x
 • Gine Vizesi Başvuru

  Gine Vizesi Başvuru

  Gine vize başvurularınızı başlatmak veya güncel vize ücreti, işlem süreci hakkında ayrıntılı bilgi almak için arayınız...

  Devamı
 • Gine Konsolosluk İşlemleri

  Gine Konsolosluk İşlemleri

  Gine evrak tasdik, evrak kayıt, pasaport işlemleri gibi konsolosluk işlemlerinizi başlatmak ve detaylı bilgi almak için arayınız.

  Devamı
 • Gine Turist ve Ticari Vize Başvuruları

  Gine Turist ve Ticari Vize Başvuruları

  Gine turist ve ticari vize başvuru aşamaları, gerekli evraklar ve vize sonuçlanma süresi hakkında bilgi almak için arayınız...

  Devamı

Gine Vize Başvurusu

Gine Vize İşlemleri 

Euroasia Global Visa Services’e Hoş geldiniz…

Değerli ziyaretçilerimiz, Afrika kıtasının batısında yer alan Gine Cumhuriyeti ile Türkiye arasında vize muafiyeti bulunmamaktadır! Bu nedenle bu ülkeye turistik ve ticari amaçlarla seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımız Gine vizelerini Türkiye'den alarak seyahat etmeleri gerekecektir. 

Gine Cumhuriyeti’nin vize uygulamalarında pasaport ayırımı vardır. Buna göre, Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleri Gine vizesine tabidir. Ancak Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşları Gine’ye yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Gine vizesinin kaç günlük verileceği bu ülkeye yapacağınız seyahatlerin sıklığına ve süresine bağlı olarak değişmektedir. Gine turistik vize müracaatları en az 1 ay tek girişli ya da en fazla 1 yıl çok girişli olarak verilmektedir.

Gine vize başvurularında karar mercii sadece Ankara Gine Büyükelçiliği’dir. Bu dış temsilciliğin yetki alanı sınırlaması yoktur. Bu nedenle Gine Büyükelçiliği’ne şahsen gitmeden evraklarınızı yetkili acentelere göndererek de başvurunuzu yapabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services’in İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Edirne, Tekirdağ, Gaziantep’te bulunan ofisleri Gine Vize işlemleriniz sırasında size her türlü desteği sağlayacaktır. Evraklarınızı kargo yoluyla ofislerimize gönderdiğinizde yetkilimiz belgelerinizi kontrol edecek ve başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirecektir. Vizeniz onaylandıktan sonra ise pasaportunuzu adresinize ulaştıracaktır. Gine vizesi 2023 yılı güncel evrak listesi ve vize işlemleriyle ilgili detaylı bilgi için help@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Gine Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2023

 Gine vize başvurularında hazırlanması gereken evraklar vize türüne ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Gine vizesi Turistik, Ticari, Transit ve Eğitim Vizesi olarak kategorize edilebilir. Yazımızın devamında Gine vize evraklarıyla ilgili detaylı bilgi okuyabilirsiniz. Ancak başvurunuz sırasında kişisel durumunuza göre hazırlamanız gereken güncel evrak listesi için help@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimizden bilgi alabilirsiniz.

Gine vize evraklarında ilk sırada Vize Başvuru Formu yer alır. Eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurduğunuz formu, fotoğrafınızı yapıştırıp imzaladıktan sonra dosyanıza ekleyebilirsiniz. Gine vize başvurusunda bulunacak kişinin pasaportunun  Gine seyahatinin bitiminden itibaren en az 1 yıl geçerliliğinin olması zorunludur. Başvuru sahibi Aids, Hepatit gibi bulaşıcı hastalıkları olmadığını ispat eden bir sağlık raporu (Eliza Testi) mutlaka sunmalıdır.  Aşı kartının sağlık raporu yerine geçmeyeceğini unutmayınız. Tam teşekküllü bir sağlık kurumundan alınan Eliza Testi belgesi sunmayan kişilerin başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Yine Gine vize başvurularında zorunlu olan bir başka evrak da Sarıhumma aşı kartı fotokopisidir. Gine’ye seyahat edecek kişilerin bu aşıyı mutlaka yaptırması gerekmektedir. Gine seyahatiniz süresince masraflarınızı karşılamanıza yetecek kadar paranın yer aldığı banka hesap dökümünü de ibraz etmelisiniz. Başvuru sahibinin ayrıca çalıştığı şirketin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben yazılmış  Vize Talep Dilekçesi sunması gerekir. Bu dilekçede seyahat amacı, tarihleri, izinli olduğu günler ve masrafları nasıl karşılayacağı belirtilmelidir.

