x
Ermenistan

Vize İşlemleri

Ermenistan

Ermenistan Ziyaret Vizesi

Ermenistan ziyaret vizesi, Ermenistan’da bulunan arkadaş, akraba, yakın aile bireyi gibi kişileri ziyaret ederken almanız gereken bir vize türüdür. Bu vize sayesinde, Ermenistan’a giriş yapabilir ve yanına gittiğiniz kişiyle birlikte konaklayabilirsiniz. Ziyaret vizesi, asla ikamet izniyle karıştırılmamalıdır. Ayrıca ek bilgi olarak sunmamız gereken bir diğer konu, bu vize kategorisine yalnızca Umuma mahsus pasaport sahibi T.C. vatandaşları başvuruda bulunabilir. Diğer pasaport sahiplerinin Ermenistan’a vize alma izni bulunmamaktadır. Diplomatik pasaport, hizmet pasaportu ve hususi pasaport kategorilerinin dahil olduğu bu durum, Ermenistan ticari, turistik ve ziyaret vizelerinin tümünde geçerlidir. Euroasia Global Visa Services olarak, umuma mahsus pasaport sahibi tüm Türkiye ve Türkiye’de bulunan bazı 3. Ülke vatandaşlarının vize alma işlemlerinde yardımcı olmaktayız. Sayfamızın ilerleyen kısımlarında, hangi ülke vatandaşlarının Türkiye üzerinden vize alabileceklerini sunduk.

Ermenistan Ziyaret Vizesi

Ermenistan ziyaret vizesi işlemlerinizi Türkiye’de bulunduğunuz her şehirden, ikamet adresinizden ayrılmadan gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın şubemizi ziyaret edebilir, dilerseniz +90 (212) 963 26 13 numaralı telefonumuzu arayabilir, dilerseniz de evize@eagvs.com adresine mail atabilirsiniz.

Ermenistan Ziyaret Vizesine Kimler Başvurabilir?

Ziyaret vizesi, Ermenistan’da bulunan aile bireyi ve yakınlarınızı görmek amacıyla seyahat edilirken alınan bir Ermenistan ülkesine giriş belgesidir. Bu belge, maalesef her tür pasaport sahibine verilmez. Özel tip pasaportlar, yani Diplomatik (kırmızı) pasaport, Hizmet (gri) pasaportu, Hususi (yeşil) pasaport sahipleri, vize başvurusunda bulunamaz ve dolayısıyla Ermenistan’a giriş sağlayamaz. Bunun dışında, Umuma mahsus pasaport sahibi (bordo pasaport) Türk vatandaşları ve ayrıyeten aşağıda sıralanmış yabancı ülke vatandaşları, Türkiye’den Ermenistan vizesi alabilirler.

Antigua ve Barbuda, Mikronezya Federal Devletleri, Barbados, Belize, Bhutan, Bolivya, Bosna Hersek, Bruney, Kamboçya, Kanada, Şili, Çin, Kolombiya, Kosta Rika, Papua Yeni Gine, Paraguay, Küba, Dominika, Dominik Cumhuriyeti, Doğu Timor, Ekvator, El Salvador, Fiji, Grenada, Guatemala, Bahamalar, Bahreyn, Guyana, Haiti, Honduras, Hindistan, Jordan, Kiribati, Kuzey Kore, Kuveyt, Laos, Lübnan, Malezya, Türkmenistan, Tuvalu, Vanuatu, Venezuela, Maldivler, Marshall Adaları, Endonezya, İsrail, Jamaika, Meksika, Moğolistan, Myanmar, Nauru, Nikaragua, Kuzey Makedonya, Saint Lucia, Umman, Palau, Panama, Peru, Filipinler, Saint Kits ve Nevis, Saint Vincent ve Grenadinler, Sırbistan, Solomon Adaları, Güney Afrika, Surinam, Tayvan, Tayland, Tonga, Trinidad ve Tobago vatandaşları EAGVS aracılığıyla Ermenistan ziyaret vizesi başvurusu yapabilirler.

