x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan ticari vize reddi

E. DUNDAR 14/11/19, 16:21
1 yıllık çok girişli ticari vize almak istiyorum. Daha önce başvurdum Bulgaristan ticari vize reddi aldım, davetiyeyi başka bir firma antetli kağıdına yazıp göndermişti, sonra Konsolosluk polisten çıkartılmış davetiye istedi, firma çıkartamadı.... istek formunu tekrar temin ettim. İstek yaptığım şahsın 2 firması var. Biri ihracat diğeri iç piyasa firması. Bu konuda yardım istiyorum. Teşekkürler, ilk vize başvurumda karşılaştığım sonuç ile tekrar karşılaşmak istemiyorum.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Erol Bey Merhaba, Bulgaristan ticari vize reddi çok karşılaşılan bir sonuç olmamakla birlikte sizin de bahsetmiş olduğunuz gibi, Konsolosluk başvuru yaptığınız dosyanıza ek evrak talebinde bulunur ise bu evrakı mutlaka Konsolosluğun istediği süre içerisinde temin ederek Konsolosluğa ulşatırmanız gerekmektedir. Aski durumlarda bahsettiğinize benzer sonuçlar doğurabilmekte, Bulgaristan ticari vizelerde Konsolosluğun talep ettiği Yabancılar şubesinden çıkartılmış davetiye aslı, bu evrak başvuru evraklarınızın arasında mutlaka bulunmalı. Yeni ticari vize başvurunuz için belirtilen şartlarda evraklarınızı hazırladıysanız evraklarınız ofisimize gönderebilir, uygunluğu kontrol edildikten sonra başvurunuzu gerçekleştirebiliriz. Bu tür durumlarda danışmanlık almak, doğru ve eksiksiz evraklar ile başvuru yapmanız için önem taşımaktadır. 0212 963 50 14 nolu telefondan bizlere ulaşabilirisiniz.

Bulgaristan ticari vizelerde alınan davetiyelerde bir diğer önemli konu da davetiye aldığınız firma ile Türkiye'de çalıştığınız ya da sahibi olduğunuz firmanın sektörel olarak birbiri ile uyumlu olmasıdır. Ayrı sektörlerideki ik firmanın ticari görüşmesi inandırıcı bulunmayabilir, bu da diğer bir Bulgaristan vize reddi sebebine yol açabilmektedir.   

Bulgaristan ticari vizelerde anlaşılmayan diğer bir konu da Bulgaristan'daki firmanın davetiye yapmasının yeterli olacağı algısıdır. Bulgaristan'dan firmanın gönderdiği davetiye Türkiye'de muhattap bir firma sahibi, firma ortağı veya firma çalışanına gönderilmiş olmalıdır. Türkiye'de bir yere bağlı olarak çalışmayan ya da firması bulunmayan kişiler için yapılan davetiyeler nadir durumlarda kabul edilebilir, örneğin kişi Türkiye'de belli konuda uzmanlığa sahiptir ve Bulgaristan'daki firmaya sadece danışmanlık hizmeti vermek için gidecektir, bu durumda Konsolosluğun insiyatifinde başvuru yapılabilir.

bg@eagvs.com

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';