x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

Özbekistan Vatandaşlarına Dubai Vizesi

G. Uçar 07/10/19, 13:37
İyi günler sayfanıza yöneltmek istediğim bazı sorularım var öncelikle Türkiye’de yaşayan bir Özbek vatandaşıyım burda yaklaşık 5 senedir öğrenciyim daha önce Türkiye’den bazı Avrupa ülkelerine seyahat yaptım fakat bu sefer Dubai’ye bir arkadaş grubuyla gitmek istiyorum Türkiye’de öğrenim gören Özbekistan vatandaşlarına Dubai vizesi gereklimi? Türkiye’den Dubai’ye giderken herhangi bir sorunla karşılaşma gibi bir durum var mı? Bu konular hakkında bilgi edinme şansım varsa çok memnun olurum.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba;

Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşların vize başvurusunu yapacak  olan kişilerin en az 6 ay geçerli ikamet belgeleri ellerinde bulundurmaları gereklidir. Bu belgelerini kullanarak Özbekistan vatandaşları için Dubai vizesi  için Türkiye ikamet izni ile birlikte vize başvuru işlemini dilediği gibi istekleriniz doğrultusunda gerçekleştirebilir. Fakat Türkmenistan vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına nazaran Dubai Vize başvurusundan ret kararı alarak olumsuz sonuçlanma oranı T.C. vatandaşlarına nazaran daha yüksektir. Bazı durumlarda Dubai İkamet ve Yabancılar Genel Müdürlüğü yabancı vatandaşlardan 274 USD ek teminat bedeli talep eder. Yabancılar Genel Müdürlüğü'nün böyle bir talebi olduğunda başvuru sahibine iletmekteyiz. 

Tek girişli Dubai vizesi başvuru sahiplerine Dubai’de 60 gün içinde 28 gün kalış izni sunulmakta. Olumsuz bir durumla karşılaşıldığı zaman seyahat süreniz ve konaklama süreniz aşıldığında kişilere cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Böyle olumsuz bir durumda bir sonraki Dubai vize başvurularında maddi manevi yaptırımlarla karşı karşıya gelme ihtimali bulunmaktadır. Dubai seyahatinizde böyle bir problem ile karşılaşmak istemiyorsanız yolculuğunuzun süresi boyunca  konaklama günlerinizi belirtmiş olduğunuz süre çerçevesinde gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Yukarıda belirtilen hususlar dikkate alındığında herhangi bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz minimum seviyeye iner.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES