x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

Dubai Transit Vize İstiyor Mu

K. Erdem 26/08/19, 15:02
Merhaba, ben Ekim ayı içerisinde Hindistan’a gideceğim ama uçuşum Dubai üzerinden aktarmalı olacak. Dubai’de 6 saat geçireceğim. Bu süre için Dubai transit vize istiyor mu? Eğer Dubai vize istiyorsa Dubai transit vize evrakları nelerdir?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, Dubai üzerinden yapılacak transit uçuşlarda orada geçireceğiniz süreye ve havaalanından ayırılıp ayrılmayacağınıza bağlı olarak Dubai transit vize istiyor mu sorusunun cevabı değişmektedir. Eğer Dubai’ye varış yaptıktan sonra 24 saat içerisinde ve havaalanından ayrılmadan uçağınızı bekleyecekseniz Dubai transit vize başvurusu yapmanız gerekmez. Ancak Dubai’ye ulaştıktan sonra aktarma yapacağınız uçak başka bir yerden kalkacak ve bunun için varış yaptığınız havaalanının dışına çıkacaksanız transit vize Dubai Emirliği tarafından talep edilmektedir. Bunun dışında Dubai üzerinden yapılan transit uçuşlarda iki uçuş arasındaki süre 96 saati geçmiyorsa ve Dubai’de kaldığınız süre boyunca ülkeyi gezmek istiyorsanız yine Dubai transit vize başvurusunda bulunmalısınız.

Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan anlaşmalarla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gri (hizmet), siyah (diplomatik), kırmızı (geçici), yeşil (hususi) pasaport sahibi olanların Dubai transit uçuşlarında vize almasına gerek yoktur. Ancak bordo pasaport sahibi kişilerin 24 saati aşan havaalanı bekleme sürelerinde Dubai transit vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Dubai transit vize başvuru evrakları ve bazı dikkat edilmesi gereken hususlar şöyledir;

  • Dubai transit vize başvurusu yapacak kişilerin kullanacakları pasaportun iniş yapacakları üçüncü ülkede tatilleri sonlanana kadar en az üç ay daha geçerliliğinin olması gerekir. 3 ayaklı uçak bileti ibraz edilmelidir. 
  • Gidilecek ülkede kalınacak yer ve mali dökümü gösteren belge, eğer bu yoksa sponsor bilgileri ibraz edilir.
  • Dubai’de geçirilecek süre 48 saati aştığı durumda transit vize başvurusu yerine normal vize başvuru yapılmalıdır.
  • Dubai transit vizesi ülkeye tek seferlik giriş için alınabilir. Dönüşte tekrar havaalanından çıkılacak ya da 24 saatten uzun aktarma için beklenecekse yeniden transit vize başvurusu yapılır.
  • Başvuru için kimliğin renkli taranmış hali, pasaportun sadece kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfanın renkli taranmış halı, renkli zemin üzerinde renkli çekim biometrik fotoğrafın renkli taranmış hali
  • Gidilecek ülke için alınan uçak biletlerinin taranmış hali
  • Transit vize için yatırılan ücret makbuzunun taranmış hali

Saygılarımızla, 

Evrim

E. Şahin 05/11/19, 15:22

İyi günler, ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Dubai Havalimanında kalmam gereken süre az fakat Havalimanı dışına çıkmam gerekiyor. Acaba Dubai aktarmalı vizesi almama gerek var mı? Bana yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 05/11/19, 15:23

İyi günler, Dubai transit vize gerekiyor mu? Dubai aktarma vize transit vize olarak da bilinen bir vize türüdür. Dubai Transit vize başvuru 36-48 saat içinde sonuçlanabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai Uluslararası Havalimanı’nda terminal değişikliği yapılmadığı takdirde ve bekleme süresi 24 saati geçmez ise Dubai aktarma vize gerekli görülmemiştir. Dubai Uluslararası Havalimanında bekleme süreniz 24 saati geçmeyecek şekildeyse Dubai aktarma vizeye gerek yoktur. Fakat havaalanından çıkmamak şartı konulmuştur. Eğer Birleşik Arap Emirliklerine 24 saati geçecek bekleme süreli ve transit aktarmalı seyahatlerde başvurulacak vize türü Dubai aktarma vizedir. Eğer Dubai Uluslararası Havalimanından çıkmayı düşünürseniz Dubai aktarma vizesine ihtiyacınız olacaktır. Dubai aktarma vizenin bazı şartları bulunmaktadır. Bu vize türünü 48 saat olarak yada 96 saat olarak alabilirsiniz. 96 saatlik Dubai aktarma vize için 3 ayaklı uçak biletinin gösterilmesine gerek yoktur fakat 48 saatlik Dubai aktarma vizesi için 3 ayaklı uçak biletini gösterme zorunluluğu bulunmaktadır. Dubai transit vizesini online vize başvurusu yaparak alabilirsiniz. Vize başvurusunu sadece acentalar yapabilir. En uygun aktarmalı vize 48 saatlik Dubai transit vizesidir. Bu sebeple en çok talep edilen transit vize türü de 48 saatlik aktarmalı Dubai vizesidir. Dubai aktarma vizesi için gerekli belge ve evraklar şu şekildedir: Pasaportun kişisel bilgilerinin gösterildiği fotoğraflı sayfanın taratılmış ve renkli görüntüsü, önlü arkalı olacak şekilde nüfus cüzdanının taratılmış görüntüsü gerekmektedir. Dubai aktarma vizesi tek girişli vize türüdür. Bu sebeple Dubai üzerinden aktarma yapması gereken kişiler her geçişleri için tekrar transit vize almak zorundadır. Dubai transit vizesi geçerlilik süresi yalnızca alındığı günü kapsamaktadır. Dubai 48 saatlik transit vize ücreti 50 USD olarak belirtilmiştir. Dubai 96 saatlik transit vize ücreti ise 79 USD olarak belirtilmiştir. Hangi vize türünü tercih ederseniz edin Dubai Transit vizesini kolaylıkla alabilirsiniz. Dubai transit vize hakkında merak ettiğiniz soruları sormak ve daha ayrıntılı bilgilere ulaşmak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

O. Kisa 21/12/19, 09:03

BAE Abu Dhabi transit vizeye ihtiyacim var midir? Aktarma suresi 1,20 saat uçak biletilerim her şeyim alınmış hiçbir yerden dönüş alamıyorum nasıl öğrenceğim gittikten sonra kapılarda uğraşmaki istemiyorum kapı vizesi var mı? 

Hasan 27/12/19, 13:46

Merhaba ben istanbul çine Dubai aktarmalı gideceğim yani ben şunu öğrenmek istiyorum Dubai transit vize gerekiyormu? gerekiyorsa nasıl alabilrim garantili olması için vize almak istiyorum mutlaka şuan vaktim var açıksa alabilirim?

A. Ozden 29/12/19, 14:59

Merhaba, Dubai aktarmali Bangkok`a gitmeyi planliyorum. Havaalaninda aktarma yapmam veya 2-3 saat cikis yapmadan beklemem gerekecek. Transit vizesi almam gerekiyor mu? Tesekkurler, Ayse 

H. Ozcit 07/01/20, 00:36

Merhaba, Dubai aktarmalı Katmandu uçuşum var. Gidişte 15 saat ve dönüşte 18 saat aktarma sürem var. Transit vize alarak havaalanından çıkmak istiyorum. Üzcretleri ne kadar?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 07/08/20, 11:14

Merhaba,
Dubai üzerinden aktarmalı uçuşlarda vize alınıp alınmama durumu aslında ülkede ne kadar süre kalacağınız ve hangi havalimanından devam edeceğinize bağlıdır. Transit vizeye ihtiyacınızın olup olmamasını teyit etmek için öncelikle bilet satın aldıysanız biletlerinizi Euroasia Dubai vize uzmanlarımıza iletebilir ve size uygun olan başvuru türü belirlenir. Dubai transit vize eğer Dubai'ye girdiğinizde havalimanından ayrılmadan 24 saat içerisinde diğer ülkeye geçiş yapacaksanız vize almanız gerekmez. Ancak Dubai indiğinizde ülke içerisinde havalimanı değişikliği söz konusu ise mutlaka vize alınması gereklidir. 

Dubai üzerinden yapılacak transit uçuşlarda eğer aradaki kalış saatiniz 96 saati geçmiyorsa 96 saatlik Dubai Transit vizesi alabilirsiniz. Bu vize ile ülkeyi gezebiliyorsunuz. Transit vizeye başvuru yapılabilmesi için mutlaka 3 ayaklı uçak biletleriniz olması gereklidir. başvuruda uçak biletlerinin sunulması zorunludur. Dubai standart vizelerde uçak bileti zorunlu değildir ancak transit vizelerde seyahat amacının kanıtlanması için bilet sunulması zorunludur. 
Dubai transit vize için hazırlanması gereken evraklar standart vize başvurularından farklı olarak uçak biletileridir. 
Saygılarımızla

dubai transit vize istiyor mu

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';