x
 • 10 Yıllık Bilgi, Tecrübe, Uzmanlık.

  10 Yıllık Bilgi, Tecrübe, Uzmanlık.

  Vize sektörünün öncü kuruluşu Euroasia Global Visa Services ile başvurular daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde tamamlanır. Deneyimli uzman kadromuz ile her zaman hizmetinizdeyiz.

  Devamı
 • Eve servis, kurye hizmeti, pür rahatlık!

  Eve servis, kurye hizmeti, pür rahatlık!

  Kapınızdayız! Euroasia Global Visa Services ile vize işlemlerinizi yerinizden kalkmadan tamamlayın. Evraklarınızı evinizden alıp vizeli pasaportunuzu evinize teslim edelim.

  Devamı
 • Sınırsızsınız. 7 Kıta, 117 Ülke.

  Sınırsızsınız. 7 Kıta, 117 Ülke.

  Euroasia Global Visa Services ile tüm dünya ülkeleri için yapacağınız vize başvurularını başlatmak yalnızca telefonunuz kadar uzağınızda.

  Devamı
 • Yüksek kalite hizmet anlayışı, VIP Servisler.

  Yüksek kalite hizmet anlayışı, VIP Servisler.

  Değerlisiniz. Euroasia Global Visa Services ile en özel başvuru hizmetlerinden yararlanın.

  Devamı
 • Dubai Vizeniz 24 Saat İçerisinde Hazır!

  Dubai Vizeniz 24 Saat İçerisinde Hazır!

  Dubai VIP vize ayrıcalığından faydalanın! Vizenizi tek evrakla alın. VIP vize başvurularının takibi öncelikli olarak sağlanılarak maksimum 24 saat içinde sonuçlandırılır. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

  Devamı

Ermenistan Vizesi

Değerli ziyaretçimiz Euroasia Global Visa Services şirketimizce hazırlanan, Ermenistan Vizesi hakkında 2023 yılı güncel bilgilerin bulunduğu sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın içeriğinde Ermenistan vize istiyor mu? Ermenistan vize ücreti ne kadar? Ermenistan kapıda vize uygulaması var mı? Ermenistan vizesi için pasaport gerekli mi? Hangi belgeler gerekir? Yeşil pasaport sahipleri Ermenistan vizesi alabilir mi? Gibi soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Ermenistan vizesi için telefonla bilgi almak için +90 (212) 963 26 13 numarasını arayabilir, dilerseniz evize@eagvs.com adresine mail atabilir ya da en yakın şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sınır ülkelerimizden birisi olmasına rağmen aktif bir sınır kapımızın bulunmadığı Ermenistan’a yolculular aktarmasız havayolu ile ya da Gürcistan üzerinden kara yolu ile yapılabilmektedir. Tarihsel, kültürel ve politik uyuşmazlıklar nedeniyle ülkemizde bir dış temsilciliği de bulunmayan Ermenistan’ın başkenti Erivan’dır. Dileyen yolcularımız Ermenistan hakkında çok sayıda bilgiyi barındıran aşağıda paylaştığımız videoyu izleyerek bilgi edinebilirler.

Ermenistan Vize İstiyor mu?

Ermenistan’a giriş yapmak isteyen Türk vatandaşlarının vize almaları gerekir. Bordo pasaport sahipleri Ermenistan E-Vizesi alarak yolculuk yapabilirler fakat resmi pasaport sahiplerinin akreditasyon sahibi başka ülke konsoloslukları aracılığı ile vizeye başvurmaları gerekir. Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşı yolcularımız şirketimiz aracılığı ile ihtiyaç duyulan Ermenistan vizesini alabilecekleri gibi aşağıda sıralanmış olan ülke vatandaşları da kurumuz aracılığı ile vizelerini alabilirler.

Ermenistan online vize alabilecek ülkeler,Antigua ve Barbuda, Mikronezya Federal Devletleri, Barbados, Belize, Bhutan, Bolivya, Bosna Hersek, Brunei, Kamboçya, Kanada, Şili, Çin, Kolombiya, Kosta Rika, Papua Yeni Gine, Paraguay, Küba, Dominika, Dominik Cumhuriyeti, Doğu Timor, Ekvator, El Salvador, Fiji, Grenada, Guatemala, Bahamalar, Bahreyn, Guyana, Haiti, Honduras, Hindistan, Endonezya, İsrail, Jamaika, Jordan, Kiribati, Kuzey Kore, Kuveyt, Laos, Lübnan, Malezya, Maldivler, Marshall Adaları, Meksika, Moğolistan, Myanmar, Nauru, Nikaragua, Kuzey Makedonya, Saint Lucia, Umman, Palau, Panama, Peru, Filipinler, Saint Kitts ve Nevis, Saint Vincent ve Grenadinler, Sırbistan, Solomon Adaları, Güney Afrika, Surinam, Tayvan, Tayland, Tonga, Trinidad ve Tobago, Türkmenistan, Tuvalu, Vanuatu, Venezuela.

