x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

VFS Global ile Bulgaristan Vizesi

M. Yılmaz 04/12/19, 13:20
Bulgaristan Multi vize almak istiyorum. Bunun için VFS Global Bulgaristan Vize bölümüne başvurmak ile sizin aracılığınızla başvurmak arasındaki fark nedir. Başvurduğum kurum vizenin sonucunu ya da süresini etkiliyor mu? Ayrıntılı olarak bilgi verirseniz sevinirim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Mehmet Bey Merhaba,

VFS Global Bulgaristan şirketi konsolosluk adında belge kabul eden ve bu belgeleri Bulgaristan Konsolosluklarına ulaştıran kurumlardan yalnızca birisidir. Temel görevi, başvuru sahiplerin dosyalarındaki belgelerin, konsolosluğun talep ettiği liste ile eşleşip eşleşmediğini kontrol etmektir. Bulgaristan Vize Başvurusunun sadece evrak toplamaktan ibaret olmadığını bilmek gerekir.

Başvuru aşamasında VFS Bulgaristan Bölümü ile kurumumuz arasındaki temel farklılıklardan bahsetmek gerekirse,

 • VFS Global Bulgaristan aracılığı ile başvuru yapmak için randevu almanız ve şahsen başvuru yapmanız gerekirken, kurumumuz üzerinden yapılan başvurularda şahsen bulunmanız ya da randevu süreçlerine dahil olmanız gerekmez. İhtiyaç duyulan belgelerin ofislerimize dilediğiniz bir şekilde ulaştırılması yeterli olur.
 • VFS Bulgaristan Başvurularında Form doldurmak, fotokopi çekmek, çıktı almak ya da pasaportun adresinize gönderilmesini sağlamak gibi hizmetlerin her biri için ayrı ayrı ek ödemeler yapmanız gerekir. Örneğin,
  o Bulgaristan Vize Başvuru Formun Doldurulması için 7 Euro,
  o Fotoğrafınızın çıktısını almak için 25 TL,
  o Başvurunuzun sonucunda SMS ile bilgilendirilmek için 1 Euro,
  o Her bir fotokopi ya da çıktı için 1 TL,
  o Pasaportunuzun adresinize gönderilmesi için ise 10 Euro ek gideriniz olacaktır.  Kurumumuz tarafından ise bu hizmetlerin hiçbirisi için ek ücret talep edilmez. Tamamı rehberliğimizin parçasıdır.
 • Rehberlik sunduğumuz yolcularımız, bütün süreçleri boyunca kendilerini yönlendirecek bir uzmandan destek alırlar. Evrakların nerelerden temin edilebileceği, sahip olması gereken nitelikler, dilekçe önerileri, seyahat tarihinize göre başvuru zamanın planlanması, vize başvurusunun takip edilmesi gibi tüm süreçlerde atanmış temsilcilerimiz sizleri bilgilendirirler. 
 • Vize danışmanlık ofisi olarak amacımız, ihtiyacınız ve talebiniz doğrultusunda vizenizin çıkması için çabalamaktır. Arzuladığınız Bulgaristan vizesinin multi olarak sonuçlanması için öneri ve çözümlerim mevcuttur. VFS Global Bulgaristan ise bu tarz bir yönlendirmede bulunmaz.
 • Özel ihtiyaçlarınız için özel çözümler sunabiliriz:
  o Acil Vize Hizmeti
  o Mesai saatleri dışında pasaport teslimi (7 Gün / 24 Saat)
  o Havaalanı Karşılama
  o Tercümanlık Hizmetleri
  o Hukuki Danışmanlık
  o Sınır Kapısında Refakat Hizmeti gibi özel uygulamalarımız mevcuttur.

Özetlemek gerekirse,  başvuru yaptığınız kurum doğrudan vize sürenizi ya da sonucunuzu değiştirmez fakat, kurumdan almış olduğunuz öneri ve yönlendirmeler dahilinde hazırlanmış bir başvuru dosyası vize sonucunuzu ve vize süresini doğrudan etkiler. 

Sorunsuz, Hızlı ve Profesyonel hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Cevap Ver