x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

Dubai Vize Süresi

D. Sapan 26/08/19, 15:08
Merhaba, Dubai vize süresi ile ilgili bazı sorularım var, yanıtlarsanız sevinirim. Dubai’ye turist olarak gitmek istiyorum ama bu konuda vize süresiyle ilgili biraz kafam karıştı. Dubai vizesi aldıktan sonra en geç ne zaman gidebilirim ve aldığım vizeyle ne kadar Dubai’de kalabilirim. Biraz baktım ama birçok farklı süre var. Turist vizesinin kullanım süresi hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi
Merhaba, Dubai vize süresi ülkede ne kadar kalmak istediğinize ve tekrar ülkeye giriş yapma durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Türkiye Cumhuriyeti ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin yapmış olduğu son anlaşmalar doğrultusunda gri (hizmet) pasaportu, yeşil (hususi) pasaport, siyah (diplomatik) pasaport, kırmızı (geçici) pasaport sahibi olan kişiler Dubai’de 180 boyunca 90 günü aşmayacak şekilde kalma hakkına sahiptir. Bordo (umumi) pasaport sahibi olan kişilerse Dubai’ye seyahat etmeden önce vize başvurusu yapmak zorundadır. Dubai vize işlemleri sonuçlanıp vize alındıktan sonra 58 günlük kullanım süresi bulunmaktadır. Bu süre içerisinde vize kullanılmazsa geçerliliğini yitirir. Dubai vize başvuru işleminin seyahatten en fazla 1 ay en az 1 hafta öncesinde yapılması önerilir. Dubai seyahatinizin süresine bağlı olarak şu vize türlerinden birine başvurabilirsiniz:
 
30 günlük tek girişli kısa süreli turistik vize: Bu vize ile ülkede en fazla 28 gün kalabilirsiniz ve Dubai’de bulunduğunuz süre boyunca vizenizi uzatamazsınız. Kalış süreniz vize süresini aşarsa 3000 dolar cezası bulunuyor.
90 günlük tek girişli uzun süreli turistik vize: Bu vizeyi alan kişiler ülkede 90 günü aşmayacak şekilde konaklayabilir ve süre aşımı yapmadan ülkeden ayrılmaları gerekir. Bu süreyi aşan kişiler için cezai işlem uygulanır.
Aynı şekilde bu vizelerin çoklu giriş hakkı tanıyanları da mevcuttur. 
30 günlük çok girişli kısa süreli vize: Bu vizeyle 28 günlük konaklama hakkına sahip olursunuz ve ülkeye birden fazla giriş hakkı elde edersiniz.
90 günlük uzun süreli çok girişli vize: Bu vize türü size 90 gün boyunca Dubai’de konaklama hakkının yanı sıra ülkeye bir seferden fazla giriş çıkış hakkı verir.
48 saatlik vize: Transit geçişler için kullanılan bu vize ülkede 48 saat konaklama hakkı verir.
96 saatlik vize: Bu vize ülkede 96 saat konaklama hakkı verir. 
Dubai’de bulunduğunuz süre boyunca Dubai vize süresi uzatma hakkınız bulunmaz ve vize süresini aştığınızda 3000 dolar olan cezayı ödemeniz gerekir.
 
Saygılarımızla, 
Evrim
A. Karaca 07/10/19, 14:57

Öncelikle iyi günler dilerim vize alma konusunda sizlere danışmak istediğim konular var.Daha önce bir arkadaşım sayfanız aracılığı ile başvuru yapmış çok memnun kalmış o yüzden sizlere danışmak istedim. Ben Dubai seyahati için vize başvurusu yapıcam fakat bazı konularda tedirginim. Dubai vize süresi ne kadar, benim yaklaşık 1 ay Dubai’de kalmam gerekli ve alacağım vize süreleri hakkında hiçbir fikrim yok açıklarsanız çok memnun kalırım. Dubai’de hangi çeşit vize alırsam 30 gün konaklama hakkına sahip olurum ?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 07/10/19, 14:59

Merhaba;

Öncelikle Dubai için vize başvurularınızı online olarak yapabilirsiniz. Bizlere sormuş olduğunuz Dubai vize süresi hakkında bilgilendirmede bulunacak olursak, 5 çeşit vize başvuru seçenekleri vardır. .Dubai vizeniz çıktığı günden itibaren 60 gün içerisinde 28 gün geçerlilik hakkı tanır. İlk olarak 48 saatlik transit vize tek girişli bir vize türüdür96 saatlik vize de tek girişli vize grubunda yer alır. Vize başvuru işleminiz onaylandıktan sonra 30 gün içerisinde kullanılabilir. Dubai’ye ilk giriş yapıldığı gün ile birlikte toplam 96 gün ülkede kalınabilir. 90 günlük çok girişli vize türüdür. Duba için yapmış olduğunuz vize başvurunuz sonuçlandığı günden itibaren 58 gün boyunca geçerlidir. Bir diğer vize tipimiz 90 günlük tek girişli vize dir. BAE’ e sadece 1 sefer giriş - çıkış sağlar.

Vizeniz onaylandığı günden itibaren 58 gün geçerlidir. 90 güne kadar ülkede kalınabilir. Bahsetmiş olduğumuz bu vize türlerinin başvuruları hemen hemen 24-48 saat içerisinde neticelenir. Son olarak ise Duba Vip Vize hakkında bahsedelim. Dubai Vip Vize başvuruları yaklaşık 24 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Günlük olarak yapılan bir vize başvurusudur.

Dubai vize başvuruları hakkında daha detaylı bilgi için bize +90 (212) 963 39 80 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz. 

Saygılarımızla, 

Evrim

Cevap Ver