irtibatımız yok sadece benim mahkeme kararı yeterli oluyor mu bilgi rica ederim
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Semra Hanım, İtalya vizesi muvafakatname nasıl alınır? sorunuzu şu şekilde cevaplayabiliriz; seyahatte reşit olmayan çocuğa eşlik etmeyen ebeveyn noter onaylı muvafakatname vermek zorundadır. Boşanma sonucu hem anne hem  baba velayet hakkını elinde bulunduruyorsa seyahat etmeyen ebeveynin muvafakatname vermesi zorunludur. Eğer boşanma sonucu velayet hakkı ebeveynlerden birisine veridi ise velayet hakkı alınan ebeveynden muvafakatname alınmasına gerek yoktur. Mahkeme kararında yurt dışına çıkışına izin verildiği belirtilmelidir aksi durumda kişiler boşanmış olsalar bile noter onaylı muvafakatnamenin aslı ile birlikte fotokopisini sunmak zorundadırlar.

İtalya vizesi muvafakatname süresi, seyahat tarihlerini de kapsayacak şekilde 6 aylık süreyi geçmemiş olmalıdır.Birlikte seyahat edeceğiniz reşit olmayan çocuğunuz 12 yaşından küçük ise, vize başvurusunda bulunabilmek için yapmanız gereken biometrik işlemleriniz için randevuda bulunmasına gerek yoktur. Reşit olmayan çocuk 12 yaşından büyük ise vize başvurusunda bulunurken biometrik işlemler için parmak izi vermesi gerektiğinden randevuya gelmesi gerekmektedir. Reşit olmayan çocuk için de ayrı başvuru formu doldurulacaktır. Başvuru formunda çocuğun velayet yetkisi bulunan ebeveynin imzası bulunmalıdır.Reşit olmayan çocuğun öğrenci olması durumunda öğrenim gördüğü okuldan öğrenci belgesi almalıdır.

Reşit olmayan çocuklar, ekonomik olarak ebeveynlerine bağımlı olduklarından e-devletten alacakları tam vukuatlı nüfus kayıt belgelerinin yanında geçimlerini sağlayan ebeveyninin gelir durumunu gösteren belgeleri de ebeveynlerin çalışma durumlarına uygun evrakları başvuru dosyasında bulunmalıdır. Birlikte seyahat edecek ebeveynin geçerli bir Schengen vizesi mevcut ise geçerli vizesinin bulunduğu sayfanın fotokopisi alınarak eklenmelidir. Ayrıca başvuru formunda imzası bulunacağından imzasının bulunduğu resmi belge niteliğinde olan ehliyet, imza beyanı gibi belgelerin dosyada bulunması gerekir. Seyahat edecek ebeveynin vizesinin olması ve reşit olmayan çocuğun 12 yaşından küçük olması durumunda vize başvurularınızı Euroasia GVS vize danışmanları aracılığıyla randevuya gitmeden yapabilir, İtalya vize başvurunuzun değerlendirilmesi sonucu pasaportlarınızı Euroasia vize danışmanlarımız aracılığla teslim alabilirsiniz.

Euroasia GVS Schengen, 

Gökhan Kartal

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';