x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Yunanistan Vizesi İle Balkanlar

Ö. Özer 21/11/19, 14:48
Önümüzdeki ay ailemle balkan turu yapmak istiyoruz. Bütün ailemin yeşil pasaportu var, ancak evlendiğim için benim ve eşimin yok. Arabayla Balkan ülkelerine geçmenin tek yolu Yunanistan'dan geçmek. Ailemle bu seyahati yapmamızın eşimle Schengen vizesi almaktan başka bir yolu var mıdır?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Euroasia Gvs'ye ulaştığınız için çok teşekkür ederiz. Aşağıda sorularınızı en detaylı şekilde cevaplamaya çalışacağız. Sorularınıza cevap bulamadığınız veya cevaplayamadığımızı düşündüğünüz bir konu olursa lütfen bize geri dönüşte bulunmayı unutmayın. Yunanistan vizesi alarak Balkanlar'a Yunanistan üzerinden araçla geçiş yapabilirsiniz. 

Balkan ülkelerinden bazıları bildiğiniz üzere Türkiye’den vize istememekteyken bazıları  Schengen statüsüne    sahip olmayan, Avrupa birliğin üye  sadece kendi ülkelerinde geçerli vize alımını istemektedirler. Örn; Bulgaristan.  Bütün bu kargaşadan bilinmezliklerden kurtulmak adına  aslında yapılması gereken şey; Yapacağınız turda en çok bir Schengen bölgesine dahil ülkede daha fazla kalacak şekilde plan yapmak ve bu ülkeye vize başvurusu yaparak bu ülke üzerinden tüm turu kapsayacak şekilde çoklu giriş bir vize talebinde bulunmaktır. Yunanistan vize işlemleri sürecinde dikkat etmeniz gereken en hassas noktalardan biri edineceğiniz Schengen statüsüne sahip vizenin çoklu giriş ve seyahat süreniz içi yeterli geçerlilik süresine sahip bir vizenin olmasıdır. Seyahatinizi bir araç ile gerçekleştirecekseniz dosyanızda seyahat yapacağınız araç ile ilgili evraklar bulunmalıdır.

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1) Seyahat edeceğiniz araca ait ruhsat belgesi 2) Aracı kullanacak kişinin veya kişilerin çipli(yeni) ehliyet fotokopisi 3) Seyahat edeceğiniz aracın Yurtdışı seyahat sigortası( Yeşil sigorta . Bu belge seyahatinizi gerçekleştirmeden önce yurtiçin de de temin edilebilirken sınırda da temin edebileceğiniz bir belgedir. Naçizane fikrimiz bu belgeyi seyahatinizi gerçekleştirmeden önce yapmanızdır. Sınır da çok fazla kuyrukta beklememeniz adına seyahatinizi gerçekleştirmeden önce yurtiçinde yapmanız daha sağlıklı olacaktır.). Ailenizle Schengen ülkelerine giriş yapacaksanız ve bordo pasaport sahibiyseniz ne yazık ki Schengen statüsüne sahip bir vize edinmekten başka çareniz bulunmamaktadır.   Yunanistan hem ilk giriş yapacağınız ülke hem de Schengen statüsüne sahip bir ülke olması açısından bu seçim için doğru bir ülkedir.  Yunanistan Schengen bölgesi içinde olması açısından doğru bir tercihtir.

Euroasia GVS Yunanistan vizesi ile Balkanlar'a araç ile seyahat sürecinizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyar, mutlu yarınlar diler

Euroasia GVS Schengen Vize Servisi,

Abdullah Tunç 

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';