x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Vizesi Tekirdağ

F. Pekuslu 12/12/18, 10:37
Tekirdağ ın Malkara ilcesinde ikamet etmekteyim, turistik amaçlı yazın ve kışın farklı donemlerde Bulgaristan a seyahat etmekteyiz, ancak her seferinde 5-10 günlük vizeler verilmekte, buda bizim için her seferinde masraf demek, schengen de uzun süreli bir vize alabilir miyiz? Bu vize ile Bulgaristan'a seyahat edilebiliyor diye biliyorum, yardımcı olursanız sevinirim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Fatih Bey,

Bulgaristan'ın turistik vize başvurularında bahsettiğiniz gibi kısa süreli ve tek girişli vize verdiği doğrudur, ancak hiç Schengen vizeniz yok ise, Schengen vizesi almanız pek tavsiye ettiğimiz bir durum değil.

Bunun  yerine, Bulgaristan için kalacağınız her ayrı tarihi için hotelden confirmeli bir rezervasyon alarak tüm rezervasyonlarınızı başvuru dosyanızda sunduğunuzda çok girişli ya da en azından çift girişli bir vize onayı almanız mümkün olabiliyor. Tabiki hotel rezervasyonlarınızın Konsolosluğu istediği formata uygun olmasına dikkat ederek...

Schengen vizesi aldığınızda ilk çıkışınızı aldığınız ülkeye yapmanız tavsiye edilir, bunun yanında Schengen ülkeleri de ilk vizede her zaman uzun süreli vizeler vermeyebiliyor, bu anlamda Bulgaristan üzerinden ilerlemek daha doğru olacaktır.

Sorularınızı için Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İyi günler dileriz.

 

Cevap Ver