x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

Türkmenistan Vatandaşlarına Dubai Vizesi

A. Enejan 07/10/19, 13:07
Merhaba aslen Türkmenistan vatandaşıyım uzun zamandır Türkiye’de ikamet ediyorum Türkiye’de oturma iznim var daha önce Türkiye’de bulunduğum süre zarfında hiç yurt dışı seyahati yapmadım fakat son zamanlarda Dubai’ye gitmek istiyorum Türkmenistan vatandaşlarına Dubai vizesi alırken Türkiye’de yaşadığım süre zarfında herhangi bir sorun çıkar mı, Vize başvurusu yaparsam kaç günde sonuç alırım?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba;

Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşların vize başvurusunu gerçekleştirecek olan kişilerin en az 6 ay geçerli ikamet belgelerini sunması gerekir. Böylelikle Türkmenistan vatandaşlarına Dubai vizesi için Türkiye ikamet izni ile birlikte vize başvurusu gerçekleştirebilir. Yalnız Türkmenistan vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına kıyasla Dubai Vize başvurusunun ret alarak olumsuz sonuçlanma oranı yüksektir.Tek girişli Dubai vizesi başvuru sahiplerine Dubai’de 60 gün içinde 28 gün kalış izni sunulmaktadır.

Sizler için sunulan bu konaklama süresi herhangi olumsuz bir durumla karşı karşıya gelerek aşıldığında  kişi için cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Böyle bir durumda bir sonraki Dubai vize başvurularında maddi manevi yaptırımlarla karşı karşıya gelme ihtimali bulunmaktadır. Dubai seyahatinizde böyle bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız yolculuğunuzun devamında konaklama günlerinizi belirttiğiniz günler içerisinde gerçekleştirmenizi öneririz. Dubai’ye seyahat etmek isteyen Türkiye’de ikamet eden ve oturma iznine sahip olan Türkmenistan vatandaşları vize başvuruları online sistem kabul ettiği andan itibaren bilgiler, Dubai Konsolosluğu tarafından inceleme altına alınır ve vize başvuru süreciniz 72 saat içerisinde neticeye varmış olur. Başvuru süreciniz boyunca herhangi bir aksaklık durumunda vize başvuru süreciniz uzayabilir. Başvurunuzu 5-7 gün öncesinden yapmanızı tavsiye ederiz.

Türkmenistan vatandaşlarına Dubai vizesi başvuru ve bilgi için bize +90 (212) 963 39 80 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz. 

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';