x
Ermenistan

Vize İşlemleri

Ermenistan

Telefon/Faks

+90 (212) 963 26 13

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

evize@eagvs.com

Ermenistan Vizesi, İstanbul

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services İstanbul şubesi olarak hazırladığımız, Ermenistan vize başvurusu süreçleri hakkında bilgiler sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz. Bu yazımızda sizlere Ermenistan vizesi başvuru ücretleri, başvuru belgeleri gibi gerekli bilgileri derledik.

Aklınıza takılan diğer konular için bizlerle evize@eagvs.com e-posta adresimizden veya +90 (212) 963 26 13 telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Ermenistan Online Vizesi Nasıl Alınır? İstanbul

Ermenistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından sağlanan bir kolaylık sayesinde, Ermenistan’a yolculuk yapmak isteyen vatandaşlarımız için e-vize uygulaması sağlanmaktadır. E-vize, pasaporta yapıştırılan vizeler gibi geçerli bir vize türüdür. E-posta adresinize gönderilir ve Ermenistan’a giriş yaparken kullanılabilir. Bulunduğunuz şehir fark etmeden, İstanbul şubemiz aracılığıyla e-vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Online vize başvurularınızı Euroasia Global Services aracılığıyla yaptığınız takdirde, başvuru süreciniz boyunca başvuru dosyanızı çevrimiçi olarak takip edebilirsiniz. Ermenistan e-vize başvurusu gerekli belgeler hazırlandıktan sonra sisteme yüklenerek yapılır ve başvuru sonucunuz belirteceğiniz e-posta adresinize gönderilir.

Ermenistan Vizesi Kimler İçin Gereklidir? İstanbul

Umuma mahsus pasaport Hususi pasaport, Hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahibi vatandaşların tümü Ermenistan vizesi almak zorundadır. Ermenistan Cumhuriyeti, Türk vatandaşları için tüm pasaport tiplerinde vizeyi zorunlu kılmıştır. Türkiye’de bulunan diğer ülke vatandaşlarından bazıları da EAGVS İstanbul şubemiz aracılığıyla Türkiye üzerinden Ermenistan vizesi alabilirsiniz. Konsolosluk sayfasında detaylı bir şekilde belirtilen bu ülkelere ulaşabilirsiniz.

Ermenistan Vizesi Başvuru İşlemleri, İstanbul

Ermenistan vizesi, internet üzerinden alınabildiğinden, başvuru işlemleri oldukça basittir. EAGVS İstanbul şubesi olarak e-vize işlemlerinde turistik, ticari ve aile ziyareti kategorilerinde hizmet vermekteyiz. Ermenistan, 21 gün konaklamalı tek girişli ve 120 gün konaklamalı tek girişli vize vermektedir. 21 gün konaklamalı vize 90 gün içinde, 120 gün konaklamalı vizeyse 180 gün içinde kullanılabilir.

  • Seyahat kategorisinin belirlenmesi: Ermenistan e-vize başvurusu aile ziyareti, turistik ve ticari vize kategorilerinde verilmektedir. Başvurunuzu hazırlamaya başlamadan önce, bu kategorilerden size en uygun olanı uzmanlarımız eşliğinde belirlenmeli ve buna göre gerekli belgeler listelenmelidir.
  • Belgelerin Hazırlanması: Ermenistan e-vize başvurusu için gerekli belgeler uzmanlarımız tarafından listelenir ve bilginize sunulur. Hangi belgelerin gerekli olduğunu öğrendikten sonra bunları hazırlayarak şubemize ilettikten sonra (e-vize olduğundan gerekli belgeler taratılarak bilgisayara aktarılmalıdır) başvuru dosyanız yetkililerimiz tarafından incelenir.
  • Belgelerin Kontrolü: Yetkililerimize ilettiğiniz belgeler ve evraklar, başvurunuz esnasında oluşabilecek yanlışlıklar sebebiyle yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçebilmek amacıyla incelenir. Belgelerde yanlışlık veya eksiklik varsa bilgilendirilirsiniz ve gerekli düzeltmeler yapılarak sorunsuz bir başvuru dosyası hazırlanır.
  • Başvuru ücretinin ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınıp sisteme yüklenebilmesi için gerekli ücreti yetkililerimizden öğrendikten sonra ister şubemize gelerek ister havale veya EFT ile banka hesabımıza aktararak ödemeniz gerekir. Ödemeyi yaptıktan sonra başvurunuz sisteme yüklenir.
  • Başvuru Takibi ve Başvurunun Sonuçlanması: Başvuru dosyanız başvuru sistemine yüklendikten sonra, görevli merciler tarafından incelenmeye alınır. Bu süreçte EAGVS İstanbul şubesi yetkililerinden biri, başvuru dosyanızın durumunu devamlı olarak takip eder. Böylece başvuru dosyanız hakkında bilgi almak istediğinizde şubemizle iletişime geçerek dilediğiniz zaman başvuru dosyanızı takip edebilirsiniz. Başvuru dosyanız karara bağlandıktan sonra bilgilendirilirsiniz ve eğer başvuru onaylanmışsa vizeniz size e-posta yoluyla gönderilir.

Ermenistan Vizesi Başvuru Ücretleri, İstanbul

Ermenistan vizesi başvuru ücreti sizlere sağladığımız danışmanlık hizmeti, belge ve işlem ücretleri, konsolosluğun talep ettiği ücret gibi giderlerin tümünü kapsamaktadır. Vize başvuru ücreti, ülkede kalacağınız süreye (21 gün veya 120 gün) olarak değişiklik gösterir. Bu sebeple en doğru ve güncel bilgi için bizlerle iletişime geçiniz.

Ermenistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? İstanbul

Hangi bölgeden yapılırsa yapılsın internet üstünden başvurulması gerektiğinden Ermenistan vizesi için bölgelere bağlı yetkili konsolosluklar yoktur. Bundan dolayı da Ermenistan vize başvurusunda bulunan bireyler mülakata çağrılmaz. Dolayısıyla başvuru süresince şahsen bulunmanız gereken bir uygulama yoktur.

Ermenistan’a yapacağınız ziyaretler için alacağınız Ermenistan vizesi, seyahat tarihinden en fazla 60 gün öncesinden talep edilebilir. Ermenistan vizesi karara bağlanma süresi genellikle 3 iş günüdür. Bu süre kısalabileceği gibi bazı durumlarda da uzar. Belgelerde bir eksiklik veya yanlışlık olması, vize başvurusunun resmi tatil günlerine gelmesi gibi sebepler vize çıkış süresini uzatabilir.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle +90 (212) 963 26 13 numaralı telefonumuzdan veya evize@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ermenistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES