x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

İtalya Vizesi İle Schengen

O. Onur 30/11/19, 12:04
Merhaba, Aralık 15, 2019 da İtalya'ya eşimle beraber balayına gelmek istiyoruz. Girişi İtalya'dan yapıp 5 gün orada kalıp ordan 1-2 gün Fransa ve 1-2 gün İsviçre'ye geçeceğiz. Bu durumda italya vizesi almamız şart mı yoksa İsviçre vizesi de olur mu?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Oğuzhan Bey,

İtalya vizesi ile Schengen bölgesine yapacağınız seyahatte vize başvurusu yapacağınız ülkeyi belirlemeniz için öncelikle seyahat planınızdaki ülkelerdeki kalış sürelerinizi belirlemeniz ve kalış süresi diğer ülkelere göre daha fazla olan ülkeden vize başvurunuzu yapmanız gerekir. Konaklama süresi daha fazla olan ülke, ilk giriş ülkesi olmasa bile başvurunuzu kalış süresi daha fazla ülkeden yapmalısınız. Sizin seyahat planınıza göre Schengen vize başvurunuzu, İtalya Konsolosluğu’nun değerlendireceği ve İtalya Konsolosluğu’nun talep ettiği evrak listesine göre hazırlamanız ve İtalya başvuru formunu doldurmanız gerekir. İtalya vizesi başvuru formu belgesini doldururken Schengen bölgesine giriş yapacağınız ülke ya da ülkeleri ve Schengen bölgesine giriş ve Schengen bölgesinden çıkış tarihinizi belirtmeniz gerekir. Vize başvurunuzda sunmanız zorunlu evraklardan biri olan 30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortanızı sadece İtalya seyahatinizi kapsayacak şekilde değil  tüm Schengen  bölgesinde kaldığınız süreyi kapsayacak şekilde ve tüm Schengen bölgesinde geçerli olan bir sigorta yaptırmalısınız.Eşiniz ile birlikte yapacağınız seyahatte ,seyahat tarihinizde evli , vize başvurunuzda bekar olabileceğinizden , yanınızda evlilik cüzdanınızı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneklerinizi almayı unutmayınız.Son 5 yıl içerisinde almış olduğunuz bir Schengen vizeniz var ise, İtalya Konsolosluğu vermiş olduğunuz bu parmak izinizi kabul etmekte ve başvurunuzu vekalet vererek başvuru randevusuna gelmeden vize başvurusu yapabilirsiniz.

Euroasia GVS vize danışmanlarını arayarak, İtalya vizesi ile İsviçre ve Fransa seyahatiniz için eşinizin ve sizin çalışma durumlarınıza göre hazırlamanız gereken  güncel evrak listesini temin edebilir,süreç hakkında yapmanız gerekeleri detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. İtalya vizesi başvurunuzu, vize danışmanınız aracılığıyla yaptığınız takdirde başvurunuz ve pasaportunuz  randevu günü teslim edilerek yapılacak ve konsolosluğun vize başvurunuzu değerlendirmesi sonuçlandığında pasaportunuzu teslim alınarak size teslim edilecektir.

Euroasaia GVS Schengen,

Gökhan Kartal

Cevap Ver