x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Evlilik Cüzdanı Grajdanski Brag

N. Yılmaz 19/02/19, 01:17
Bulgaristan'da evlilik onaylatmak için isim denklik belgesi alamıyorum onun yerine vukuatlı nüfus kayıt örneği yeterli midir?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Nejla Hanım Merhabalar,

Türkiye'deki evliliğinizi Bulgaristan’da tanıtabilmek ve evlilik cüzdanınızı (Grajdanski Brag) alabilmeniz için  isim denklik belgenizi mutlaka edinmeniz gerekmekte. Türkiye'deki ve Bulgaristan'daki kayıtlarınızı arasındaki ilişkiyi destekleyen en önemli belge olan İsim Denklik Belgesini, en yanınızdaki nüfus müdürlüğünden talep edebilirsiniz.

Bulgaristan Evlilik Cüzdanınızı alma ve evliliğinizi tanıtma aşamasında, kurumumuzdan hizmet almak istemeniz halinde ihtiyaç duyacağınız diğer belgeleri aşağıda bulabilirsiniz.

  • Evlilik Kayıt Örneği - Form B (Apostilli)
  • Nüfus Kayıt Örneği-Evli iseniz hem kızlık hem evlilik soyadınız ile alınmış (Apostilli)
  • İsim Denklik Belgesi (Apostilli)
  • Bulgar vatandaşı olan eşin Liçna Kartı ve Bulgar Pasaportu fotokopisi
  • Vekalet (İşlemlere başlamaya karar verdiğinizde bu evrakın taslağı size gönderilecek, siz de noterden vekaleti vererek onu da apostilli şekilde tarafımıza evraklarınızla birlikte ulaştıracaksınız.)

Yukarıdaki belgeleri tarafımıza ulaştırmanız halinde Bulgaristan Evlilik Cüzdanınız (Grajdanski Brag) 25-30 günlük süre içerisinde, Bulgaristan’a gitmeden, hiçbir kurum ya da kuruluş dolaşmadan edinebilirsiniz.

Detaylı bilgi için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımla,
Euroasia - Selami
0850 241 04 48

a. melis cici 26/02/19, 23:06
evlilik yolu ile vatandaşlık alma
E. 24/03/19, 23:13
Merhaba kolay gelsin. İsmim Oktay. 10.02.2019 tarihinde çift vatandaş olan eşimle evlendim. Evliliğimizin Bulgaristan'da da resmiyet kazanması için Bulgaristan'da da evlenmemiz gerekiyormuş. Bu işlemi Bulgaristan'a gitmeden halletmek istiyoruz. Bunun için gerekli evraklar nelerdir ve işlem ücreti nedir öğrenmek istiyorum. İlginiz ve alakanız için teşekkür ederim. Kolay gelsin.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 25/03/19, 17:27
Bulgaristan vatandaşıyla Türkiye’de yapmış olduğunuz evliliğinizi vekalet ile Bulgaristan’dan tescil işlemlerini yapabilmekteyiz. Bu işlemi sizlerin Bulgaristan’a gitmenize gerek kalmadan yapabilmekteyiz. Bulgaristan Tescil İşlemi İçin İstenen Evraklar -Evlilik kayıt örneği. -Nüfus kayıt örneği. (Bayanlar için evlilik ve kızlık soyadı ile ayrı ayrı alınmış) Çifte vatandaş kişide isim farklılığı var ise isim denklik belgesi (bağlı olduğunuz Nüfus Müdürlüğü’nden başvuru yapılabilir). -Vekalet (İşlemleri yaptırmaya karar verdiğiniz takdirde örneği sizinle paylaşılacaktır. Size gönderilecek örnek üzerinden noterden tasdikli yapılmalıdır. Her iki tarafından verilmelidir ve vekalete mutlaka Bulgar vatandaşı kişinin Bulgar kimlik bilgileri ve Bulgar kimlik görüntüsü eklenmelidir.) Bulgar vatandaşı olan kişinin Bulgar pasaportu ve Bulgar kimlik fotokopisi İşlem süreci yaklaşık 30 gündür. İşlem ücreti 350 Euro’dur. Yukarıdaki ilk 4 evrak kaymakamlıktan apostilli şekilde alınarak tarafımıza ulaştırılmalıdır. Saygılarımızla, Özlem D. Evrim N.
Cevap Ver