Ticari vize başvurularında ise Gine’deki şirketten davetiye gönderilmesi zorunludur. Şirketin antetli kağıdına yazılan bu davetiye mektubunda iletişim bilgileri, adresi yazılmalı. Davetiyeyi gönderen kişinin Gine pasaport ve kimlik kartı fotokopileri de başvuru dosyasına eklenmelidir. Ayrıca başvuru sahibi çalışan veya işverende olsa ticari vize başvurularında şirket evraklarını (vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri ve sicil gazete fotokopisi) ibraz etmelidir. Vize yetkilileri gerekli görürlerse ek evrak talep edebilirler.

Gine Vizesi Nereden Alınır?

Gine Vizesi İstanbul

İstanbul, Çanakkale, Tekirdağ, Edirne, Sakarya, İzmit, Düzce, Bolu gibi şehirlerde ikamet ediyor ve Gine vizesine başvuru yapmak istiyorsanız evraklarınızı kargo aracılığıyla İstanbul’daki Euroasia Global Visa Services ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır. Yetkilimiz evraklarınız eline ulaşır ulaşmaz, kontrollerini sağlayıp, eksik evraklarınız varsa sizi bilgilendirecektir. Evraklarınız tamamlandığında ise sizin şahsen Gine Büyükelçiliği’ne gitmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir. Vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu kargo yoluyla adresinize gönderecektir. Ankara dışından yapılan başvurularda evraklar kargo ile gönderileceğinden vize başvurusunun sonuçlanması biraz uzun sürebilir. Yetkilimizle iletişime geçmek için help@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Gine Vizesi Ankara

Gine Vize başvurularını değerlendirme ve karar verme yetkisi sadece Ankara Gine Büyükelçiliği’ne aittir.  Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ediyor olursanız başvurunuzu Gine Büyükelçiliği’ne şahsen gitmeden de yapabilirsiniz. Örneğin, Aydın, Balıkesir, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan, Elazığ, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Kastamonu, Manisa, Muğla, Niğde, Nevşehir, Ordu, Rize, Sivas, Samsun, Van, Zonguldak gibi şehirlerde ikamet ediyor ve Gine vizesine başvuru yapmak istiyorsanız tek yapmanız gereken evraklarınızı Ankara’daki Euroasia Global Visa Services ofisimize göndermektir. Yetkilimiz sizin adınıza başvurunuzu gerçekleştirecektir. Gine vizesi 2023 yılı güncel evrak listesini öğrenmek ve vize işlemleriyle ilgili danışmanlık almak için help@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Gine Vizesi Gaziantep

Gine vizesine Gaziantep, Adana, Hatay, İskenderun, Adıyaman, Kahramanmaraş gibi şehirlerden başvuru yapmak isterseniz, evraklarınızı Euroasia Global Visa Services’in size en yakın ofisi olan Gaziantep ofisine göndermenizi tavsiye ederiz. Yetkilimiz evraklarınızın kontrolünü sağladıktan sonra sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzu gerçekleştirecektir. Yetkilimizle iletişime geçmek ve bilgi almak için help@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Gine Vize Başvuru Formu

Gine vize işlemlerinin ilk ve en önemli aşaması Gine Vize Başvuru Formu’nun doldurulmasıdır. Vize Başvuru Formu İngilizce ve Türkçe olarak büyük harflerle doldurulmalıdır. Vize başvuru formunda adınız, soyadınız, doğum tarihiniz, mesleğinizle ilgili kişiler bilgilerin yanı sıra, çalıştığınız şirketin adı, adresi, iletişim numaraları, seyahat amacınız, seyahat tarihleriniz, Gine’de kalacağınız adres, uçak rezervasyon numaranız gibi bilgiler sorulmaktadır.

 Bu form, vize yetkililerinin başvuru sahibiyle ilgili bilgi sahibi olmasını sağladığı için bilgilerin eksiksiz ve doğru olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca vize yetkilileri formda beyan ettiğiniz bilgileri belgelerle desteklemenizi isteyeceğinden yanlış beyanlarda bulunmaktan kaçınınız. Aksi takdirde vize işlemleriniz uzun sürebileceği gibi vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Gine Vize Başvuru Formu İçin Linki Tıklayınız. 

