x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Vatandaşlarının Çocuklarına Vatandaşlık

a. durmaz 30/11/18, 02:09
Çifte vatandaşım 3 ve 15 yaşında Türkiye doğumlu çocuklarıma vatandaşlık almak için ne yapmalıyım?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Aytuğ Bey,

Sizler Bulgar vatandaşı iseniz, önce evliliğinizi ardından çocuklarınızın doğumunu Bulgaristan'da tanıtarak, hem evlilik cüzdanınızı hem de çocuklarınızın doğum belge asıllarını almanız gerekiyor. Bu işlem yapıldıktan sonra çocuklarınız için bağlı olduğunuz Bulgaristan Konsolosluğu'ndan bir randevu alarak Bulgar pasaportu başvurularını gerçekleştirebilirsiniz. 

Eğer Bulgaristan'a gitmek için vaktiniz yok ise, bize vekalet verdiğinizde Bulgaristan'dan bağlı olduğunuz Belediye'den evlilik cüzdanınızı ve çocuklarınızın doğum belgesini çıkartarak sizlere teslim edebilmekteyiz.

İşleminizin evrak detayı ve vekalet örneği için bizlere 0212 963 50 14 nolu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

B. Öztürk 20/04/19, 11:34
Mrb size birkaç sorum var ben çifte vatandaşıyım. Bulgaristan şimdi bir çocugum oldu onu Bulgaristan vatandaşı nasıl yaparım diye bilgi alacaktım sizden bu konuda bana yardımcı ola bilir misiniz
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 20/04/19, 11:35
Bilal Bey, çocuğunuzun Bulgar Vatandaşlığı işlemlerini yapabilmeniz için öncelikle eğer yaptırmadıysanız evlilik onayınızı Bulgaristan'da yaptırarak ardından doğan çocuğunuzun doğum tanıtma işlemini yaptırmanız gerekiyor. Çocuğunuz için Bulgaristan'dan doğum belgesi aldıktan sonra; Türkiye'den ikamet olarak bağlı olduğunuz Konsolosluktan doğrudan pasaport başvurusunda bulunabilir ya da yine bağlı olduğunuz Konsolosluktan çocuğunuza pasavan alarak onu Bulgaristan'a götürebilir ve pasaport başvurusunu Bulgaristan'dan gerçekleştirebilirsiniz.
Cevap Ver