Ermenistan Kapıda Vize

Ermenistan vizesi umuma mahsus pasaport sahipleri için Erivan Zvartnots Uluslararası Havalimanında da alınabilir. Ermenistan online vize alamayan yolcuların yoğunluk ile karşılaştığı havaalanı vize ofisi aracılığı ile form doldurulmasının ardından vize ücretini yatırıp vize başvurusunda bulunabilir, olumlu yanıt almanız halinde Ermenistan’a giriş yapabilirsiniz.

Ermenistan E-Vizesi Nasıl Alınır?

Kurumumuz aracılığı ile Ermenistan vizesi almak toplamda 3 adımda oluşan, basitleştirilmiş bir süreçtir. Seyahat gerekçenizin belirlenmesinin ardından gerekli belgeleri evize@eagvs.com mail adresimize göndererek ilk iki aşama tamamlanabilir. Ermenistan vize ücretinin ödenmesinin ardından tamamlanan başvuru kısa süre sonuçlanır ve mail adresine PDF formatında iletilir. 

Ermenistan online vize çeşitleri seyahat amacına göre çeşitlenir. Başvuru imkanı bulunan vize çeşitleri şunlardır:

21 günlük tek girişli ya da 120 günlük tek girişli olarak ili farkı alternatife sahip olan Ermenistan vizesi için hazırlanması gereken belgeler oldukça basittir.

Ermenistan vizesi almak için gereken belgeler güncel bir Pasaport ve arka fonu beyaz bir Fotoğraftan ibarettir. Seyahat tarihinizden itibaren 3 aylık süreye sahip olan pasaportunuzun resminizi içeren kısmının görüntüsü ile birlikte, beyaz fonu fotoğrafınızın taratılmış görüntülerini evize@eagvs.com adresine mail atmanız evrak olarak yeterlidir.

Klasik vizelerde genellikle talep edilen mesleki belgeler, banka hesap özeti, seyahat sigortası, ssk dökümü gibi belgeler Ermenistan vizesi için gerekmez.

Ermenistan Vize Ücreti

Ermenistan vize ücreti seçtiğiniz süreye göre farklılık gösterir. 21 günlük tek girişli Ermenistan vizesinin ücreti 30 USD iken, 120 Günlük tek girişli Ermenistan vizesinin ücreti 50 USD’dir. Bu ücrete vize başvuru harcı ve danışmanlık bedelimizdir dahil, KDV Hariçtir.

Ermenistan vize ücretini dilerseniz online olarak kredi kartınızı kullanarak ödeyebilir, dilerseniz banka hesaplarımıza transfer edebilir, dilerseniz ise ofislerimizi ziyaret ederek elden gerçekleştirebilirsiniz.

Ermenistan Vizesi Sonuçlanma Süresi

Yazımızın öncesinde bahsettiğimiz gibi Türkiye’de Ermenistan Konsolosluğu bulunmadığından tüm süreçler elektronik ortamda ilerler. Online olarak başvuruların iletilebilir olması Ermenistan vizesinin çıkış süresini de etkiler. İstisnai durumları haricinde başvurusu tamamlanan Ermenistan vizeleri 1-3 iş günü arasında sonuçlanır. Mail ortamında uzmanlarımıza ulaşan vizeniz PDF formatında yolcularımıza iletilir. Ekspres başvuru ya da hızlandırma seçeneği söz konusu olmadığından Ermenistan’a seyahat edecek yolcularımızın vize başvurularını, yolculuklarından 1 hafta öncesinde tamamlanmalarını öneriyoruz.

Yeşil Pasaport Sahipleri İçin Ermenistan Vizesi

Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları yapılan anlaşmalar uyarınca birçok ülkeye vizesiz seyahat avantajına sahip durumundayken, Ermenistan söz konusu olduğunda handikaplı duruma düşmektedirler. Ermenistan makamları yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarına ne elektronik ortamda ne de havaalanında vize vermemektedirler. Ermenistan dış işleri bakanlığınca onaylı bir davetiye ile yeşil pasaport sahiplerinin havaalanında vize alabilecekleri söylense de pratikte uygulaması çok sayıda sorun ve riski beraberinde taşımaktadır.

Bu sebeple yeşil pasaport sahiplerinin Ermenistan konsoloslukları aracılığı ile klasik vizeye başvurarak pasaportlarına vize uygulatmaları gerekir. Bu konuda en çok tercih edilen temsilcilik Gürcistan’daki Tiflis Ermenistan Konsolosluğu’dur. Öncelikle Gürcistan’a giderek Tiflis’teki konsolosluğa Ermenistan vizesi için başvuru yapan yeşil pasaport sahipleri, bu kurumdan aldıkları vize ile Ermenistan seyahatlerini gerçekleştirmektedirler.