Gine Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gine vize işlemleri ortalama 8 - 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak Gine Büyükelçiliği resmi tatillerde hizmet vermediğinden başvurunuz tatil günlerine denk gelirse sonuçlanması uzun sürebilir. Vize yetkilisi başvurunuzu değerlendirme aşamasındayken ek evrak talep ederse ve Gine Büyükelçiliği’nde yoğunluk varsa da vize işlemleriniz uzayabilir.  Gine vizenizin seyahat tarihinizden önce elinizde olmasını istiyorsanız en az 20  gün önceden Gine Büyükelçiliği’ne başvurunuzu gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Gine Vize Ücreti 2023

Gine vize başvuru işlemlerinin tamamlanabilmesi için vize ücretinin ödenmesi ve dekontun başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. Gine vize ücreti seyahat süresi, vize giriş sayısı ve vize türüne göre değişmektedir. Tek girişli 1 aylık turistik vize ile çok girişli 1 yıllık turistik vize ücretleri birbirinden farklıdır. Durumunuza uygun vize ücreti ile ilgili güncel bilgi almak isterseniz help@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimizle iletişime geçebilirsiniz. Eğer Euroasia Global Visa Services ofislerimizden danışmanlık alırsanız yetkilimiz size Gine vize ücretiyle ilgili bir bilgilendirme maili gönderecektir. Burada belirtilen toplam tutar, vize ücretiniz, konsolosluk harcınız ve bizim hizmet bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretini Euro olarak dilerseniz ofisimize şahsen bırakabilir dilerseniz de yetkilimizin size vereceği banka hesap numarasına havale yapabilirsiniz. Yetkilimiz vize ücretinizi ödeyip dekontunuzu başvuru dosyanıza ekleyecektir.

Gine Vizesi Reddi

Gine vize başvurularında karar merci Ankara Büyükelçiliği’dir. Vize yetkililerinin vizenizi reddetme hakkı bulunmaktadır ve gerekçeleriyle ilgili açıklama yapma zorunlulukları yoktur. Ancak Gine vize başvurularının reddedilmesinin birkaç nedeni olabilir. Örneğin; vize yetkilisi evraklarınızda eksiklik ve hata bulmuş olabilir. Bankada gösterdiğiniz para miktarının seyahat masraflarınızı karşılamaya yetmeyeceği düşünülebilir. Yetkili, Gine vizenizin süresi bittiğinde ülkenize geri dönmeyeceğinize kanaat getirmiş olabilir. Bu ve benzeri nedenlerle Gine vizeniz reddedildiğinde itiraz etme hakkınız vardır. Başvuru dosyanızdaki eksiklikleri tamamladıktan sonra yeni başvuru yapabiliriz. Ancak bu süre biraz uzun sürebilir. Bu yüzden başvurunuz sırasında problemlerle karşılaşmamanız ve red alma gerekçelerini en aza indirmeniz için Gine vizesine başvuru öncesi danışmanlık almanızı öneririz. Bu nokta da Euroaasia Global Visa Services yetkililerinin size her türlü desteği vermeye hazır olduğunu bilmenizi isteriz. Her türlü sorunuz için help@eagvs.com adresimizden yetkilimizle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

UYARILAR

 • Gine vize başvurunuz sırasında Vize Talep Dilekçesi’nde sizin adınıza işlemlerinizi yürütecek olan kişinin kişisel bilgilerini mutlaka beyan ediniz.
 • Gine vize işlemlerinde kullanacağınız pasaportun 10 yıldan eski, yırtık ve yıpranmış olmamasına özen gösteriniz. Ayrıca pasaportunuzda Gine vizenizin basılabilmesi için en az 2 boş sayfanın olduğundan emin olunuz. Aksi takdirde vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.
 • Gine seyahatinize çıkmadan önce kızamık, kızılcık, tifo gibi rutin aşılarınızın tam olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca seyahatinizden en az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırmalısınız. Gine’ye giriş yaparken sınır görevlileri aşı kartınızı kontrol edeceğinden seyahatiniz süresince aşı kartlarınızı yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Gine Büyükelçiliği, vize başvuru işlemlerinizi onaylamış olsa bile, Gine’ye girişiniz ülkede bulunan sınır görevlilerinin sorumluluğundadır.  Sınır görevlisi uygun görmezse Gine’ye giriş yapmanıza izin vermeyebilir.

Gine ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

BASE_URL = '';