x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Aile Birleşimi - D Vize

H. mutlu 03/12/18, 22:04
Bulgaristan vatandaşı ile Türkiye de evlendim. D vize almak istiyorum, alabilir miyim? Ne evraklar gerekir? Randevuyu nasıl alabilirim?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

D vize başvurusu yapabilmek için Bulgaristan'da evliliğinizi tescil etmeniz gerekmektedir.

Grajdanski brak alındıktan sonra D vize için evraklarınızla, randevu alarak başvuru yapabilirsiniz.

Sorunuzla ilgili detaylı evrak listesini mailinize gönderdik. 

Destek ve danışmanlık için 09:00 - 18:00 arasında randevu almanıza gerek kalmadan ofisimize gelebilirsiniz.

Konsolosluk ile ilgili bir sorunuz var ise iletişim sayfamızdan telefon ile arayıp sorunuza yanıt alabilirsiniz.

 

İstanbul Euroasia GVS

Meral  0212 287 73 33

 

 

G 15/12/18, 10:49
Merhabalar eşim bulgaristan vatandaşı ve onun üzerinden d vizesi almaya çalışıyoruz fakat 4 oldu bizi sürekli geri çeviriyorlar hep farklı evrak üzeriinden ve farklı gişedeki yetkililer en son bugun geri çevirme nedenleri bulgaristanda evliliğimizi yaptırdık fakat orada soy ismim eşimin bulgaristandaki soy ismi osman ibriyam olarak yazıyor konsolukta denen bize türkiyedeki soy isim yazması gerekiyor bulgaristanda gerekli yerlere müracat ettik fakat bunu düzeltmiyorlar konsoloslukta bu şekilde kabul etmiyor şimdi bizim ne yapmamız gerek ?
Cengiz@hotmail.com 23/02/19, 17:42
Merhaba ben bulgaristan vatandasiyim esim turk vatandasi esimin bulgaristanda oturum izni var lisna kartasiyla ingiltereye tatile gidebilirmiyiz beraber?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 23/02/19, 17:43
Eş üzerinden aldığınızı oturum kartlarında ''Family permit of Bulgaria Citizen'' yazısı olmadığı sürece İngiltere vize ister. Bu gerek Türkiye'den gerek Bulgaristan'dan girişleriniz için geçerli bir durum. İngiltere'ye sorunsuzca gidebilmenin en doğru yolu İngiltere için family permit vize başvurusu yapmanız. Vizeniz olduğu sürece oturum kartına ihtiyacınız olmayacak ve bu kart ile İngiltere'de çalışabileceksiniz. Gittiğinizde residen card 2 başvurusu yaparak İngiltere'de yaşamaya devam edebilirsiniz. Eğer oturum ile vizesiz seyahat etmek istiyorsanız bu yıl oturum kartlarinda family member of bulgaria citizen yazıyor. Eski oturum karti ile Türkiye'den ve Bulgaristan'dan İngiltere'ye seyahat edemeyen birçok kişi var.
O. Kara 20/04/19, 10:33
Merhabalar, Evlilikten dolayı kısa süreli (1 yıllık geçici) oturum aldım ve 3 yıldır yeniletiyorum. Yabancılar şubeden ; evlilikten dolayı geçici oturumumu 5 yıl üstüste yenilettiğimde uzun süreli sabit oturum hakkı alabileceğimi ancak 5 yaşında bir oğlumuz olduğundan çocuktan dolayı 3. yılın sonunda da sabit oturum alabileceğimi belirttiler. Sorum şu : evlilikten dolayı 5 yıl yenileyerek alacağım sabit oturum ile çocuktan dolayı 3. yıl sonunda alacağım sabit oturum arasında fark varmıdır? vatandaşlık işlemi için ileride artısı eksisi ne olur hangisini tercih etmeliyim? yardımcı olursanız çok sevinirim , saygılar
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 20/04/19, 10:33
Oğuz Bey Merhaba, çocuk üzerinden 3. yılın sonunda eğer yılın 11 ayını Bulgaristan'da geçirmiş iseniz süresiz oturum alabileceksiniz, eş üzerinden işlemlerde ise sizinde yazmış olduğunuz gibi 5. yılın sonunda başvuru yapılabilmekte. Eş üzerinden ya da çocuk üzerinden Bulgaristan Vatandaşlığı kolay alınan bir vatandaşlık değil, bunun belli şartları bulunmakta, Vatandaşlık başvurusu için bağlı olduğunuz Yabancılar Şubesi'nden detaylı bilgi alabilirsiniz.
I. gur 20/04/19, 10:55
Merhabalar d vize icin evrak toparliyoruz esimle bulgaristanda bir kira kontrati yaptik fakat duyuyoruz ki turkiyede konsolosluga evraklari verdikten sonra bu kontrat yaptigimiz ev kontrol ediliyormus polis tarafindan ve zamani belli degil aniden bununla ilgili bilginiz var mi tesekkurler
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 20/04/19, 10:56
İlkcan Hanım, evet, Konsolosluğa D vize başvurusu yaptıktan yaklaşık 2 hafta sonra Bulgaristan'da kalacağınızı beyan ettiğiniz adrese polis kontrole gider. Tabiki 2 hafta tahmini bir süredir ve gelmeden önce haberdar edilmezsiniz. Bu kontrol esnasında Bulgaristan'da bulunma zorunluluğunuz olmamakla birlikte kontrole gidildiğinde, orada ikamet ettiğinizi beyan edecek bir muhattap bulmaları gerekmektedir.
V. Bozdağ 20/04/19, 11:37
Öncelikle merhaba ben şuanda nişanlıyım ve nişanlımın annesi babası bulgaristan dogumlu ve babası bulgaristanda yaşıyor bu hafta nişanlım vatandaşlıgını almaya gidiyor aldıktan sonra bulgaristanda evlenip benimde d vizesiyle onun yanında olmak şartıyla yurtdısında yaşama hakkımı almak istiyoruz fakat bu işlemler ne uzunlukta sürer hicbir bilgimiz yok ve biz daha sonrasında Maltaya gidip orada yaşamak ve çalısmak istiyoruz araştırmalarmıza göre nişanlımın yanında olmak şartıyla bende tüm avrupa ülkelerinde çalışma ve oturma hakkına sahip oluyorum. bu bulgiler dogrumu ve nekadar bi süreç bizi bekliyor bilgileriniz için simdiden teşekkür ederim iyi günler iyi çalışmalar.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 20/04/19, 11:37
Sn. Volkan Bozdağ eş üzerinden Bulgaristan'dan alacağınız oturum kartı ile Avrupa Ülkelerine eşinizle birlikte seyahat edebilirsiniz. Ancak bu seyahat izni size gideceğiniz ülkede çalışma ya oturum izni hakkı sağlamaz. Yaşamayı düşündüğünüz ülke üzerinden (Sorunuzda bahsettiğiniz Malta için) o ülkenin çalışma ve oturum izni koşullarını öğrenerek, gittiğiniz ülkeden tekrar bu maddeler için tekrar ayrı başvurular yapmanız gerekmektedir.
Cevap Ver