x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan turistik vize için Booking rezervasyonu kabul ediyor mu ?

M. Kaya 16/11/18, 10:40
Bulgaristan turistik vize başvuruları için Booking'ten yapılan otel rezervasyonları kabul ediliyor mu? Booking'ten otelin ödemesini yaptığım zaman ödeme dekontunu mu eklemeliyim ? Dekontu eklediğim takdirde de red gelme ihtali nedir? Olumsuz gelirse Booking'in benim paramı iade etme garantisi var mı ?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Bulgaristan turistik vize için yapılan başvurularda onaylı otel rezervasyonu sunmak önemlidir. Konsolosluk görevlileri başvuru sürecinde sunulan konaklama/hotel bilgilerini kontrol edebilir. Yapılan bu kontrollerde olumsuz bir durumla karşılaşılması durumunda kişinin vizesi onaylanmayabilir. Bu yüzden otelin antetli kağıdına rezervasyon tarihleri, kişi bilgileri eksiksiz olarak yazılmalı ve otelin kaşesi imzası olmalıdır.

Booking rezervasyonları için ödeme yapılmadığında , iptal seçeneği olduğundan Konsolosluk başvurunuzu kontrol için aradığında rezervasyon onayı alamadığı zaman red verebilmektedir.

Oteli arayıp vizem çıkınca ödememi yapacağım şeklinde talepte bulunabilirsiniz. 

Sizin için yapabileceğim birşey olursa beni arayabilirsiniz.

İstanbul Euroasia GVS 

Meral

0212 287 73 33

O. Kabak 16/11/18, 10:49
Bulgaristan turistik çok girişli vize nasıl alınır ? Bansko 'ya tatile en az 6 kez gideceğim. İki arkadaşıma daha önce siz vize almışsınız. Getirmem gereken evrakları iletirseniz , hazırlayıp Bursa ofisinize getireceğim.
O. 18/11/18, 12:21
Bookinh randevusu ile kesinlikle başvurmamanızı öneriyorum 3 vize başvurum booking hotel yüzünden red geldi. Booking 15 hün sonra seyahatin için yaptırsan bile 2 gün sonra güncelleme yapmazsan otpmatik iptal ediyor yaptığınız rezervasyonu. Bulgaristan başkonsolosluğu her vize başvurusunda rezervasyonu arıyor ve böyle yapılan odenmiş bir rezervasyon yoksa vizeye kesinlikle red ediliyor. Ya satın alıcaksın oteli ve oteli hemen arayıp antetli kağıdına konfurmasyon istiyeceksin ki vize başvurusunda buluna bilesin. Yada tanıdığın otel varsa ondan rica edeceksin. Onun dışında vize için odediğin para ve harcadığın zaman yazık. Red gelince 2. Kimse sana vize vermes. Şengene de başvursan git bulgar ile problemini çoz der ve anlatamazsın rezervasyon dandikti o yüzden olduğunu...
c. kurtuluş 02/12/18, 04:24
1951 Bulgaristan Göçmeniyim. Bulgar vatandaşlık işlemleri ilgi bütün evrakları tamamladım.Bulgaristana yolladım .İşlemleri yapan aracı en son Bulgar polisinin araştırma neticesini yolladı.15 Güne kadar pasaportun hazır olur dedi.Sonra irtibatımız koptu. 5-6 ay geçti. Bulgaristan'a gideceğim. Booking rezervasyonu ile başvuru yaptım. Vizeme red geldi. Red sebebi sunduğunuz belgeler inandırıcı gelmedi diye belirtilmiş. Vatandaşlık almamam için mi bana vize vermiyorlar. Evraklarımı size getirsem bana vize alabilir misiniz? Bulgaristan Konsolosluğu'nun karşısındaki ofisinizden vize almıştım. Şimdi daha ucuza mal etmek için kendim almak istedim ama maalesef... İlginiz için şimdiden teşekkürler.
Cevap Ver