Ermenistan’a seyahat etmek isteyen yeşil pasaport sahipleri için bir diğer seçenek ise ikinci pasaport başvurusunda bulunup, ek bir bordo pasaport edinmektir. Yolcumuz bordo pasaport edindikten sonra Ermenistan Vizesi için başvuruda bulunarak vize edinebilir ve Ermenistan’a giriş sağlayabilir. Her Türk vatandaşı aynı anda iki pasaport sahibi olabildiğinden, bu seçeneği tercih eden yolcularımızın Yeşil pasaportlarını iade etmesi ya da imha etmesi de gerekmez. Benzer uygulama ve seçenekler diğer resmi pasaportlarımız olan Diplomatik (Siyah) ve hizmet (Gri) pasaport sahiplerimiz için de geçerlidir.

Sizin için derlediğimiz bu yazımızda Ermenistan vizesine dair en çok merak edilen soruların yanıtlarını vermeye çalıştık. Aklınıza takılan farklı soruları iletmek, destek almak ya da Ermenistan Vize başvurusunda bulunmak için +90 (212) 963 26 13 numaralı telefondan merkez ofisimize ulaşabilir, evize@eagvs.com mail adresine yazabilir ya da şubelerimize ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

Ermenistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Yeşil Pasaporta Ermenistan Vizesi
S. Solmaz 23/06/20, 19:50 Cevabı Görüntüle
Merhaba, babam askeriyeden emekli. Onun üzerinden ben de pasaporta başvurdum ve yeşil pasaport verdiler. Şimdi bu pasaportu kullanarak birkaç ülkeye yolculuk yapmak istiyorum. Ermenistan da gideceğim ülkeler arasında. Yeşil pasaportum olduğu için pek çok ülkeye vizesiz gideceğimi okuyorum. Ermenistan için bu durum nedir? Yeşil pasaporta Ermenistan vizesi gerekiyor mu yoksa vizesiz gidebilir miyim?
Ermenistan E-vize
S. Nurlu 23/06/20, 19:41 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, Önümüzdeki aylarda Ermenistan’a bir arkadaşımı ziyaret etmeye gitmek istiyorum. Vize işlemleri için biraz araştırma yaptım ve e-vize alındığını okudum. Daha önce böyle bir şey duymadığım için bilgi doğru diye emin olmak istiyorum. E-vize denilenler tam olarak nedir ve normal vizeye göre bir farklılığı ya da dezavantajı var mı?
Ben Muğla’da yaşıyorum. Daha önce Schengen vizesine başvurmak için Ankara’ya gitmiş parmak izi vermiştim. Bu vize için de yine Ankara’ya gitmem gerekecek mi? Bir de Schengen başvurum ret olmuştu, bu bir sorun tescil eder mi? Siz öneriyor ya da bu vizeyi alıyor musunuz? Kısaca Ermenistan E-vize hakkında Bilgi verebilirseniz sevinirim.
Ermenistan Vize İstiyor Mu?
T. Acar 23/06/20, 19:32 Cevabı Görüntüle
Sayın yetkili ailemle birlikte öncelikle Gürcistan’a, ardından ise Ermenistan’a gitmek ve turistik amaçlarla gezmek istiyoruz. Eşim ve benim pasaportlarımız var ama çocuklarımız için henüz başvuruda bulunmadık. Çocuklarımızın birisi 9 diğeri ise 12 yaşında. Onların da pasaport başvurularını yapacağız. Pasaportlarımızla Gürcistan’a vizesi girebildiğimizi okuduk. Aynı imkan Ermenistan için de söz konusu mu yoksa Ermenistan Vize İstiyor Mu? Vize almamız gerekecekse çocuklarımıza vize alacak mıyız yoksa bizim pasaportlarımıza mı kayıt edilmesi gerekiyor. Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.
Ermenistan Kapıda Vize
S. Çelebi 23/06/20, 19:27 Cevabı Görüntüle
Merhabalar. Önümüzdeki ay Ermenistan’a gitmek istiyorum. Yanımda 2 arkadaşım daha olacak. Birlikte 10 günlük bir gezi planladık. Ben 1 yıllık pasaportumu yeni aldım, arkadaşlarım ise yeşil pasaport sahibi. Uçak ile yolculuk yapmayı planlıyoruz ama vize konusunda farklı bilgiler okuduk, kafamız karıştı. Ermenistan kapıda vize alınabiliyor mu yoksa öncesinden mi vize almamız gerekiyor ve kalacağımız süre açısından herhangi bir sorun yaşar mıyız?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';