x
Ermenistan

Vize İşlemleri

Ermenistan

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (212) 963 26 13

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

evize@eagvs.com

Ermenistan Vize İşlemleri, Edirne

Değerli ziyaretçilerimiz, Ermenistan vizesi başvuruları hakkında merak edilen soruları yanıtladığımız Euroasia Global Visa Services Edirne şubesi sayfamıza hoş geldiniz. Yazımızın devamında Ermenistan online vizesi nedir, nasıl alınır, Ermenistan vizesi başvuru ücretleri nelerdir, başvuruda bulunmak için takip edilecek adımlar nelerdir gibi birçok sorunuza cevap bulabileceksiniz.

Detaylı bilgi almak için evize@eagvs.com e-posta adresinden veya +90 (212) 963 26 13 telefon numaramızdan şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Ermenistan Online Vizesi Nasıl Alınır? Edirne

Ermenistan Cumhuriyeti, e-vize adı verilen bir uygulamayla, vize almak isteyen vatandaşların işini kolaylaştırmıştır. E-vize, internet aracılığıyla başvuru yapılan ve pasaporta basılan vizelerden farksız bir vize türüdür. Vize başvurusu internet üzerinden yapıldığı gibi, vize de e-posta yoluyla sahibine gönderilir. E-vize başvurusu aile ziyareti, turistik ve ticari vize kategorilerinde yapılabilir. Ermenistan vizesine başvuru yapılırken hazırlanan evraklar, tarayıcı kullanılarak bilgisayara aktarılır ve başvuru dosyası olarak derlenir. Bilgisayar üzerinde hazırlanan vize başvuru dosyası, Ermenistan e-vize başvuru sistemine yüklenir ve bu sistem üzerinden değerlendirilir.

Ermenistan Vizesi Kimler İçin Gereklidir? Edirne

Ermenistan’a gitmek isteyen yabancı uyruklu kişiler, e-vize uygulaması sayesinde Türkiye üzerinden vize başvurusu yapabilirler. Vize başvurusunu Türkiye’den gerçekleştirebilecek ülkelere konsolosluk sayfası üzerinden veya şubemizle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Türkiye vatandaşları için Umuma Mahsus, Hizmet, Hususi ve Diplomatik pasaport sahibi kişilerin tümü Ermenistan vizesi almak zorundadır. Aksi takdirde Ermenistan’a giriş yapmak mümkün değildir.

Ermenistan Vizesi Başvuru İşlemleri, Edirne

Ermenistan e-vize uygulaması sunmaktadır dolayısıyla başvuru işlemlerini kolaylaştırmakla birlikte, başvuru sürecini hızlandırır. Ermenistan, vize başvurusunda yapacak kişilere 21 günlük tek girişli ve 120 günlük tek girişli vize tipi seçeneklerini sunar. E-vize uygulaması ile aile ziyareti, turistik ve ticari vize kategorilerinde vize alabilirsiniz.

  • Seyahat kategorisinin belirlenmesi: Uzmanlarımız sizden aldığı bilgiler ışığında size en uygun vize kategorisini belirler. Bu sayede gerekli olan vize başvuru belgeleri belirlenebilir ve fazladan evrakla uğraşmanıza gerek kalmaz.
  • Belgelerin Hazırlanması: Kategoriniz belirlendikten sonra, belirlenen kategoriye ilişkin belgeler uzmanlarımız tarafından bilginize sunulur. Bu belgeleri hazırladıktan sonra tarayıcı ile bilgisayara aktarmanız istenir. Bu işlemi ofisimizde gerçekleştirebiliriz. Hazırlanan belgeler uzmanlarımızın kontrolüne sunulur.
  • Belgelerin Kontrolü: Sizler tarafından hazırlanan belgeler, hatalı veya eksik olmaması için bir de uzmanlarımız tarafından kontrol edilir. Bu kontrolün amacı, konsolosluğa sunulan başvurunun yanlış olması halinde yaşanacak vakit kaybının önüne geçmektir.
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunun konsolosluk onay sistemine yüklenmesi ve değerlendirilmeye alınması için öncelikle başvuru ücreti ödenmelidir. Ermenistan vizesi başvuru ücretini isterseniz banka hesap numaramıza yatırarak, isterseniz şubemizi ziyaret ederek ödeyebilirsiniz. Başvuru ücreti ödenmemiş vize başvuruları, konsolosluk sistemine yüklenmez.
  • Başvuru Takibi ve Başvurunun Sonuçlanması: Başvuru ücretini ödediğiniz takdirde, Ermenistan vizesi başvurunuz konsolosluk değerlendirilmesine alınması için sisteme yüklenir. Başvuru dosyanızın durumunu devamlı olarak takip eden yetkilimiz, süreç boyunca sizi bilgilendirir. Başvurunuz onaylandığında Ermenistan vizeniz e-posta olarak size gönderilir.

Ermenistan Vizesi Başvuru Ücretleri, Edirne

Ermenistan vizesinin başvuru ücreti kişiye bağlı faktörler sebebiyle değişiklik gösterir. Ülkede geçirilecek süre, başvuru sahibinin seyahat amacı ve istenen vize geçerlilik süresi, vize başvuru ücretini etkiler. En doğru fiyat bilgisi için EAGVS Edirne şubesiyle iletişime geçiniz. EAGVS Edirne farkıyla vize başvurusu ücreti, danışmanlık bedeli, konsolosluk harcı, belge masrafları ve işlem ücretleri gibi tüm giderleri tek seferde ödeyebilirsiniz. Şubemizden öğreneceğiniz fiyat, belirtilen giderlerin tümünü kapsamaktadır.

Ermenistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? Edirne

Ermenistan e-vize uygulamasıyla vize verdiğinden dolayı başvuru sahiplerinin konsolosluğa çağırılması mümkün değildir. Başvuru mülakatına çağrılmayacağınız ve bunun dışında da şahsen bulunmanız gereken durumlar gerçekleşmeyeceğinden ötürü Ermenistan vizesi başvuru süreci boyunca bireysel olarak gerçekleştirmeniz gereken bir uygulama bulunmaz.

Başvuru yaptığınız tarih resmi tatil günlerine denk gelmiyorsa, başvuru belgelerinizde hata veya eksik yoksa, başvuru yapılan tarihte konsoloslukta aşırı bir yoğunluk yoksa EAGVS Edirne aracılığıyla yaptığınız Ermenistan vizesi başvuruları 3 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle +90 (212) 963 26 13 numaralı telefonumuzdan veya evize@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Ermenistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES