x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

Dubai Transit Vize Gerekiyor Mu

U. Demir 18/09/19, 12:10
THY ile Dubai ardından Sri Lanka gidiş dönüş aynı şekilde Dubai aktarmalı Sri Lanka’ya uçacağım. Terminal değişikliği yok. 4 saat Dubai Havalimanında bekleyeceğim. Dubai transit vize gerekiyor mu? Dönüşte de Dubai transit vize almam gerekiyor mu? Dönüşte bekleme sürem 12 saat Dubai şehir merkezine gidebilir miyim? Transit vizeyi gidiş dönüş için ayrı ayrı almalı mıyım? Dubai transit vize ücreti nedir?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, 
Dubai Havalimanı (DXB) uluslararası aktarmaların en fazla yapıldığı havalimanlarından biridir. Bu nedenle pek çok yolcu Dubai transit vize gerekiyor mu sorusunu yöneltmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız ve terminal değişikliği yapmadan Dubai Havalimanı’nda bekleyecekseniz ve bekleme süreniz 24 saati aşmayacaksa Dubai transit vize almanıza gerek yoktur. Yabancı vatandaşların uyruğuna göre terminalde bekleyecekse dahi transit vize talebi olabilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak eğer terminal değişikliği yaparsanız veya transit bölgeden çıkış yaparsanız sizin de Dubai transit vize almanız gerekir. Dönüş aktarma sürenizde havalimanında beklemek istemiyorsanız ve Dubai şehir merkezine inecekseniz Dubai transit vize almanız gerekecektir. Maksimum 12 saat kalacaksanız en uygun fiyatlı Dubai vizesi olan 48 saatlik transit vize alabilirsiniz. 48 saatlik Dubai aktarma vize ücreti 50 USD’dir. 48 saatlik transit vizenizi 24 saat içerisinde almaktayız.

Bilgi ve başvuru için bize +90 (212) 963 39 80 numaralı hattımızdan ulaşınız. 

Saygılarımızla,
Evrim

 

Y. Yavuz 22/10/19, 11:21

Arkadaşlar merhaba ben Dubai transit vize ile ilgili bilgi almak istiyorum. Önce İran’a daha sonra Dubai’ye geçmek istiyorum bir iş görüşmem için yaklaşık 24 saat Dubai’de olmam lazım transit vize ile kaç gün konaklama hakkım var?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 22/10/19, 11:22

Merhaba; Dubai transit vize 48 saat ve 96 saat olarak alınabilen bir vize türüdür. Şayet yapacak olduğunuz seyahat için 48 saatlik transit vize almanız gerekiyorsa 3 ayaklı uçak bileti sunmanız gerekmektedir. Eğer 96 saatlik transit vize alacaksanız da 3 ayaklı uçak bileti sunmanız gerekebilir. Dubai üzerinden herhangi başka ülkeye geçiş yapacaksanız Dubai transit vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Bahsetmiş olduğumuz 48 ve 96 saatlik transit vizeler tek girişli vize türleridir. Dubai online vize başvurusunda bulunmalısınız.  Bu nedenle pasaporta işlenmez. Türkiye Vatandaşları transit uçuşlar esnasında terminal değişikliği yapacakları sırada ya da 24 saati aşan transit aktarmalarında transit vize başvurusunda bulunmaları gereklidir. Yalnız 24 saati aşmamak şartıyla Dubai Havalimanı sınırları dışına çıkmadığı sürece transit vize almaları zorunlu değildir. Seyahat eden yolcuların Dubai üzerinde transit olarak her geçişleri transit vize almaları zorunludur. Dubai transit vize için gerekli birkaç evrak bulunmaktadır. Bunlar; Pasaportun kişisel bilgileri içeren fotoğraflı ön yüzü renkli taranmış görüntüsü, önlü arkalı nüfus cüzdanı taranmış görüntüsü ve son olarak vesikalık fotoğraf renkli taranmış görüntüsüdür. bu belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlandığı anda Transit vize başvurunuz, başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz andan 48 saat ve 36 saat içerisinde sonuçlanmaktadır.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver