x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Vizesi İstanbul

s. vatansever 17/12/18, 01:13
kış tatili için şubat ayında Bulgaristan vizesine başvurmak istiyorum. Bulgaristan vizesi İstanbul Merkezinize randevu almadan gelebiliyor muyum? vize ücretini ve hizmet bedelini elden mi veriyorum yoksa banka hesabına mı yatırıyorum? üniversiteden mezunum şu an çalışmıyorum babamı referans göstermeyi düşünüyorum gerekli evrakların listesini atabilirseniz sevinirim iyi çalışmalar.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Bulgaristan Vizesi İstanbul başvurularınız için ofisimizi çalışma saatleri içerisinde (Hafta içi: 08.30-18.00 ve Cumartesi 10.00-14.00) ziyaret ederek evrak teslim edebilirsiniz.

Tatil amaçlı yapılan vize başvurularında, sunulan ana evrak hotel rezervasyonunuzdur. Bulgaristan turistik vizelerde hotel rezervasyon süresi kadar vize verilmektedir. Dolayısıyla yapmış olduğunuz rezervasyonunuzun seyahat tarihlerinizi kapsayıp kapsamadığına emin olunuz. Yine Bulgaristan turistik vize başvuru sonuçları seyahat edilecek gün sayısı kadar ve tek girişli olarak verilmektedir. Kış boyunca birden farklı zamanda seyahatiniz bulunuyor ise her bir kalışınıza ait satın alınmış rezervasyonlarınızı sunarak çoklu girişli bir vize talebinde bulunulabilir. Ancak ne kadarlık vize verileceği kararının tamamen Konsolosluğa ait olduğu unutulmamalıdır.

İstanbul Bulgaristan Vizesi ile ilgili tüm ödemelerinizi banka havalesi yoluyla ya da nakit olarak gerçekleştirebilirsiniz. Evraklarınızı göndermeden önce müşteri temsilcinizi arayarak banka hesap bilgilerimizi öğrenebilir veya evraklarınızı ofise şahsen teslim etmeyi düşünüyor iseniz ödemenizi evrak tesliminde nakit olarak gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul'dan Bulgaristan Vizesi işlemlerinizin başvurusu sırasında, başvuru türünüz ne olursa olsun, mesleki durumunuza ilişkin durumunuz sorgulanır. Mesleki olarak sizlere benzer durumda öğrencilik durumu sona ermiş ancak henüz bir iş başlangıcı gerçekleşmemiş kişiler için sponsor gösterilmesi de alternatif bir durum olmakla birlikte kendi seyahat masraflarınızı karşılayabilecek tutarda bankada para gösterebilir, adınıza kayıtlı araç ruhsatı ya da ev tapusu gibi belgeler ve durumunuzu açıklayan bir dilekçe ile bu durumu destekleyebilirsiniz. Mesleki duruma ait evrak olarak ta mezuniyet belgenizi ekleyebilirsiniz. Seyahatiniz boyunca masraflarınızı karşılayacak yeterli miktarda maddi geliri beyan eden belgeler sunamaz iseniz; bekar iseniz anne-babanızın evraklarını; evli iseniz eş evraklarınızı yine alternatif olarak sunabilir, sponsor olacak kişiden yine durumu açıklar nitelikte bir yazı alabilirsiniz. Sponsor ile başvuru çok bilinen ve tercih edilen bir başvuru türü olmamakla birlikte imkan var ise kendi evraklarınızla başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

e. uluç 03/03/22, 14:36

Annem Bulgar vatandaşı, benim de vatandaşlık başvurum onaylandı. Ancak Sofya'ya gitmem gerekiyormuş. Vize almak için ne yapmam gerekiyor.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 02/01/23, 15:29

Bulgaristan Vizesi İstanbul dan yapacağınız her türlü işlem için danışmanlık hizmeti vermekteyiz.  Vatandaşlık başvurusu onaylanmış kişilerin Bulgaristan’a yapacağı seyahatler için ayrı olarak verilen bir vize türü bulunmamakla beraber, bu işlem için gittiğinizde konaklayacağınız hotelden bir rezervasyon alarak turistik bir vize başvurusu yapılabiliyor. Ancak burada vize türü ile seyahat amacı tam olarak örtüşmediği için yine de başvuru dosyanıza vatandaşlık başvurusu ya da mülakatı için gittiğinizi belgeleyen bir evrak eklemeniz yerinde olacaktır. Bu bir randevu belgesi veya Bulgaristan tarafından resmi kurumdan alınmış katılmanız gereken durumu açıklar nitelikte herhangi bir belge olabilmektedir. Bunun dışında sunmanız gereken kalan belgeler her başvuru gibi standart olup tam listesine ofisimizi arayarak yazılı evrak listesi talep edebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Türkiye’nin her ilinden başvurularınız için 02129635014 nolu İstanbul merkez ofisimize ulaşabilir, bilgi talep edebilirsiniz. İşlemleriniz için en hızlı şekilde destek verilecektir.

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';