Ermenistan Aile Ziyareti

Ermenistan Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

Ziyaret vizesi başvurusu yapmadan önce, öncelikle kaç günlük bir vize başvurusu yapmak istediğinizi kararlaştırmalısınız. Ermenistan vizeleri, 90 gün geçerli 21 gün konaklamalı ve 180 gün geçerli 120 gün konaklamalı olarak 2 şekilde, tek girişli olarak verilmektedir. Size uygun süreyi, danışmanımız eşliğinde belirledikten sonra, aşağıda belirtilmiş gerekli vize başvurusu evraklarını hazırlayarak ikinci aşamaya geçebilirsiniz.

  • Pasaport: Belirlemiş olduğunuz vize geçerlilik tarihi göz önünde bulundurularak, bu tarihlerin sonlanması itibariyle 6 ay daha geçerli olacak bordo pasaportun başvuru belgeleri arasına eklenebilmesi için sayfa görüntüleri alınmalıdır. 2.sayfanın taratılıp şubemize gönderilmesi yeterli olacaktır.
  • Fotoğraf: Biyometrik fotoğrafınız, güncel halinizi yansıtıyor olmalı ve beyaz fon üzerine çekilmelidir. Fotoğraf, bilgisayar ortamına aktarılmalı ve başvuru dosyasına eklenmek üzere şubemiz yetkilisine gönderilmelidir.

Bu aşamadan sonrası danışmanımız yetkisindedir. Dilerseniz, başvuru işlemlerinizin durumu hakkında sorgulamayı çevrimiçi olarak e-vize sisteminden yapabileceğiniz gibi, şubemizi arayarak da öğrenebilirsiniz. Ermenistan ticari vizesi başvurusu şayet onaylanırsa, e-vize e-posta adresinize gönderilecektir. Böylece Euroasia Global Visa Services aracılığıyla yaptığınız vize başvurusunu, şahsen bulunma gereksinimi duymadan, hızlı, pratik ve kolay şekilde gerçekleştirmiş olursunuz.

Ermenistan Aile Ziyareti Vizesi

Ermenistan Ticari Vize Ne Kadar?

İki adet geçerlilik süresi kategorisi olan Ermenistan ticari vizesi ücreti, bu kategorilerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Vize başvuru için konsolosluk ücreti, vize belgelerinin hazırlığı, süreç boyunca bilgi paylaşımı, başvurular esnasında tüm işlemlerin adınıza yürütülmesi işlemleri, EAGVS ayrıcalığıyla tek bir tutar altında toplanmıştır. Bu tutar, başvurduğunuz vize tipine göre değişir. En doğru ve güncel fiyat bilgisini 0 (212) 963 28 10 numaramızdan alabilirsiniz. En yakın şubemizi öğrenerek, şube yetkilisine ulaşabilir ve fiyat bilgisi alabilirsiniz. Ticari Ermenistan vizesi için tüm hizmetleri kapsayacak ücret 2 vize türüne göre 2 şekildedir. Tek girişli 21 gün konaklama hakkı tanıyan ve 90 gün geçerli Ermenistan Ziyaret Vizesi 30 USD +KDV ve tek girişli 120 gün kalış hakkı sağlayan 6 ay geçerli vizeyse 50 USD +KDV’dir.

Ermenistan Ticari Vize Onay Süresi

Başvuru için hazırlanma süreci sorunsuzca tamamlandıktan sonra onaylanmak için e-vize sistemine yüklenen ticari vize başvurusu 3 iş günü sonunda sonuçlanır. Bu süre, herhangi bir sıkıntı yaşanmaması halinde belirtilen süredir. Pasaport tarihlerinin kontrol edilmemesi, fotoğrafın biyometrik kritere uymaması, evrakların eksik teslim edilmesi gibi durumlarda başvuru sonuçlanma süresi uzar ve çoğu zaman reddedilir. Ayrıca vize başvurusu yapmadan önce resmi tatillerin gözden geçirilmesi de önemlidir. Kurumun kapalı olacağı ya da resmi tatillere gelen günlerde başvurular incelenmeyeceğinden, sonuç daha geç alınacaktır.

Vize başvurunuzu EAGVS avantajlarıyla yapmak, Ermenistan ticari vizesi başvurusunu hızlıca tamamlamak için evize@eagvs.com adresine e-posta gönderebilir, +90 (212) 963 26 13 numaramızı arayabilir ya da şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ermenistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES